TEMAT: Szkodniki na kaktusach

Szkodniki na kaktusach 03 Sie 2018 17:51 #620807

  • różove love
  • różove love's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • ~Każda wariatka ma we włosach kwiatka~
  • Posty: 2
Witam wszystkich. Jestem początkująca jeśli chodzi o kwiatki i kaktusy. Ostatnimi czasy kupilam sobie 3 male kaktusy z szczepiona kolorowa górą... Na dwóch zauwazylam po około 3-4 tygodniach pojawiające się czarne plamki oraz takie robaczki jak ten ze zdjecia... Chciałbym sie dowiedzieć czy da sie jakoś spryskać/zabezpieczyć kaktusy przed tym?? Bo ja nawet nie mam zielonego pojęcia co to za stworzenia sa ....


Zielone okna z estimeble.pl

Szkodniki na kaktusach 03 Sie 2018 17:57 #620808

  • Medard
  • Medard's Avatar
Jest to wełnowiec. Niestety, bardzo popularny szkodnik na kaktusach. Miałem to wiosną na Lobivii - kilkadziesiąt sadzonek wyciągnąłem z ziemi i dokładnie obmyłem i część nadziemną i korzenie. Pomogło i już ich nie ma. Ale gdyby nie pomogło to bym użył Mospilan.

Aha, jeżeli chodzi o mycie to po prostu wrzuciłem (bez ziemi oczywiście) do miski pełnej wody. Tam leżakowały jakąś godzinkę, a później każdego z osobna potraktowałem z prysznica (ciśnieniowo) i korzenie i góra.
Ostatnio zmieniany: 03 Sie 2018 18:00 przez Medard.

Szkodniki na kaktusach 05 Sie 2018 13:55 #621019

  • różove love
  • różove love's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • ~Każda wariatka ma we włosach kwiatka~
  • Posty: 2
Dziękuję za informację :) W takim razie przesadze juz je do nowych doniczek a wcześniej według wskazówki porządnie umyje... Teraz juz wiem czemu ciocia mi mowila bym zaraz je przesadzila po kupieniu.. Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen
Wygenerowano w 0.264 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum