TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 24 Cze 2026 15:37 #895179

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 9565
  • Otrzymane dziękuję: 62848
Cały czas w miarę możliwości, próbuję nadgonić pilne prace w ogrodzie. Chodzi o zbieranie plonów. Przypuszczam, że w te nadchodzące gorące dni będą siedziała w domu, więc co wola, to zbieram. Na razie gorąco mi zbytnio nie dokucza. Wczoraj wieczorem przejechałam na rowerze „moją pętlą” 16 km i chyba dzisiaj to powtórzę, bo to będzie ostatni z chłodnych wieczorów przed przerwą z powodu upałów.
Wczoraj takie niebo miałam nad domem.

IMG_2536.jpeg

Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Łatka, lusinda, Rumianek


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 24 Cze 2026 16:12 #895181

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6110
  • Otrzymane dziękuję: 14239
Temperatura 28*C, susza - brak opadów deszczu.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 24 Cze 2026 19:05 #895188

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2333
  • Otrzymane dziękuję: 16729
Zapowiadane gorące lato rozpoczęło się z tropikalnymi temperaturami. Z tego co widać w prognozach, temperatury mogą dojść do 40*C...a to już nie będzie fajne dla roślin. Większość mam prowizorycznie zacieniowane, bez tego już obecnie rośliny by padły...

Janinka napisałaś o zbiorach, u mnie w stosunku do Ciebie i wielu innych to jeszcze daleka droga do zbiorów. Jedyne co teraz zbieram to truskawki. Porzeczki dojrzewają, czosnek zielony, może trochę groszku niedługo zbiorę.

Przed nami temperatury jakie były w Polsce tylko raz w 1921 roku, 40,2*C.

Dbajcie o siebie w te upalne dni!! :hearts:

U mnie dom pozamykany i nadal jest miło chłodno, mąż jest przeciwnikiem klimatyzacji, ale czasami chce się chwilę pooddychać chłodniejszym powietrzem.


2114bbd3-3c62-4b38-9b09-4dbb50f8fd82.jpg


Moje bidulki zbierają się do kwitnienia.


e6d1c26e-e3c2-4783-8821-5bbb217b69c2.jpg


Trawa wysycha.


c395ba3c-fd8a-4b72-bd15-35e2705ddd22.jpg


A to moja prowizorka w pomidorach. :devil1:


6da44510-5021-4b65-8c80-ca34a1bfe385.jpg


Dobrego wieczoru. :bye:
Pozdrawiam
Ewa

" Życie, to jedna
Wielka przygoda."
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.353 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum