TEMAT: Chwast jak pietruszka, proszę o pomoc

Chwast jak pietruszka, proszę o pomoc 14 Maj 2021 18:24 #761830

  • Kaja1977
  • Kaja1977's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Dzien dobry. Nie jestem ekspertem w trwanikach. Stary został skopany i po odchwaszeniu posiana nowa trawa. Razem z nią rośnie chwast, a może i nie, jak na załączonym zdjęciu. Ma z trwa wspólny korzonek. Proszę o pomoc co z tym robic i jak obchodzić się z taką mloda trawa? Dziękuję
20210514_174714.jpg


20210514_174724.jpg


Zielone okna z estimeble.pl

Chwast jak pietruszka, proszę o pomoc 14 Maj 2021 19:32 #761840

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1456
  • Otrzymane dziękuję: 7810
Może blekot pospolity
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Herbatnik

Chwast jak pietruszka, proszę o pomoc 14 Maj 2021 23:18 #761877

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3459
  • Otrzymane dziękuję: 7387
Nie ma z trawą "wspólnego korzonka" , to lićcienie. Zastosuj oprysk na chwasty dwuliścienne. Wersja ekologiczna- łażenie na czworakach z pincetą.
Za tę wiadomość podziękował(a): Herbatnik, Babcia Ala

Chwast jak pietruszka, proszę o pomoc 15 Maj 2021 16:18 #761942

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Blekot pospolity dość łatwo się wyrywa u mnie to nagminnie rośnie.Za łeb i do góry wyjdzie cały, szkoda chemii stosować. Jeżeli przed założeniem trawnika nie było to odchwaszczone tylko zaorane, zabronowane, i posiany na to nowy trawnik to będą niespodzianki ze starego trawnika/ przypominającego w tym momencie opowieści ze starego pamiętnika ;) . Trawnik to najdroższa i najbardziej upierdliwa część ogrodu dlatego ja go nie mam. Obserwuj jak ten trawnik zacznie się u Ciebie zachowywać, co jeszcze powychodzi. Jeżeli będą chwasty nadal w liczbie mnogiej i szerokiej gamie odmianowej to nie pozostaje nic innego jak oprysk. Oprysk, nawozy, woda i systematyczne/ umiarkowane na początku delikatnie/ koszenie.
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.241 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum