TEMAT: PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 08 Mar 2018 20:01 #594399

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Papryka siedzi w doniczce w pracy w ziemi i stoi tak już rok
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 08 Mar 2018 20:12 #594403

  • Przylepa
  • Przylepa's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 1098
W dniu dzisiejszym, na waciki do kiełkowwnia poszły papryki:
Lesya
Adrian NN
Pomidorowa mix Otojolka( proponuję ją nazwać Pomidorowa Jolka :happy3: )
Tribelli czerwona i pomarańczowa.
Pozdrawiam Ewa
"Chcesz być szczęśliwym - załóż sobie ogród"
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, otojolka

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 10 Mar 2018 18:34 #594719

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6901
  • Otrzymane dziękuję: 41841
Papryczki słodkie wzeszły w podłożu torfowym po 5 dniach.Są to Wielka Czerwona,pomarańczowa z dziobkiem Alexander oraz Barbórka.Nie wzeszła ani jedna Oleńka.Dlatego też ponownie wysiałem ją w perlicie.
003-64.jpg

002-73.jpg

Po wypuszczeniu pierwszych liści właściwych część papryk będzie przepikowana do mieszaniny torfu z kompostem,a część do perlitu. :drink1: :drink1: :coffe:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): badzia, Ika2008, Adasiowa, iwcia55, Betula, Pestka, Zofix, Agusiak

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 10 Mar 2018 21:31 #594749

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 923
  • Otrzymane dziękuję: 2285
Kreciku, gdzie kupiłeś Aleksandrę?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 10 Mar 2018 22:08 #594752

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6901
  • Otrzymane dziękuję: 41841
Badziu w jakimś wysyłkowym sklepie ogrodniczym.Tylko tam trafiłem na Alexandra i okazuje się,że nasionka dobre.Odwrotnie co do nasion Oleńki. :coffe: :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): badzia

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 11 Mar 2018 09:43 #594779

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Moje papryki słodkie
20180311_093251.jpg


20180311_093512.jpg

Nie skiełkowało mi żadne nasionko papryki d'Asti Rosso :( .W minionym tygodniu było dużo słońca więc papryczki nabrały wigoru i znacznie podrosły.
Czy trzeba już je zacząć nawozić. Mam Bioflorin i Florovit do pomidorów i papryk.
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Ostatnio zmieniany: 11 Mar 2018 09:48 przez Pestka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Ika2008, iwcia55, Betula, Zofix, Agusiak

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 11 Mar 2018 10:21 #594793

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Musisz już zacząć nawozić. Słońca więcej, ruszyły z kopyta i zaraz będą jasne środki.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pestka

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 12 Mar 2018 18:33 #595112

  • BettyL
  • BettyL's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 191
  • Otrzymane dziękuję: 219
Jak gęsto sadzicie paprykę w tunelu foliowym? Jaki rozstaw u was się sprawdza? :bye:
Pytam, bo jestem na etapie planowania nasadzeń w foliaczku i muszę wyliczyć ile sadzonek mi się tam zmieści. :think:
Beata
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 12 Mar 2018 18:54 #595120

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Ja już w zeszłym roku zrezygnowałam z uprawy w tunelu papryki, jedynie donice trzymam do połowy czerwca, tak sie składa ze uprawiam takie odmiany które lepiej sie czuja w gruncie, ale ja ni o tym.

Papryka jest bardzo zróżnicowania co do wielkości np Ramiro to energiczna roślina jak ma warunki to tak 1m-1,2 dorosnie, mocno przy tym zagęszczając sie, ale już AdrianNN to kurduple mają tak 40cmm wysokości.Tak że o kazdej odmianie musisz się dowiadywać osobno.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): BettyL, UllaM

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 12 Mar 2018 19:17 #595128

  • BettyL
  • BettyL's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 191
  • Otrzymane dziękuję: 219
Aha, czyli mniej więcej tak: im bardziej krzaczasta odmiana, to większe odstępy.
I tak: Ramiro to duży krzak, więc pomiędzy krzakami zastosować odległość ok. 50 cm, a taka Słodka NN Adrian, albo Żółta IKA - wystarczy 30 cm. A takie średnie, nazwijmy to normalnej wielkości, to tak ok. 40 cm. Dobrze kombinuję? Popraw mnie Emalko, jeśli źle myślę.
Te odmiany, które dostałam z AWN, poopisywałam sobie i mniej więcej wiem, jak duże rosną.
Brakuje mi tylko opisu krzaka Pomidorowej mix od Otojolki oraz Super Red Pimento od Iwci55. Jak ktoś je uprawiał, to poproszę o opis krzaczka - jak wysoki i jak szeroki rośnie.
Beata
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 12 Mar 2018 19:38 #595134

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Mój mix, to małe krzaczki. Pokazywałam w "Paprykowych Hitach" To wczesna papryka. Najlepiej czuje się w gruncie.

Kupiłam na ten rok Carycę F1. Czytałam, że słabo kiełkuje. Nasiona Plantico skiełkowały 90%. W perlicie z 20 nasionek wyszło 18. Cieszę się, bo dałam 12zł za nasiona. :eek3:
Pozdrawiam. Jolka.
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2018 19:39 przez otojolka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): BettyL

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 12 Mar 2018 19:55 #595143

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
W ostatnim roku jak uprawiałam papryke w tunelu, miałam na 1,60m długosci rządka 3 krzaki i taki sam mniej więcej odstęp miedzy rządkami. Miałam Ramiro, Vini Puch , Rokoto NNadriaan.Z Adriana nie było nic Rokoto i Ramiro je zagłuszyły. Vini Puch choć malutka dawała sobie radę, ale mało owoców dojrzało Rmiro miała nieprawdopodobną ilość owoców jednak mało co dojrzało, a Rocoto z gorąca zrzucało kwiaty. Te same odmiany na gruncie miały mniej owoców, ale równomiernie dojrzały, nie były tak wybujałe ale średnio plenne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak, BettyL

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 12 Mar 2018 20:44 #595159

  • BettyL
  • BettyL's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 191
  • Otrzymane dziękuję: 219
Widzisz Emalio, ale Ty mieszkasz w cieplejszym klimacie i może rzeczywiści paprykom było za gorąco w tunelu.
Ja mieszkam na północnym wschodzie Polski. W tamtym roku w niewielkim tunelu miałam całkiem niezłe plony papryki Kasia i Cayenne, po 12 krzaczków każda. Te same odmiany po kilka krzaczków poszło do gruntu i niestety niewiele z nich zebrałam - długo dojrzewały, potem w połowie sierpnia zmasakrował je grad, a resztę dojadły ślimaki... :supr:
Tak że ja muszę nastawić się raczej na sadzenie w tunelu. Dostałam tyle ciekawych nasionek z AWN, więc grzech ich nie spróbować.
Beata
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 12 Mar 2018 21:40 #595174

  • iwcia55
  • iwcia55's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 367
  • Otrzymane dziękuję: 702
Super Red Pimento tak ok 50 cm. Nie jest wielka, ani rozłożysta
pozdrawiam, Iwona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): BettyL

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 12 Mar 2018 22:00 #595181

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Na pewno masz rację, ale i tak wczesne papryczki jak NNadrian, Kapia, czy Feher wsadz parę krzaków do gruntu i poobserwuj.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): BettyL

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 12 Mar 2018 22:12 #595184

  • BettyL
  • BettyL's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 191
  • Otrzymane dziękuję: 219
Tak zrobię, bo oczywiście, jak chyba wszyscy zakręceni początkujący ogrodnicy, za dużo krzaczków posiałam :devil1: Na pewno część musi iść do gruntu. W foliaku nie wszystkie się zmieszczą, po 2-3 krzaki każdej odmiany musi być w gruncie. :funnyface:
Beata
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 14 Mar 2018 20:12 #595517

  • Sylwiaaa
  • Sylwiaaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 650
  • Otrzymane dziękuję: 3089
Piękne macie rozsady :hearts:

Aktualna moja rozsada papryki słodkiej szpiczastej wygląda tak - z Biedronkowego warzywka wydłubane nasionka, mam nadzieję, że w gruncie sprawi się dobrze, prawdopodobnie to odmiana Ramiro:
20180314_155603.jpg
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2018 20:13 przez Sylwiaaa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwcia55, Betula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 15 Mar 2018 08:24 #595600

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Dobrze że juz tą paprykę posiałaś bo ona maa długi okres wegetacji. To papryka typu Ramiro lub Palermo spotkać ja mozna też pod nazwa Dulce Italiano www.hortidaily.com/article/15493/UK-Rami...-to-Glinwell-growers Rosnie konkretna jest spora i bardzo plenna, mam nadzieję ze posiałaś też którąś wczesną Kapie, pomidorowa Joli, Adrian NN, FeherOzon, bo na Ramiro to śię naczekasz.
ja wczoraj wystawiłam do kielkowania,
Kapya słowacka, Kapya węgierska, Lesia, typu Ramiro
Dzis pójdzie Kurtowska Kapya,,Adrian NN, ArmaszaNN, Ika2008NN, FeherOzon, Mini bell
Ostatnio zmieniany: 15 Mar 2018 08:27 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Renia, Przylepa


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.854 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum