TEMAT: Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 30 Sie 2013 18:10 #189698

  • Zygi
  • Zygi's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 31
  • Otrzymane dziękuję: 26
To ja może odświeżę temat prezentując kupne pomidorki, miały być na przecier, ale tak to jest jak się samemu nie dopilnuje zakupów :mad2: Co to może być i czy jest trujące? W środku pomidor wygląda w porządku. Pomóżcie mi proszę zdecydować czy wyrzucić 8 kg pomidorów, czy mimo wszystko wekować.




Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 30 Sie 2013 18:17 #189699

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50879
Krótka piłka.

Na przetwory owoce muszą być zdrowe. Nawet wykrojenie nic nie da, ponieważ pleśń czy grzybnia przerasta całe podłoże.

A niestety, najgorsze trucizny pochodzą od grzybów ,jak np. aflatoksyna

pl.wikipedia.org/wiki/Aflatoksyny
Ostatnio zmieniany: 30 Sie 2013 18:23 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri, bela, Zygi, rozalia

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2016 07:59 #478072

  • Edyta D
  • Edyta D's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 522
  • Otrzymane dziękuję: 767
To prawda. W tamtym roku miałam mało swoich pomidorów, więc kupiłam na rynku takie gorsze na koncentrat. Pomyślałam, że jak obkroję to co złe to będzie ok, ale niestety, wszystkie słoiki musiałam wyrzucić.
Nauczka na przyszłe lata.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 05 Cze 2017 18:27 #546225

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Odświeżam wątek.
Proszę tu zgłaszamy się z problemami w uprawie, z niedoborami i podejrzeniem chorób.

Mam nadzieję, że wiele problemów nie będziemy w tym roku mieli.
Pozdrawiam. Jolka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, rozalia, patrycja, Agusiak

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 05 Cze 2017 21:50 #546325

  • justabe
  • justabe's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 31
  • Otrzymane dziękuję: 50
Witam wszystkich serdecznie :flower2: Mało się udzielam, dużo czytam ;) Moje pomidorki coś dopadło i nie potrafię zdiagnozować co. Brunatna plamistość, alternarioza? Pomidory w gruncie. Niedobór jakiś? Jutro postaram się zrobić dokładniejsze zdjęcia. Ale może ktoś coś poradzi. :think:







Ostatnio zmieniany: 05 Cze 2017 22:00 przez justabe.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 05 Cze 2017 22:41 #546345

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Musisz pokazać cały krzak, stożek wzrostu. Jeśli takie zmiany są tylko na starych dolnych liściach, to może być historia niedoborów fazy rozsady. Musisz podać też więcej danych - Jak było nawożone podłoże itd.
Pozdrawiam. Jolka.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 07:57 #546369

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Na pierwszej stronie tego wątku zamieściłyśmy linki kierujące do objawów podstawowych i najczęściej obserwowanych zmian na naszych roślinach.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ika2008, Armasza, pouder, Edyta D

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 08:20 #546370

  • justabe
  • justabe's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 31
  • Otrzymane dziękuję: 50
Przejrzałam wszystkie możliwe choroby oraz próbowałam zdiagnozować na "ipopom" i ni w ząb nie doszłam co to może być :oops: Dziękuję ;) Później zrobię zdjęcia dokładne całych krzaczków. Wysiane do podłoża Aura do wysiewów i pikowanua. Przesadzone później do ziemi z Biedr... W ktorej zahamowal się wzrost i zaczęły marnieć. Przesadzone do podłoża Substral hummus odżyły. Fertygowane Florowitem do pomidorów i papryk 3ml na 1l wody. Wysadzone 3 tyg temu a miejsce stałe. W niedzielę po południu pryśnięte Mospilanem, inwazja mszyc i stonki.Było pochmurno ale gorąco. Wieczorem deszcz i silny wiatr. Czy możliwe że Mospilan poparzył? Później zrobię więcej zdjęć.
Ziemia u mnie kiepska, 5klasa. Szary ziemio -piach, nie chłonący wody. Po podraniu woda rozpływa się na boki niczym rtęć ;) Analizy iestety nie robiłam. Nawieziona rzędowo rozwodnionym zeszłorocznym kurzakiem i okolo 2 tyg później wysadzone pomidory.
Ładnie rosły, wystrzeliły do góry po wysadzeniu. Wczoraj poszłam obrywać wilki a tu takie zmiany :ohmy:
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2017 08:43 przez justabe.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 08:26 #546371

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
I poprosimy jeszcze o dokładny opis przygotowania gleby do sadzenia i używanych nawozów :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 10:17 #546395

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5527
  • Otrzymane dziękuję: 12658
Warto zapoznać się z Integrowana uprawa pomidorów pod osłonami.
Program ten umożliwia określenie:
-przyczyn obserwowanych zaburzeń we wzroście i rozwoju roślin, które są powodowane przez nie infekcyjne czynniki sprawcze,
- przyczyn uszkodzeń roślin powodowanych przez choroby pochodzenia grzybowego, bakteryjnego i wirusowego,
- przyczyn uszkodzeń roślin powodowanych przez szkodniki.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 11:03 #546407

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Justyna. Mi do Twoich pomidorów pasuje niedobór potasu przy jednoczesnym zbyt dużym pobieraniu azotu.
Ale to może być problem z warunkami w jakich była rozsda. Pokaż górne liście.
Pozdrawiam. Jolka.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 13:42 #546428

  • justabe
  • justabe's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 31
  • Otrzymane dziękuję: 50
Najdziwniejsze są wierzchołki Hungarian Heart. Trochę fioletowe i dziwnie się skręcają. Ogołocone z liści ze zmianami.Te czarne osady na drewnianych tyczkach to brud od węgla.




Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2017 14:56 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 13:59 #546435

  • iwcia55
  • iwcia55's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 367
  • Otrzymane dziękuję: 702
Co do reszty się nie wypowiem, ale jeśli chodzi o wierzchołki Hungarian Oxheart to też mam aktualnie tę odmianę i ten typ tak ma po prostu.
pozdrawiam, Iwona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): justabe

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 14:02 #546436

  • justabe
  • justabe's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 31
  • Otrzymane dziękuję: 50
Malinówka Morango, Aurija, Or Perra Abruzzzo





Wyglądają normalnie. Może zapobiegawczo zrobię oprysk Topsinem?
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2017 14:58 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 14:54 #546443

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Justynka to wątroba Ci się o chemie upomina? Po co ty masz to chemią traktować. Pomidory zdrowe, Zagrożenia chorobami odpukać na razie nie ma . Po co ty chcesz to czymś tak mocnym pryskac.A jak przyjdzie ZZ to Ci tylko napalm zostanie. Ostatni raz Topsin na obwódkowa plamistość goździka ze cztery lata temu stosowałam. Spokojnie dziewczyno pomidory zdrowe tylko Auriję Pw opryskaj bo pomidor wapna potrzebuje jak żaden.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): patrycja, Lucas

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 15:00 #546446

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50879
Ponieważ wapń jest potrzebny roślinie do budowy nowych komórek wszystkie warzywa można regularnie opryskiwać tym preparatem.

A swoją drogą nie wiem czy to aparat przekłamuje, czy taką barwę mają te pomidorki w rzeczywistości. Jeśli to naturalna barwa, to te pomidorki nie cierpią na nadmiar papu.
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2017 15:02 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 15:11 #546448

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Ja myślę że to aparat przekłamuje , bo popatrz Mietku te bliżej obiektywu maja kolor ciemniejszy.A po wyglądzie ogólnym to tak nie podejrzewam je o zagłodzenie.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 06 Cze 2017 15:15 #546449

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50879
Wiesz, ja patrzę na kolor gleby. Na wszystkich zdjęciach jest jednakowy.

A tak a propos tej nekrozy brzegowej liści podejrzewam, że jest to niedobór boru
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.486 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum