TEMAT: Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 10 Mar 2020 21:45 #697697

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1987
  • Otrzymane dziękuję: 11322
Dostałam dzisiaj nasionka :fly: Mikado Sibiriko - Микадо Сибирико tomatland.ru/catalog/3593 , Orłowskije Rysaki- Томат Орловские Рысаки , Sozwiezdje Blizniecow
- томат Созвездие близнецов i Gribnoje Łukoszko. Uprawiał ktoś te odmiany ?
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaskawel, ewakatarzyna, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 10 Mar 2020 22:37 #697719

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Kaskawel jestem bardzo ciekawa tych Twoich odmian z Minusinska, ja też wysiałam do tunelu kilka odmian z Kotliny, w ubiegłym sezonie miałam w tunelu M. Serdce Oranżewoje Ostroje i M. Gigant Rozowyj, sprawdziły się, więc w tym roku wysiałam więcej.
Z odmian rosyjskich w tunelu będą jeszcze Romowaja Baba i Puzata Chata.

Pozdrawiam Irena
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, bietkae, Kaskawel, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 10 Mar 2020 22:42 #697721

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Elu, miałam ze dwa sezony temu Gribnoe Lukoshko, bardzo widowiskowy pomidorek, mocno żebrowany, smaczny i plenny, owoce średniej wielkości.

Pozdrawiam Irena
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Betula, bietkae, Kaskawel, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 10 Mar 2020 22:59 #697727

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1987
  • Otrzymane dziękuję: 11322
Irenko dziękuję za informację w sprawie odmiany Gribnoe Lukoshko, widziałam zdjęcia w katalogu, faktycznie widowiskowy. Puzatą Chatę miałam w ubiegłym roku i w tym też jest do wysiewu bo pomidor wart uprawy. Z Minusińskich też mam kilka to już za cztery miesiące będziemy próbować jak smakują :)
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaskawel, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, Rzepka

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 10 Mar 2020 23:14 #697731

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Te Minusinskie są coraz bardziej popularne, tyle, że słyszałam, że jest sporo podróbek i trzeba być pewnym źródła, miałam w ubiegłym sezonie M. Oranżewyj Krupnyj, bardzo smaczny, w tym roku wysiałam M. Krupnyj, ale czerwony, mam nadzieję, że też będzie równie smaczny.

Pozdrawiam Irena
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, bietkae, Kaskawel, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 11 Mar 2020 06:21 #697738

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7051
Mam też ogrom odmian z członem Minusinsk i chyba jednego roku miałem kilka. Rosły fajnie ale jakoś chyba mnie nie zauroczyły, bo nie wysiałem w kolejnym sezonie. Na ten sezon też wybrałem.inne odmiany.

A może to z powodu lenistwa i poszukiwania odmian w sieci, choć nasiona mam od pasjonata pomidorów, który dołożył zdjęcie pomidorów do nasion i często wysokość krzaków lub wage pomidorów.
Pozdrawiam Błażej
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, pouder, Marlenka, Betula, bietkae, anaka, ewakatarzyna, zwykły chłop

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 11 Mar 2020 07:14 #697746

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 878
  • Otrzymane dziękuję: 5262
bietkae wrote:
Dostałam dzisiaj nasionka :fly: Mikado Sibiriko - Микадо Сибирико tomatland.ru/catalog/3593 , Orłowskije Rysaki- Томат Орловские Рысаки , Sozwiezdje Blizniecow
- томат Созвездие близнецов i Gribnoje Łukoszko. Uprawiał ktoś te odmiany ?

Ela, widzę, że dostałaś Bliźniaków. Jest cała seria pomidorów z Sybirskiego Sadu pod nazwą Pomidorowy Horoskop czy Gwiazdozbiór. Mam z niej w tej chwili Raka, Koziorożca i Skorpiona :)
Ostatnio zmieniany: 11 Mar 2020 07:15 przez Kaskawel.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, rychu44, pouder, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Rzepka

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 11 Mar 2020 07:28 #697749

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 878
  • Otrzymane dziękuję: 5262
Rzepka wrote:
Kaskawel jestem bardzo ciekawa tych Twoich odmian z Minusinska, ja też wysiałam do tunelu kilka odmian z Kotliny, w ubiegłym sezonie miałam w tunelu M. Serdce Oranżewoje Ostroje i M. Gigant Rozowyj, sprawdziły się, więc w tym roku wysiałam więcej.
Z odmian rosyjskich w tunelu będą jeszcze Romowaja Baba i Puzata Chata.

Pozdrawiam Irena

Irena, będę w tym roku wysiewał takie odmiany z Kotliny Minusińskiej:

- Abakanskij Rozowyj
- Minusinskije
- Minusinskij Gigant
- Byczje Sierdce Minusinskoje
- Tamoninskij Dlinnyj / Тамонинский Длинный
- Sierdce Abakanskoje Baby Poli
- Minusinskije Byczki Sierdcewidnyje
- Boczkowoj Minusinskij Krasnyj
- Stakany Minusinskije Krasnyje
- Sajanogorskije / Саяногорские

W sumie mam ok. 70 odmian z tego rejonu Rosji. Źródła mam rosyjskie, pewne. Tych, których wymieniłaś nie mam. Chętnie się jesienią wymienię.
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2022 19:48 przez Marlenka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, rychu44, pouder, Marlenka, Betula, bietkae, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, Rzepka

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 11 Mar 2020 08:46 #697768

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Nie ma sprawy, jesienią pogadamy.
Zastanawia mnie Abakanskij Rozowy, kiedyś go wysiewałam, ale nie wiedziałam, że to Minusiñskij.
Miałam też M. Percevidnyj, czyżby to były te " byczki", tyle, że u mnie były podłużne, w sumie niezbyt byłam z nich zadowolona.
Stakany wysiałam na ten sezon, ciekawa jestem tej odmiany.
Pozdrawiam Irena
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, pouder, bietkae, Kaskawel, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 11 Mar 2020 09:37 #697774

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 878
  • Otrzymane dziękuję: 5262
Bo Abakanskij Rozowyj nie jest pomidorem z Minusińska. Abakan to już Chakasja, nie Krasnojarski Kraj, ale nadal w Kotlinie Minusińskiej.

Nie, Piercewidnyj Minusinskij to osobna odmiana.
Ostatnio zmieniany: 11 Mar 2020 09:39 przez Kaskawel.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, rychu44, pouder, Betula, bietkae, Jaedda, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, Rzepka

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 11 Mar 2020 10:41 #697785

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1987
  • Otrzymane dziękuję: 11322
Pomidor Abakańskij Rozowyj ( Томат Абаканский розовый )był u mnie w 2018r. i byłam z niego bardzo zadowolona za smak, plenność i urodę. W tym roku to różowe serducho też będzie wysiane :)
Pozdrawiam Ela

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 02 Maj 2020 08:19 #707104

  • marysia82111
  • marysia82111's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 24
  • Otrzymane dziękuję: 33
Chętnie kupiłam bym odmiany pomidorow rosyjskich jeśli ktoś ma nadwyżkę. Jeśli jest ktoś z kolic Rzeszowa również zainteresowana jestem wilkami.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 16 Cze 2020 22:26 #715052

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 878
  • Otrzymane dziękuję: 5262
Pora odświeżyć temat, bo wiele fajnych fotek rosyjskich pomidorów rozpływa się w wątku ogólnym.
W moim foliaku pomidory nadrabiają czasy drętwych temperatur.

Miodowyje Kupoła F2. Na razie wszystko się zgadza z tym co wyrosło z nasion F1.
MiodowyjeKupoaF2.jpg


Boczkowoj Minusińskij Krasnyj
BoczkowojMinusinskijKrasnyj.jpg


Dieduszka Grisza
DieduszkaGrisza.jpg


Drowa - fiutek karzełek
Drowa.jpg


Malinowy Słoń - wersja z regularnym liściem z Gawrisza.
MalinowyjSonRL.jpg


Sierdce Abakanskoje Baby Poli
SierdceAbakanskojeBabyPoli.jpg


Mazarini
Mazarini-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, podjadek, Armasza, Horti, pouder, Marlenka, bietkae, Jaedda, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, czarna2066

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 16 Cze 2020 23:41 #715071

  • galka68
  • galka68's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 238
  • Otrzymane dziękuję: 1565
Oj z tym Minusinskiem ..... tak naprawde u nas to niektorych podrzuca od tego(((, minusinskie, to juz w wiekszosci stare nasze odmiany z przystawka minusinskie.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Szczypiorek

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 05 Lip 2020 22:13 #718763

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 878
  • Otrzymane dziękuję: 5262
Ruś ma się dobrze. Pojawia się coraz więcej pomidorków.

Sajanogorskije / Саяногорские
SajanogorskijWielikan.jpg


Czornyj iz Jeriewana / Чёрный из Еревана

CzornyjizJeriewana.jpg


Abakanskij Rozowyj / Абаканский Розовый

AbakanskijRozowyj.jpg


Morskoj Koniok / Морской Конёк - gruszki na wierzbie może i nie rosną , ale tykwy na pomidorach to i owszem :)
MorskojKoniok.jpg


Cariewicz / Царевич
Carewicz.jpg


Malinowyje Jabłoczki F1 / Малиновые Яблочки F1

MalinowyjeJaboczkiF1.jpg


Tamoninskij Dlinnyj / Тамонинский Длинный
Tamoninskij.jpg
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2022 19:51 przez Marlenka.

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 06 Lip 2020 00:16 #718781

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 922
  • Otrzymane dziękuję: 2283
Malinowyje Jabłoczki to koktajlowy?
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 06 Lip 2020 07:15 #718789

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 878
  • Otrzymane dziękuję: 5262
Tak, to takie większe koktajlówki w granicach 40 gr.
Za tę wiadomość podziękował(a): badzia, pouder, bietkae, pszczolka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pomidory odmian ze Wschodu - opis, uprawa, zastosowanie 09 Lip 2020 19:13 #719293

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14169
Kaskawel wrote:
Purple Russian

To kolejna odmiana, którą bardzo lubię i regularnie powtarzam. Plenna, smaczna, wiąże bezproblemowo na wszystkich gronach. Lubi pękać po nagłych zmianach temperatury. Po przesadnym podlaniu też, ale nauczyłem się tego pomidora i już mu wodą krzywdy nie robię.

W dniu dzisiejszym zjadłam pierwszego pomidora tej odmiany.
Mojej rodzinie smakował.
Potwierdzam, można zaliczyć tą odmianę do bezproblemowych.
W tej chwili wiąże już 7 grono, a w każdym po 14 owoców.

Jeden krzak złamałam tyłkiem i za radą Mietka pomodoro i Józka krecika starego włożyłam do wody i w tej chwili pięknie rośnie w wiadrze.
W
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Ostatnio zmieniany: 18 Lip 2020 21:27 przez Betula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, Marlenka, Betula, bietkae, jurek49, Kaskawel, Jaedda, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.917 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum