TEMAT: Wnioski racjonalizatorskie, pytania i uwagi do moderatorów

Wnioski racjonalizatorskie, pytania i uwagi do moderatorów 15 Sie 2019 23:36 #672313

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Korzystając z okazji, że wątek jest obecnie najczęściej czytanym na forum i że wielu forumowiczom leży na sercu dobro forum, mam do Was uprzejmą prośbę o wyłączenie w swoich przeglądarkach blokadę reklam. Obecnie ok. 50% osób bywających na forum ma włączone takie blokady. W związku z tym wpływy z reklam nie wystarczają na pokrycie kosztów serwera. :thanks: :thanks: :thanks:
Informacja, jak wyłączyć blokadę reklam AdBlock:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...k-wylaczyc-adblock-a

Apeluję też, by posługiwać się w postach w miarę poprawnym słownictwem, wtedy łatwiej będzie odszukać potrzebne informacje przy pomocy forumowej przeglądarki. Jeśli zamiast poprawnej nazwy stosuje się zdrobnienie lub formę żartobliwą, wyszukiwarka takiego postu nie zauważy. :thanks: :thanks: :thanks:

Bardzo często poszukujemy informacji o różnych odmianach warzyw. Jeśli nazwa odmiany znajduje się jako napis na zdjęciu, jest składnikiem grafiki. Przeglądarka też tego postu nie zaindeksuje poprawnie. Jedynie pisanie odmian tekstem nad zdjęciem daje gwarancję, że post przy pomocy wyszukiwarki będzie można znaleźć. :thanks: :thanks: :thanks:

Apeluję też o to, by w wątkach dominowała merytoryczność i szacunek dla innych. Nawet jeśli ktoś w szkole wagarowali i nie wszystko wie :thanks: :thanks: :thanks: Ważne jest chyba, że chce swoje braki nadrobić :)

Apeluję też, by nie roztrząsać tutaj, ani w żadnym innym wątku, kto bije żonę, a kto nie, bo to akurat nie temat na to forum. :thanks: :thanks: :thanks: I prosiłabym, aby takich postów nie komentować, bo w ten sposób z jednej grudki błota powstaje lawina błotna, a lawina - wiadomo - zniszczy wszystko. :thanks: :thanks: :thanks:

Zgodnie z tematem wątku bardzo proszę o sugestie, jak prowadzić w wątkach dyskusje, aby były merytoryczne, służyły innym jako zbiór informacji i aby łatwo było do tych informacji dotrzeć.
Ostatnio zmieniany: 16 Sie 2019 18:07 przez Hiacynta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, CHI, Betula


Zielone okna z estimeble.pl

Wnioski racjonalizatorskie, pytania i uwagi do moderatorów 18 Sie 2019 10:45 #672723

  • czesio
  • czesio's Avatar
Gdy po raz pierwszy wszedłem na to forum od razu zorientowałem się, że są na nim reklamy, więc w nie sporadycznie klikam. Dzisiaj też kliknąłem w reklamę pod powyższym postem, mimo że nie byłem zainteresowany reklamowanym tam produktem.
Informacje zawarte w powyższym poście dotyczące sposobu finansowania forumowego serwera powinne w formie informacji być zawarte w Regulaminie, Polityce Prywatności i Informacji wysyłanej do nowego forumowicza o założeniu dla niego konta na naszym forum.
Mam prośbę aby na serwerze ograniczyć zwielokrotnianie emotikonów. Powyższy post czytam z trudem bo uwagę rozpraszają zwracające na siebie uwagę migające. kolorowe emotikony, dodatkowo zwielokrotnione.
Gdy czuję się zmuszony coś emocjonalnie zaakcentować używam emotikonu zbudowanego ze znaków ASCII nie rzucającego się natrętnie w oczy, a jednocześnie widocznego dla uważnego czytelnika.
Jednocześnie aby polepszyć współprace ze sponsorami proponuję założyć wątek "Nasi sponsorzy".

Wnioski racjonalizatorskie, pytania i uwagi do moderatorów 19 Sie 2019 18:17 #673007

  • czesio
  • czesio's Avatar
Do kosza, zgodnie z jego przeznaczeniem, powinne być przenoszone posty zawierające wyłącznie emotikony.

Wnioski racjonalizatorskie, pytania i uwagi do moderatorów 19 Sie 2019 21:09 #673047

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Czesiu, forum ma jedynego sponsora, a ja żeby się z nim dogadać nie potrzebuję osobnego wątku. Polityka Google zabrania pisania o reklamach, nakłaniania do klikania w reklamy, dodatkowo istnieją algorytmy wychwytujące fałszywe kliknięcia. Jeśli jest ich dużo, strona dostaje od Google bana, umowa zostaje zerwana. Dlatego ogłosiłam prośbę o zdjęcie blokad reklam.
Za tę wiadomość podziękował(a): czesio

Wnioski racjonalizatorskie, pytania i uwagi do moderatorów 19 Sie 2019 23:12 #673070

  • kuhara
  • kuhara's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 502
  • Otrzymane dziękuję: 1231
Ja mam taki wniosek racjonalizatorski, żeby Moderatorzy i Admini mieli osobne konta techniczne do zadań związanych z zarządzaniem forum a osobne do wypowiadania się jako forumki. Jest to sposób dość często stosowany na różnych forach. I nikt nie robi tajemnicy z tego who is who, chodzi o zachowanie porządku.
Bo ja na przykład dzisiaj nie wiedziałem, czy manipulację informacją zarzuca mi Administrator czy użytkownik i w związku z tym nie wiedziałem jak odpowiedzieć. Bo Adminowi bym odpowiedział grzecznie żeby spadał na drzewo a użytkownikowi bym się starał wytłumaczyć, że nie było moim zamiarem manipulować i przepraszam że się niejasno wyraziłem, co wziął (z mojej winy) za manipulację.
Pozdrawiam, Krzysiek

Wnioski racjonalizatorskie, pytania i uwagi do moderatorów 19 Sie 2019 23:22 #673073

  • czesio
  • czesio's Avatar
kuhara wrote:
Ja mam taki wniosek racjonalizatorski, żeby Moderatorzy i Admini mieli osobne konta techniczne do zadań związanych z zarządzaniem forum a osobne do wypowiadania się jako forumki. Jest to sposób dość często stosowany na różnych forach. I nikt nie robi tajemnicy z tego who is who, chodzi o zachowanie porządku.
Bo ja na przykład dzisiaj nie wiedziałem, czy manipulację informacją zarzuca mi Administrator czy użytkownik i w związku z tym nie wiedziałem jak odpowiedzieć. Bo Adminowi bym odpowiedział grzecznie żeby spadał na drzewo a użytkownikowi bym się starał wytłumaczyć, że nie było moim zamiarem manipulować i przepraszam że się niejasno wyraziłem, co wziął (z mojej winy) za manipulację.
Ja odróżniam te wypowiedzi po kolorze. Standardowy kolor to post zwykłego użytkownika, zielony to już pisze administrator lub moderator.

Wnioski racjonalizatorskie, pytania i uwagi do moderatorów 19 Sie 2019 23:24 #673074

  • czesio
  • czesio's Avatar
Kto jest naszym sponsorem?

Wnioski racjonalizatorskie, pytania i uwagi do moderatorów 19 Sie 2019 23:32 #673076

  • kuhara
  • kuhara's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 502
  • Otrzymane dziękuję: 1231
czesio wrote:
Ja odróżniam te wypowiedzi po kolorze. Standardowy kolor to post zwykłego użytkownika, zielony to już pisze administrator lub moderator.
Wiem co masz na myśli, ale posty na przykład z tego wątku nie potwierdzają Twojej opinii.
Pozdrawiam, Krzysiek

Wnioski racjonalizatorskie, pytania i uwagi do moderatorów 20 Sie 2019 00:07 #673078

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Czesiu, przeczytaj uważnie moją prośbę, sprawa się z pewnością wyjaśni :)

Przy okazji dziękuję tym osobom, które wyłączyły blokady reklam, 7% tak zrobiło.

Proszę wstrzymać się przed klikaniem w reklamy dla klikania, jeśli reklama kogoś nie interesuje, ponieważ grozi to zerwaniem umowy przez Google. Aktualnie takie zagrożenie istnieje, skoro w ciągu jednego dnia ilość kliknięć wzrosła 10 razy w stosunku do wcześniejszy dni.

Kuhara, jeśli tak dalej pójdzie, nie będziesz miał komu pisać, żeby spadał na drzewo :)

Wnioski racjonalizatorskie, pytania i uwagi do moderatorów 20 Sie 2019 00:41 #673079

  • kuhara
  • kuhara's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 502
  • Otrzymane dziękuję: 1231
Hiacynta wrote:
Kuhara, jeśli tak dalej pójdzie, nie będziesz miał komu pisać, żeby spadał na drzewo :)

Alina, ja to jestem tylko zwykły Janusz ogrodnictwa, to i niekiedy gupoty wypisuję ale od Administratora forum oczekuje się merytorycznych wypowiedzi, choćby z powodu że Noblesse oblige. Czy cytowany przeze mnie powyżej Twój post jest merytoryczny?
A zarzucanie mi manipulacji w wiadomym wątku, nawet gdyby ktoś uważał za słuszne (ja tak nie uważam) jest niedopuszczalne, ponieważ byłaś stroną dyskusji a nie tylko moderatorem. Tak więc nie oczekuję reakcji z twojej strony, bo każdy widzi że w takim kontekście zarzut manipulacji, to "samozaoranie".
A konta techniczne dla teamu, to naprawdę jest sensowne rozwiązanie. Chociaż bez tego też forum da radę.
Pozdrawiam, Krzysiek

Wnioski racjonalizatorskie, pytania i uwagi do moderatorów 20 Sie 2019 02:36 #673081

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Zacytowanie zdanie ma sens merytoryczny, jest związane z obecnym wątkiem i z moimi obawami dotyczącymi forum. I jest to przemyślenie bardzo poważne w związku ze sposobem dyskutowania, jaki ostatnio zapanował na forum wśród niektórych osób. I naprawdę warto zastanowić się nad sensem tego, co napisałam dziś i wczoraj.

Wnioski racjonalizatorskie, pytania i uwagi do moderatorów 20 Sie 2019 06:52 #673086

  • czesio
  • czesio's Avatar
Do Administratora,
Czy mam zdjętą blokadę reklam?
Kto jest naszym sponsorem?

Wnioski racjonalizatorskie, pytania i uwagi do moderatorów 20 Sie 2019 22:25 #673163

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Jako administrator forum nie mam pojęcia, który konkretnie użytkownik ma blokadę reklam, a który nie. Dysponuję jedynie danymi procentowymi, dziś 57,46% osób widziało reklamy, a więc jakiś przyrost jest i za to bardzo dziękuję.
W Twoim dokładnie przypadku moje przypuszczenia graniczą z pewnością, że reklamy masz odblokowane, a to dlatego, iż już pisałeś wcześniej, że reklamy przeglądasz.
Koszt wynajmowania i utrzymania serwera pokrywa administrator forum.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.306 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum