TEMAT: GNICIE? CHOROBA? PODSTAWY NOWEGO TRAWNIKA Z ROLKI

GNICIE? CHOROBA? PODSTAWY NOWEGO TRAWNIKA Z ROLKI 13 Cze 2019 11:21 #662378

  • gumb4l
  • gumb4l's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Wydaje mi się, że mój nowy trawnik z rolki po około półtora miesiąca od położenia gnije u podstawy?

Prosiłbym doświadczonych o zerknięcie na zdjęcia i jakąkolwiek poradę, czy jest to nadmierna wilgotność trawy (był mocno podlewany od początku), czy też inna przypadłość.

Ze stosowanych środków mogę jedynie wskazać na biohummus, który doradził znajomy.

Z góry dziękuje za wyrozumiałość, mieszczuch z bloku uczy się postępować :)

photos.app.goo.gl/RYf1Wb6sPUbHUWMu9

photos.app.goo.gl/eaaohFMfe1f24RWu7

photos.app.goo.gl/9TNdheKULNhdvGwp6


Zielone okna z estimeble.pl

GNICIE? CHOROBA? PODSTAWY NOWEGO TRAWNIKA Z ROLKI 17 Cze 2019 23:52 #663226

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Wiele zależy od podłoża, na którym trawnik został położony. Jeśli jest piaszczyste, to wody przy obecnych upałach mogło być zbyt mało, jeśli ciężkie, nieprzepuszczalne, to zbyt dużo wilgoci się zbierało.

Dodatkowo niejasne jest pojęcie mocnego podlewania. Prawidłowe podlewanie to takie, by ziemia została zwilżona na głębokość ok. 20 cm. Potem kilka dni przerwy, aż gleba przeschnie. Częste podlewanie małymi dawkami powoduje, że korzenie nie wrastają w głąb podłoża, tylko rozwijają się tuż pod powierzchnią ziemi.

Spróbuj te miejsca z żółknącą trawą ponakłuwać mocno widłami, może przewietrzenie korzeni coś pomoże, a przy okazji zorientujesz się, w jakim stanie są korzenie.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.274 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum