TEMAT: Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 08 Wrz 2020 09:57 #728088

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1382
  • Otrzymane dziękuję: 10899
Pomidor Giulietta o bardzo wydłużonym kształcie. U mnie owoce od 7 do 11cm Twardy, ciągle. Smak - ja nie umiem określać smaku, ale powiedzmy, że orzeźwiający i co zauważyłam, to pomidor chrupki do gryzienia a nie memłania. Można go pokroić w talarki, trzyma kształt. Mówi się, że wydłużone pomidory są podatne na SZW. Giulietta rośnie obok Konga, który ma, a Giulietta nie. (to taka ciekawostka, bo może przypadek, ale u mnie tak jest).

DSCN6744.jpg


DSCN6597.jpg


DSCN6763.jpg
Ogród - mój optymizm.


Zielone okna z estimeble.pl

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 08 Wrz 2020 14:15 #728103

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Dwarf Fred's Tie Dye

Samokończący, kolorowy pasiak, okrągły lekko spłaszczony.
Owoce od 150 do 500g u mnie bardzo plenny.
Średnio wczesny.

IMG_20200908_135016.jpg


IMG_20200908_135309.jpg

Smaczny, orzeźwiający smak. Lekko kwaskowy. Zostaje na przyszły sezon! :wink4:
Pozdrawiam Beata
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Horti, pouder, Marlenka, Miragoral, bietkae, Zielona, Jaedda, Nimfa, aga, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 08 Wrz 2020 17:12 #728112

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1981
  • Otrzymane dziękuję: 14159
lucysia wrote:
"nie lubię was" a miałam już nic nie zamawiać. Nie da się. Chyba,że nie będę was czytać.

Lucysiu mam takie same odczucia.
Obiecuję sobie, że w tym roku nic więcej, a w rzeczywistości już zaczynam robić liste :happy4:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, Marlenka, lucysia, bietkae, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Biedronka, Bobka, czarna2066

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 08 Wrz 2020 19:49 #728129

  • pouder
  • pouder's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1042
  • Otrzymane dziękuję: 2609
Chyba prawie wszyscy tak mamy, miały być 3 nowe odmiany a tu pokazujecie i zachwalacie takie śliczności, że chciejstwo pewnie wygra z rozumem :hammer:
pozdrawiam Karina
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, lucysia, bietkae, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Biedronka, Bobka, czarna2066

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 09 Wrz 2020 09:43 #728189

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5976
  • Otrzymane dziękuję: 21653
:happy4: Dobrzy jesteście :flower1: :devil1: dobrze ,ze ja zechcę zamówić od Was Kochani :hearts: pierwszy raz i nie za dużo odmian ,parę tylko bo kto będzie o to wszystko dbał ,jak mezuś nie powinien nic a nic pracować a i tak pomaga dzielnie :sad2: może jakoś posadzę ,tylko juź chyba w wysokich skrzyniach hm :think:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, lucysia, bietkae, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Biedronka

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 09 Wrz 2020 17:17 #728214

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Inzhir Rozowyj- piękna różowa sakiewka.Bardzo plenny i bardzo smaczny.Delikatna skórka.No i nie jest pusty w środku.Krzak wysoki,mocny.



20200908_092351.jpg


Niestety rósł w części ogródka, gdzie zz zaatakowała pomidory, ale po oprysku dał radę i wciąż ma owoce.Trochę nasion zebrałam przed atakiem zz i z tych przyślę na Pomidorowy Targ.Ale tak myślę, czy jeśli zz była na niektórych liściach, a owoce były nietknięte i po oprysku zz ustąpiła, to czy nasiona z tych owoców są felerne? Bo mam jeszcze taki pomidorek:

Pascal de Picardie-



20200909_165549.jpg


Krzak wysoki, bardzo plenny i bardzo smaczny.Zjawiskowo wygląda w ogrodzie i na talerzu. Zawiera antocyjany. Nasiona zebrałam dopiero teraz i zostawiam dla siebie, bo owoce były w porządku, a tylko liście miały ślady zz przed opryskiem.No, chyba że nikt inny nie przyśle, a będą chętni - to na ryzyko!

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 09 Wrz 2020 18:49 #728219

  • pawel_botanik
  • pawel_botanik's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 466
ZZ nie przenosi się przez nasiona. Problemem może być szara pleśń ale w tym przypadku wystarczy sterylizacja nasion. Najgorsze są wirusy, tutaj na dwoje babka wróżyła, teoretycznie rzadko przenoszą się przez nasiona ale mogą...
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, Zielona, Nimfa, rybur58, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, czarna2066

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 09 Wrz 2020 18:54 #728220

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1961
  • Otrzymane dziękuję: 11177
aga Pascal de Picardie -wygląda zjawiskowo :) , ja jestem chętna bo lubię czarne więc wysyłaj.
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Nimfa, aga, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, czarna2066

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 09 Wrz 2020 19:35 #728227

  • y_y
  • y_y's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 253
  • Otrzymane dziękuję: 1557
Ja raczej wyślę na targ same kozule - głównie je miałam w tym roku. Jak ktoś chce zobaczyć zdjęcia to wstawiam w watku kozulowym - nie chcę ich tu dublować.

Pozdrawiam, Aneta
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Armasza, Marlenka, bietkae, Nimfa, aga, rybur58, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, czarna2066

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 11 Wrz 2020 14:43 #728360

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3538
  • Otrzymane dziękuję: 29767
Moya Noir pomidor godny polecenia.Miałam go w szklarni i w gruncie.Wys.ok 160-170.Bardzo smaczny.Silniejszy i wyższy krzak był w gruncie.


20200911_143014.jpg


20200911_142946.jpg


20200911_142912.jpg
Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, Marlenka, Miragoral, bietkae, pszczolka, magnes, Jaedda, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, czarna2066

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 12 Wrz 2020 15:37 #728439

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3538
  • Otrzymane dziękuję: 29767
Małymi krokami zbliżamy się do końca naszych upraw.Dorotka-Horti wysłała dziesiątki kopert z dziesiątkami odmian pomidorów do Forumowiczów.Może jeszcze za wcześnie,bo nie wszyscy mają pozyskane nasionka,ale przydało by się więcej opisów odmian pomidorów,których nasionka otrzymaliśmy i z których uprawy jesteśmy zadowoleni.
Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, bietkae, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 12 Wrz 2020 16:00 #728441

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Nie mam zdjęć pomidorków, o których chcę napisać; być może uda mi się je znaleźć w moim archiwum, choć to mało prawdopodobne, bo miałam okazję próbować je kilka lat temu, będąc w gościnie u Dorotki Horti.
Na pewno mogę polecić odmianę Dr Wyche's Yellow - zielony, pyszny pomidorek, nieco późniejszy niż znana wszystkim Malachitowa Szkatułka.

Znalazłam jedynie pojedyncze portrety.

Koktajlówka Chocolate Cherry:



Chocolate Stripes - :hearts:



I typowo przerobowy, o bardzo ciekawym smaku Amish Paste:



A ze swojej strony bardzo chętnie przygotuję nasionka tegorocznego odkrycia z nasion, które przysłała Galka68.

Sybirskije Szangi

Krzak niewysoki, samokończący, obwieszony pomidorkami średniej wielkości, średnio późny. Owoce o prawdziwym, "dawnym" smaku pomidorowym, słodkie, umiarkowanie soczyste, idealne jako pomidory deserowe, do bezpośredniego spożycia. Nie przechowują się zbyt długo.

I obowiązkowa pozycja dla wielbicieli koktajlówek E06. - z nasionek podarowanych przez Józia Krecika
Uczciwą rekomendacją tej odmiany niech będzie fakt, że mój Jeremi w pierwszej kolejności wybierał i smakował właśnie E06 ...
Pomidor bardzo ( ! ) plenny, o niesamowicie rozbudowanych gronach, zawiązujący owoce nawet we wrześniu. Zgrabne, słodkie i jędrne owoce.

E06







Sybirskije Szangi



Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 12 Wrz 2020 18:57 przez Adasiowa.

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 12 Wrz 2020 16:05 #728442

  • Miragoral
  • Miragoral's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 864
  • Otrzymane dziękuję: 5092
U mnie Dr Wyche's Yellow jest bardzo smaczny, ale jest żółty. Niestety bardzo podatny na brunatną plamistość. Na szczęście mam nasiona z ub. r.
pozdrawiam
Mirka
Pozdrawiam
Mirka
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, bietkae, aga, ewakatarzyna, Szczypiorek, Sławek

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 20 Wrz 2020 19:54 #729029

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Jeśli nasze Ludki będą zainteresowane uprawą pokazanych poniżej pomidorków, to bardzo chętnie zapakuję także i te nasiona.

Koktajlówka Zuzia ( z nasionek od Beatki whitedame ) - u mnie rosła w gruncie i niestety, nie doceniłam jej wigoru, żywotności i siły wzrostu :oops: , dlatego podczas uprawy powinniśmy zapewnić pomidorkowi sporo miejsca i obowiązkowo solidną podporę o wysokości minimum 180 cm. Nie ogłowiona rosła do około 2 m. Odmiana bardzo plenna, zawiązała mnóstwo regularnych gron z kształtnymi, okrągłymi, malinowymi pomidorkami. Początkowo, na skutek dużych wahań wilgotności gleby, owoce miały tendencję do pękania, jednak wraz z upływem czasu i stabilniejszą pogodą, ta sytuacja nie powtórzyła się. Zuzia rodzi miękkie i soczyste owoce, o cienkiej skórce, w fazie pełnej dojrzałości zdecydowanie słodkie.





Long Tail Sally ( z nasion od Galki68 ) - to odmiana, która od samego początku była obiektem mojej najwyższej troski, ponieważ przez cały okres wegetacji wyglądała jak typowy "zdechlaczek" ( bardzo nie lubię tego określenia, ale czasami trzeba go użyć ) i za każdym razem, gdy odwiedzałam działkę byłam przekonana, że nic z niego nie będzie. Na szczęście myliłam się co do oceny kondycji pomidorka ( choć przeraźliwie długie, chude i zwisające liście towarzyszyły nam do końca ) i likwidując uprawę zebrałam z niego 8 sporych, dorodnych owoców o bardzo ciekawym, idealnie sercowatym kształcie i niezwykłym wybarwieniu.
Krzak raczej nie należy do wysokich, niemniej należy zapewnić gronom odpowiednie zabezpieczenie przed wyłamaniem.



To odmiana - w mojej skromnej opinii - przypadnie do gustu osobom ceniącym mięsiste pomidorki, ze znikomą ilością galaretki i cienką skórką. Dla mnie to "samo mięso", ale ( !!! ) wykorzystałam niemal cały plon na przecier; dlaczego ? otóż wydaje mi się, że bardziej zdecydowany smak osiągniemy uprawiając Long Tail pod folią. U mnie, w gruncie, okazał się stosunkowo najpóźniejszym pomidorkiem, zerwanym w stanie zielonym, a co za tym idzie, trochę bezsmakowym.



Pozdrawiam cieplutko ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, bietkae, koma, Jaedda, Nimfa, rybur58, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, brodus

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 20 Wrz 2020 22:34 #729050

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2632
  • Otrzymane dziękuję: 17325
Aniu, czekamy na wszystkie nasiona którymi zechcesz się podzielić. :)
Pozdrawiam Marzena
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 26 Wrz 2020 17:15 #729540

  • Kajtkowa
  • Kajtkowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 708
  • Otrzymane dziękuję: 2911
Pomidor Klara z nasion od Zbyszka (Dino_saur)


20200914_092929.jpg


Pomidor, który bardzo chciałam mieć z powodu sentymentu do imienia Klara, a teraz, żeby pamięć o Zbyszku została z nami. :) Wysiew w 2019r nie powiódł się (nie wzeszło żadne nasionko). W ubiegłym roku Ania Adasiowa przysłała mi sporą paczuszkę nasion więc sypnęłam szczodrze do kiełkowania i udało się wyhodować dwie ładne sadzonki.Było warto.Krzak mocny, wysoki (nieco ponad 2m ), liście regularne i nadal zdrowy( w tym roku poza PW nie musiałam stosować żadnej ochrony). Owoce to ładnie spłaszczone befsztyki z małym, miękkim głąbem o wadze 20-30 dkg.Smaczny i mimo cienkiej skórki dobrze się przechowuje.Zostaje na następny, mam nadzieję lepszy pogodowo sezon.

Moje ulubione pomidory to Corazon i Shapka Monomakha (befsztyk), które oceniam na 10pkt. ( po 2 pkt. za smak - słodki;ilość galaretki - mała; plenność;uniwersalność - dobry do jedzenia i na przetwory;bezproblemowy w uprawie.W tej skali Klara dostaje 9 pkt.
Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, bietkae, pszczolka, Jaedda, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 26 Wrz 2020 18:23 #729551

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1961
  • Otrzymane dziękuję: 11177
Ela dziękuje Eli za przesłanie na Straganik Klary aby zadomowiła się w różnych częściach kraju :) .
Pozdrawiam Ela
Ostatnio zmieniany: 26 Wrz 2020 18:26 przez bietkae. Powód: poprawiono stylistykę wypowiedzi
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Kajtkowa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 27 Wrz 2020 21:17 #729697

  • mirek_z
  • mirek_z's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 453
Znajomi z Sofii zrobili mi takie prezenty:
Pomidor Harmonia

Dorzucę odrobinę oryginalnych nasion + zebrane przeze mnie (oczywiście walczyłem z zz) ze zdrowych owoców.
Pomidor z wyglądu niczym się nie wyróżnia. Befsztyk, bardzo smaczny i słodki, rewelacja, jeden z najlepszych jakie jadłem. Dojrzewa na początku środka sezonu. Smak jest już znany ekipie Mamma Mii, o recenzje proszę pytać np. na wspomnianym wątku.

Pomidor Rozowa Magia
Ten jest późny, jeszcze go nie jadłem, może dojrzał u którejś z dziewczyn.

Z wysyłką jeszcze chwila - muszę skończyć zbiory w sadzie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, Nimfa, aga, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.473 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum