TEMAT: Jak uzyskać jednolity trawnik po dosiewie innych nasion.

Jak uzyskać jednolity trawnik po dosiewie innych nasion. 13 Kwi 2022 11:56 #800068

  • TRAWNIKO
  • TRAWNIKO's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Witam rok temu zakładaliśmy nowy trawnik od zera, lecz po pierwszym dosianiu przez członka rodzinny pojawiły się kępki innej trawy wyższej szybciej rosnącej i innego koloru. Oczywiście zostały użyte przez przypadek nie te same nasiona... Do tego na dosiew te nasiona zostały przykryte ziemia specjalna do trawników z nawozem co może tez ma wpływ na to. Na jesień/zimę zostały rozsypany nawoź yerra dla trawników na okres jesienny.

Teraz mam pytanie jak można przywrócić jednolitość trawnika, czy dosianie samozageszczajacej trawy pomoże? Na początku wszędzie została zasiana trawa boiskowa/sportowa, przy dosianiu wuja kupił boiskowa/sportowa mieszankę lecz innej firmy i teraz mamy problem. Za kilka dni planuje zrobić aeracje/wertykulacje i nawoź na wiosnę i potem planowałem dosianie lecz nie wiem czy to pomoże.

Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam.


Zielone okna z estimeble.pl

Jak uzyskać jednolity trawnik po dosiewie innych nasion. 15 Kwi 2022 01:19 #800172

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Kosić podlewać, kosić, wiosną robić wertykulację i aerację oraz nawożenie, a trawnik będzie piękny. Mogło się zdarzyć, że przy dosiewce pojawiły się inne gatunki traw, niż w pierwszym siewie, ale systematyczna pielęgnacja trawnika wyeliminuje różnice wysokości.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.218 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum