TEMAT: <ID> Ochrona pomidorów w gruncie i pod osłonami

<ID> Ochrona pomidorów w gruncie i pod osłonami 06 Sty 2024 07:59 #848449

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 798
  • Otrzymane dziękuję: 3045
@Babcia Ala Orvego również zawiera Dimetomorf, także również może być wycofany niestety wkrótce. Jedynie wymienionych przez Ciebie zostaje Curzate Cu - 4,5% cymoksanilu i 45% miedzi w postaci tlenochlorku miedzi oraz Signum.
Pozdrawiam Grześ
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, jagodka27, rybur58, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

<ID> Ochrona pomidorów w gruncie i pod osłonami 06 Sty 2024 12:55 #848469

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5655
  • Otrzymane dziękuję: 26775
jagodka27 wrote:
Alu przeczytałam o tym Protectorze
Ile ml tego preparatu dajesz np. na 1 l cieczy opryskowej? Masz jakąś dawkę obliczoną?
Rozumiem że to na rośliny w gruncie bo pod folią nic nie zmywa środkow?
Zastanawiam się nad ogórkami w gruncie?

Daję ca. 2,5 ml na 1 l H2O. Część wody do oprysku odlewam i leciutko podgrzewam, bo ten Protector jest taki lepki, gdzieś to czytałam, że dobrze użyć letniej wody, dodaję do tej wody Protector i mieszam, na samym końcu wlewam do przygotowanej i wymieszanej już cieczy roboczej (woda ze środkiem), mieszam wszystko i zwracam uwagę czy się jakieś kłaczki nie wytrąciły, ale jeszcze mi się nie zdarzyło żeby zaszła jakaś reakcja. Oszczędzam środków i roboty, bo jak przez godzinę nie pada i zdążę 1 godzinę przed zmrokiem, to mam spokojną głowę. Zazwyczaj robię to w godzinach popołudniowych ze względu na owady zapylające, po 16-tej lub później zależy od pory roku i pogody, bo oblot pszczół i innych największy jest rano i do południa, do godziny 16-tej.
Jagódko, tylko w gruncie, bo ja osłonięte ma tylko 7 m2 :lol: . Tak do oprysku ogórków też dodawałam tego środka, to jest polimer o roślinnym pochodzeniu. Uważam, że dzięki niemu moje pomidory w zeszłym roku się "obstoły". Jak pierwszy raz opryskałam Infinito z Protectorem, a potem pogoda była względna, to miałam przeszło 3 tygodnie spokój. Kolejny raz pryskałam przed nadciagającymi deszczami monsunowymi ;) Ja sama na ten środek nie wpadałam, ale są osoby na forum z tzw. branży, które dużo wiedzą, choć przez niektórych piętnowane.

"PROTECTOR to naturalny środek pochodzenia roślinnego do stosowania w uprawach roślin warzywniczych, sadowniczych i rolniczych jako protektant i adiuwant do agrochemikaliów. Preparat poprawia przyczepność oraz chroni przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych.
W ciągu godziny od zabiegu w świetle dziennym PROTECTOR polimeryzuje wiążąc agrochemikalia na powierzchni roślin. Powstała błona jest związana z naturalnym woskiem pokrywającym roślinę, jest elastyczna i powiększa się wraz ze wzrostem tkanek. Błona jest aktywna przez okres 7 – 10 dni następnie ulega biodegradacji. Agrochemikalia na roślinie są zabezpieczone przed negatywnym wpływem czynników środowiskowych poprzez zastosowanie PROTECTORA."

Grzebuła muszę sobie wobec tego wypisać co mam, co ma jaką substancję aktywną i zrobić jakieś zapasy, bo pomidorów w gruncie w moim rejonie bez oprysków się nie da uprawiać, chyba że w celach kompostowych.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 06 Sty 2024 13:24 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, jagodka27, rybur58, MagSta, Grzebuła, Makowa

<ID> Ochrona pomidorów w gruncie i pod osłonami 06 Sty 2024 13:04 #848472

  • Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 892
  • Otrzymane dziękuję: 2939
kuhara wrote:
Lilith wrote:
Wolę się upewnić: czy Infinito będzie można w tym roku normalnie zakupić (bo nie ukrywam, że aktualnie nie bardzo mogę kupić), a moje już na wyczerpaniu... Bo niby w UE przedłużyli, a u nas nie zaktualizowali, więc kompletnie już się pogubiłam...

UE to właśnie my. Nie "oni", nie WNP, nie USA. Wystąpiliśmy z RWPG i wstąpiliśmy do UE i jesteśmy ważnym krajem UE.
rozporządzenie UE 2023/918.
- przedłużenia okresów zatwierdzenia substancji czynnych:
Dimethomorf 15.02.2025
Fluopikolid 31.08.2026

Przecież wiem, że UE to w teorii też i Polska, ale już jakiś czas temu w UE było info, że przedłużono rejestrację, a na stronie govu nie. A w teorii powinniśmy się kierowac tym co na govie... A nie oszukujmy się, nie zawsze w ostatnich czasach przepisy UE w polsce były respektowane, ale nie będę wchodzić w politykę.
Ostatnio zmieniany: 06 Sty 2024 13:05 przez Lilith.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, rybur58, zwykły chłop

<ID> Ochrona pomidorów w gruncie i pod osłonami 06 Sty 2024 15:34 #848489

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1456
  • Otrzymane dziękuję: 7806
Ja uważam tak samo, niby UE to też my ale interpretacja przepisów bywa zupełnie inna a chyba bywało też tak że u nas wychodzono przed szereg i wprowadzano bardziej zaostrzone przepisy niż zalecane.
A przynajmniej tak mi się coś plącze po głowie.
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Lilith, rybur58, del, Babcia Ala

<ID> Ochrona pomidorów w gruncie i pod osłonami 06 Sty 2024 15:50 #848491

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2666
  • Otrzymane dziękuję: 17564
Wątek rozrósł się tak bardzo, że chyba już czas założyć kolejną część.

Druga część wątku jest TU
Pozdrawiam Marzena
Ostatnio zmieniany: 06 Sty 2024 15:52 przez Marlenka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Krecik stary, rybur58, del, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.637 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum