TEMAT: Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko.

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 01 Mar 2020 11:29 #695999

  • Miragoral
  • Miragoral's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 872
  • Otrzymane dziękuję: 5151
Posadziłam do ziemi 25 lutego pomidory wyłożone do rulonika 8 lutego. Wszystkie nasiona skiełkowały, jedne wcześniej inne później. Są to
Boronia 1 - skiełkował najpóźniej i teraz jest słabiutki, dopiero zaczyna wypuszczać właściwe listki.
Beauty King 1 - ładny, ale dopiero zaczyna wypuszczać właściwe listki.
Pink Passion 1 - skiełkował podobnie jak Boronia najpóźniej, wypuścił właściwe listki, ale jest słabiutki.
Uluru Ochre 1 - dopiero zaczyna wypuszczać właściwe listki.
Arctic Rose 2 - jest ładny, już wypuścił właściwe listki.
Champion 2 - jest najładniejszy, jak przystało na czempiona.
New Big 3 - też sobie dobrze radzi.

Obawiam się o Boronię,(nie mam więcej nasion) i o Pink Passion oraz Uluru Ochre. Na tych zależało mi najbardziej, a na razie nie zapowiadają się najlepiej.
Posiałam wcześniej z myślą, że może uda się zrobić sadzonki wierzchołkowe. Coś mi się wydaje, że przy dwarfach może się to nie udać. Pójdą do donic i w czerwcu będą już pierwsze owoce.

pozdrawiam

Mirka
Pozdrawiam
Mirka
Ostatnio zmieniany: 01 Mar 2020 14:21 przez Miragoral.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Armasza, Marlenka, Betula, bietkae, Pestka, Szafirek, anaka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 01 Mar 2020 16:20 #696035

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Miragoral - Dwarfy nie wybiegają tak,jak inne pomidory.Sadzonki rosną wolniej,są bardziej krępe i uważaj z fertygowaniem - nie lubią za dużo nawozu.Trzeba obserwować roślinki.Jestem przekonana,że wszystko będzie z nimi dobrze. :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Marlenka, Miragoral, Betula, Pestka, Szafirek, ewakatarzyna

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 08 Mar 2020 13:12 #697233

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Moje dwarfiki po przepikowaniu wygrzewają się w słoneczku.
IMG_20200308_091146.jpg


Pozdrawiam Irena
Za tę wiadomość podziękował(a): Edyta-ka, Marlenka, Miragoral, Betula, aga, anaka, ewakatarzyna

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 08 Mar 2020 13:35 #697239

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2042
  • Otrzymane dziękuję: 11008
Ja z dwarfami jeszcze czekam ...
Testowo, w ramach eksperymentu, wysiałem do perlitu kilka nasionek Crimson Sockeye Dwarf
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Miragoral, ewakatarzyna

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 08 Mar 2020 13:37 #697243

  • Zefirka
  • Zefirka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 862
  • Otrzymane dziękuję: 1649
Rzepka wrote:
Moje dwarfiki po przepikowaniu wygrzewają się w słoneczku.

Moje jeszcze w nasionkach są. A poza tym: gdzie Ty słoneczko masz?
Wiedźmowata
Ostatnio zmieniany: 08 Mar 2020 13:38 przez Zefirka.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 08 Mar 2020 14:20 #697254

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Rano miałam, teraz tylko na zdjęciu zostało :rotfl1:

Mirku, bardzo jestem ciekawa tej uprawy w perlicie, będę obserwować, jedno jest pewne, ziemiórek
nie będziesz miał, do perlitu chyba nie przelezą.

Pozdrawiam Irena
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 08 Mar 2020 14:45 #697262

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2042
  • Otrzymane dziękuję: 11008
Na dzień dzisiejszy tak to wygląda... :)

20200308_dwarf_perlit.jpg
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, janinka-n, Miragoral, Betula, Jaedda, anaka, ewakatarzyna, Rzepka

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 14 Mar 2020 16:16 #698265

  • Miragoral
  • Miragoral's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 872
  • Otrzymane dziękuję: 5151
Moje dwarfy rosną. Najładniejsze są: New Big, Beauty King Champion i Arctic Rose. Uluru Ochre i Pink Passion znacznie mniejsze, ale kształtne. Tylko Boronia jest słabiutka, długo nie wypuszczała właściwych listków i ma szczątkowy jeden listek.

20200314_160706.jpg


pozdrawiam

Mirka
Pozdrawiam
Mirka
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Marlenka, janinka-n, Jaedda, Szafirek, anaka, ewakatarzyna, Mirek19

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 01 Kwi 2020 19:55 #702026

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
U mnie na razie wykiełkowały:
1) Arctin Rose Dwarf
2) Coastal Pride Dwarf
3) Crimson Sockeye Dwarf
4) Fred's Tie Dye Dwarf
5) Pink Passion Dwarf
6) Rainbow Dwarf
7) Emerald Giant Dwarf
8) Rumpelstiltskin Dwarf
9) Russian Swirl Dwarf
10) Sean's Yellow Dwarf
11) Uluru Ochre Dwarf

Czeka jeszcze czy wykiełkują:
1) Boronia Dwarf
2) Golden Champion Dwarf
3) Kangaro Paw Green Dwarf
4) Tasmania Chocolate Dwarf

Jeśli źle napisałem nazwy to mnie poprawdzie abym nie wprowadzał w błąd wysyłając nasiona na straganik.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 01 Kwi 2020 21:15 #702038

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2140
  • Otrzymane dziękuję: 8769
ad 1) Arctic Rose Dwarf
ad 2) Coastal Pride Orange Dwarf

z tych oczekiwanych

ad 3) Kangaroo Paw Green Dwarf
ad 4) Tasmanian Chocolate Dwarf

:bye:
Pozdrawiam,
Kasia
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri, ewakatarzyna, brodus

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 01 Kwi 2020 22:12 #702054

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
To trochę przekręciłem.
Będe miał pociechę z nasion od Ciebie :thanks:
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 01 Kwi 2020 22:35 #702058

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2042
  • Otrzymane dziękuję: 11008
Przyłączam się do podziękowań :)
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 02 Kwi 2020 21:53 #702211

  • Zefirka
  • Zefirka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 862
  • Otrzymane dziękuję: 1649
Dano i nakazano posiać. Teraz będę sprawozdania uskuteczniać.
Posiane w sobotę, bezpośrednio do ziemi. 8 odmian dwarfów. Pierwszy wyłazi Rainbow (jak nie pokiełbasiłam nazwy). Dałam do ziemi 5 nasionek. Pierwsze kolanko się pokazało:


IMG_7552.jpg
Wiedźmowata
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri, Marlenka, Jaedda, anaka, ewakatarzyna

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 02 Kwi 2020 22:57 #702220

  • kazko47
  • kazko47's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 6064
Co do poprawności pisowni dwarfów, to na początkowych stronach wątku są podane poprawne nazwy wymyślone przez ich twórców
Craig LeHoullier z Raleigh w Północnej Karolinie i Patriną Nuske-Small z Australii, z firmy Patrina Nuske Small i zaakceptowane
przez uczestników programu Dwarf Tomato Project. Nazwy te obowiązują w środowisku pomidorowym, także na forum powinny.

Nie piszę po to, żeby się wymądrzać, ale jakoś dziwnie wyglądają nazwy inne niż oryginalne.Czasami warto wrócić do początku.
Kazik
Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd wyszliście. "Jonasz Kofta"
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, pouder, Marlenka, aga, ewakatarzyna, Zefirka, Mirek19

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 03 Kwi 2020 08:22 #702243

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
W ramach eksperymentu wysiałam dwa pomidorki BAJAJA i TINY TIM 1 stycznia.Ot, taka zimowa zabawa ogrodnika. ;) Tiny Tim to mikro dwarf,Bajaja też mały,ale chyba nie dwarf. Pomidorki rosły na parapecie i trochę były doświetlane ciepłobiałym ledem.Na dziś wyglądają tak:



20200403_080434.jpg


Z lewej Bajaja, z prawej Tiny Tim.Oba pięknie się rozkrzewiają i oba mają rozwijające się pączki kwiatowe.Dziś przesadzę je do docelowych doniczek i zaczynam "pomidorowe ćwiczenia" - w dzień na słoneczko, w nocy do domu, albo do szklarni.Taki bzik pomidoromaniaka. :crazy:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, pouder, Marlenka, janinka-n, Jaedda, anaka, ewakatarzyna

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 03 Kwi 2020 09:12 #702247

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Hip hip hura. Wychodzą z ziemi kolejne pomidory dwarf, na dzień dzisiejszy nie skiełkowała tylko jedna odmiana (mam 14/15 odmian)
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, pouder, lucysia, ewakatarzyna

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 04 Kwi 2020 07:33 #702375

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Mini dwarf Neutron, taka mała pierdułka, a cieszy :rotfl1:

IMG_20200404_072822.jpg


Pozdrawiam Irena
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, anaka, ewakatarzyna

Pomidory karłowe - Dwarf Tomato Project - i nie tylko. 08 Kwi 2020 18:43 #703150

  • Zefirka
  • Zefirka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 862
  • Otrzymane dziękuję: 1649
SPRAWOZDANIE II:

Jak co niektórym wiadomo, dostałam nasionka tych cudaków i siłą perswazji pokonano mnie. Posiałam. Nie wszystkie, tylko po kilka ze wszystkich "ras". Wysiałam 8 odmian, a nasionek w sumie 29 (tak jakoś wyszło). Posiałam od razu do ziemi, bez przygotowań. Było to 28 III. Mam już 23 na wierzchu (w postaci "kolanek" lub liścieni).

cdn.
Wiedźmowata
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, anaka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.552 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum