TEMAT: Hydepark, czyli różne pytania dot. uprawy warzyw

Hydepark, czyli różne pytania dot. uprawy warzyw 10 Mar 2019 19:17 #647622

  • iwcia55
  • iwcia55's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 367
  • Otrzymane dziękuję: 702
Pasek lakmusowy? Dość osobliwa metoda badania ph ziemi. Kup sobie lepiej płyn Heliga
pozdrawiam, Iwona


Zielone okna z estimeble.pl

Hydepark, czyli różne pytania dot. uprawy warzyw 10 Mar 2019 19:32 #647627

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
tobimc wrote:

ile kosztuje badanie ziemi? jestem z pod Inowrocławia

www.oschr.pl/images/pliki/uproszczony.pdf cena wszędzie taka sama.
www.oschr-bydgoszcz.pl/pricing.html
Piotr :)
Ostatnio zmieniany: 10 Mar 2019 19:34 przez podjadek.

Hydepark, czyli różne pytania dot. uprawy warzyw 11 Mar 2019 06:59 #647673

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
tobimc wrote:
Ale moze znacie jakies krzewy zeby juz rosły i rosły. były piekne i w zime zostały w glebie?

Takich krzewów jest mnóstwo. Zależy czego oczekujesz. Jeśli ma to być przesłona całoroczna to najlepsze będą iglaki o pokroju kolumnowym. Przy pasie tuj koło płotu warto posadzić coś o igłach w kontrastowym kolorze np. żółtym. Z liściastych zimozielony jest bukszpan ale ostatnio jest mocno atakowany przez ćmę bukszpanową przez co trudny w utrzymaniu. Wśród krzewów liściastych gubiących liście zimą najlepiej te które dobrze znoszą formowanie (ligustr, buk, grab) lub mające naturalny pokrój kolumnowy (niektóre odmiany bukszpanu lub ognika szkarłatnego). Tak wygląda mój młody żywopłot z berberysu: forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...rgii?start=18#562372
Decydując się na konkretną roślinę uważnie wybierz odmianę, bo wśród jednego gatunku bywają krzewy kolumnowe kuliste, owalne i miniaturowe (np. dorastające do 50cm). Mamy na forum osobne działy poświęcone krzewom iglastym, gdzie specjaliście pomogą Ci dobrać konkretną odmianę, bo ja ekspertem od krzewów nie jestem.
Pozdrawiam
Bea

Hydepark, czyli różne pytania dot. uprawy warzyw 11 Mar 2019 12:44 #647734

  • tobimc
  • tobimc's Avatar
krzewy przekaze zonie niech cos wybierze.
kochani jaka odmiae pomidorow polecacie? chodzi mi o bawole/malinowe. pomidorki beda rosły bez folii w gruncie
zeby były łatwo dostepne np na allegro...

Hydepark, czyli różne pytania dot. uprawy warzyw 11 Mar 2019 13:03 #647736

  • tobimc
  • tobimc's Avatar
szukam odm. Czekista K-37 CORAZON i nie moge znalezc w sklepie :woohoo: czy one by były dobre do gruntu?

Hydepark, czyli różne pytania dot. uprawy warzyw 11 Mar 2019 13:13 #647737

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Te odmiany, które wymieniłeś, z wyjątkiem Corazona, są dostępne tylko na naszym Pomidorowym Targu. Wszystkie nadają się jak najbardziej do uprawy w gruncie.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Hydepark, czyli różne pytania dot. uprawy warzyw 11 Mar 2019 16:34 #647763

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50939
tobimc wrote:
szukam odm. Czekista K-37 CORAZON i nie moge znalezc w sklepie :woohoo: czy one by były dobre do gruntu?

Przyślij kopertę zwrotną i dam Ci te odmiany. Adres Ci podam na pw.

Hydepark, czyli różne pytania dot. uprawy warzyw 12 Mar 2019 11:37 #647898

  • tobimc
  • tobimc's Avatar
kochani z racji tego ze niemam jeszcze jak Wam sie odwdzieczyc wiedzą. podesle Wam link do dokładnej pogody fakt jest tylko na 72h
ale pokazuje kiedy deszcz kiedy mroz w nocy... silny wiatr

wchodzimy www.meteo.pl

klikamy po lewej stronie w srodku

WYBIERZ MODEL
PROGNOZA POGODY
MODEL UM
Siatka: 4km. Długość prognozy 60/72h
(ta jest najdokładniejsza)

jesli ktos mieszka w wielkiej miejscowosci moze kliknąc tak jak np Warszawa
jesli ktos mieszka w malutkiej tak jak ja klika-- Wybierz inną miejscowość --- potem wybiera woj. i po prawej pierwszą literke swego miasta/miejscowosci
ja to mam zapisane w operze i na telefonie. sprawdzam z 2x dziennie bo sie aktualizuje

Hydepark, czyli różne pytania dot. uprawy warzyw 12 Mar 2019 12:14 #647911

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Najlepiej nam się odwdzięczysz dbając o zasady naszego języka w Swoich postach. Jako moderatorka uprzejmie proszę byś używał znaków interpunkcyjnych i wielkich liter. To pozwoli zapobiec nieporozumieniom, np. jest różnica między zdaniami: "Twoja stara piła leży w szopie." i "Twoja stara piła, leży w szopie".
Prosiłabym również o używanie polskich znaków, o ile nie ma przeszkód technicznych. Łatwiej się posty z polskimi znakami czyta. Tu chyba przykładu z "robieniem łaski" nie muszę rozwijać :)
Pozdrawiam
Bea
Za tę wiadomość podziękował(a): podjadek

Hydepark, czyli różne pytania dot. uprawy warzyw 15 Mar 2019 19:16 #648454

  • tobimc
  • tobimc's Avatar
Kochani. Chce kupić z 10 kg obornika granulowanego np. bydlęcego. Jakiej firmy polecacie?
Bo czytałem ze niektóre są z pieskiem mieszane.

Czy azofoska starczy na glebę pod nowa trawę? Na nawóz pod trawę nie chce za dużo kasy wydawać.
Jak zrobi sie ciepło pojadę do teściowej po obornik od kurek. zrobię taki koncentrat.

I worek od byków takie masełko jak się dokopie. Ale to pod warzywka.

Hydepark, czyli różne pytania dot. uprawy warzyw 15 Mar 2019 19:28 #648457

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
tobimc wrote:

I worek od byków takie masełko jak się dokopie. Ale to pod warzywka.

Najlepszy ten worek od kastratów. Masło przy tym to pikuś.

A tak a'propos warzywek: znalazłeś poszukiwane odmiany pomidorów ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Hydepark, czyli różne pytania dot. uprawy warzyw 15 Mar 2019 19:59 #648458

  • tobimc
  • tobimc's Avatar
Znalazłem. A tak na serio to one mnie znalazły B) Betulka mi przysłała wiele odmian. Za co Badzo Dziekuje :thanks:

Czytając forum natknąłem się na firmę Fructus. I widze, że jest do trawy (trochę tańszy od azofoski) co myślicie o tej firmie?

Hydepark, czyli różne pytania dot. uprawy warzyw 26 Mar 2019 15:24 #650188

  • tobimc
  • tobimc's Avatar
Przegladajac sklepy internetowe natknołem sie na promocje z nasionkami pomidorow. Jesli ktos miał odmiane prosze podpowiedziec czy warto? (same ruski)



Kupiłem też nawóz do pomidorków. Fructus do pomidorów i papryki. I mam pytanko, od kiedy mogę im podać taka cieniutką wodę z nawozem?

Hydepark, czyli różne pytania dot. uprawy warzyw 26 Maj 2019 08:14 #659245

  • Marzena
  • Marzena's Avatar
Witam od tygodnia mam działkę.Istnieje prawdopodobieństwo że używany był randap. Chciała bym sadzić warzywa. Czy mogę go czymś zneutralizować. Czytałam na jakimś forum o produktach Ema. Czy to coś pomoże?Jaka jest przenikalność randapu do warzyw. Mam strach w oczach pomóżcie.

Hydepark, czyli różne pytania dot. uprawy warzyw 26 Maj 2019 09:49 #659266

  • zdravko
  • zdravko's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 409
  • Otrzymane dziękuję: 353
Marzena wrote:
Witam od tygodnia mam działkę.Istnieje prawdopodobieństwo że używany był randap. Chciała bym sadzić warzywa. Czy mogę go czymś zneutralizować. Czytałam na jakimś forum o produktach Ema. Czy to coś pomoże?Jaka jest przenikalność randapu do warzyw. Mam strach w oczach pomóżcie.

I tak w ciągu roku pochłoniesz więcej randapu z jedzenia które kupujesz w sklepie (olej rzepakowy,kasza jaglana,gryczana-to jest standardowo pryskane przed zbiorem),nic nie zrobisz, pewnie z czasem będzie go tam coraz mniej,a emy chyba tylko na samopoczucie pomogą ;)

Hydepark, czyli różne pytania dot. uprawy warzyw 26 Maj 2019 10:53 #659270

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Zneutralizować roundapu to się chyba nie da. Informacje o czasie jego rozkładu są różne, bo mocno zależy on od temperatury.
Jedynym rozwiązaniem jakie przychodzi mi do głowy to podwyższone grządki wypełnione nową ziemią.
Różne pomysły na podwyższone grządki naszych forumowiczów możesz obejrzeć w tym wątku: forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...rzywnik-w-skrzyniach

Faktem jest to co napisał Zdravko. Pochłaniamy z żywnością dużo glifosatu. Niemieckie badania wykazały obecność tej substancji w 100% próbek pobranych od obywateli Niemiec.
Pozdrawiam
Bea
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Hydepark, czyli różne pytania dot. uprawy warzyw 26 Maj 2019 14:50 #659306

  • Marzena
  • Marzena's Avatar
To chyba muszę dać na luz. Bo w sumie nie wiem co za ziemie przywiozę.

Hydepark, czyli różne pytania dot. uprawy warzyw 05 Cze 2019 15:32 #660914

  • Kokosek
  • Kokosek's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Witam
Jestem tu nowa i nie mogę znaleźć postu na ten temat. A mianowicie mam działkę od miesiąca a już Kleszcz zaatakował mnie i mojego męża. Mamy dwójkę dzieci i chcę żeby były bezpieczne. Myślałam o jakiś opryskach ale mam krzewy owocowe. Ponoć jest jakiś produkt bezpieczny a może macie jakiś sposób skuteczny. Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniany: 05 Cze 2019 15:42 przez Adasiowa.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.412 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum