TEMAT: Nepal - apel UNICEF

Nepal - apel UNICEF 29 Kwi 2015 12:07 #362972

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Otrzymane dziękuję: 7059
W sobotę około południa czasu lokalnego potężne trzęsienie ziemi o sile 7,9 w skali Richtera zdewastowało Nepal. Wśród ofiar są dzieci. Najbliższe 48 godzin będzie kluczowe dla ratowania ich życia i zdrowia, dlatego dziś, właśnie teraz, bardzo pilnie prosimy Cię o każdą pomoc!

unicef-dziecko.jpg

UNICEF jest na miejscu i robi wszystko, aby jak najszybciej dotrzeć do poszkodowanych, ale pilnie potrzebujemy Twojego wsparcia. Prosimy, przejdź na naszą stronę i przekaż darowiznę teraz. NIE MOŻEMY CZEKAĆ ANI CHWILI DŁUŻEJ. LICZY SIĘ KAŻDA GODZINA.

P.S. Dziękujemy, że w takich trudnych chwilach możemy na Ciebie liczyć. Twoja pomoc potrzebna jest teraz.

Zespół UNICEF Polska
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Orszulkaa, Barbaara

Nepal - apel UNICEF 10 Maj 2015 18:53 #366973

• olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Otrzymane dziękuję: 2900
Jak pewnie niektórzy z Was pamiętają byliśmy onegdaj w NEPALU

Nasza podróż była zorganizowana między innymi przez przemiłego Sujana i jego żonę Magdę...
Byli kiedyś w TVP
pytanienasniadanie.tvp.pl/12268360/ich-m...ila-sie-w-himalajach

Magda, przesłała mi takiego maila
Drodzy,

piszę do Was, bo albo byliście z nami na treku w Nepalu, albo chcieliście jechać, albo w jakiś inny sposób nasze drogi się przecięły.

Jesteśmy wciąż w Kathmandu: ja, mój mąż Sujan i nasz dwuletni synek Adaś. Przeżyliśmy tu trzęsienie ziemi! I teraz trzeba żyć dalej. Dla nas oznacza to w tej chwili przede wszystkim pomoc jego ofiarom. Do jutra pomoc doraźną, bo jeszcze tu jesteśmy. Potem czeka nas pakowanie walizek i wylot do Polski. Lądujemy w Warszawie 12 maja i zaraz zaczynamy kolejną misję. Będziemy zbierać środki na odbudowę domów naszych nepalskich przyjaciół: przewodników i tragarzy, którzy u nas pracują, ich rodzin, sąsiadów - domów na wsiach poza Kathmandu. Byliśmy tam, zobaczyliśmy jak to wygląda - dużo zdjęć na naszym firmowym profilu na Facebook. Pomogliśmy na ten moment kupując i rozdając jedzenie, namioty, przedmioty codziennego użytku. Kupiliśmy je za nasze pieniądze, ale też za środki wysyłane przez wiele osób z Polski, które bardzo zaangażowały się w działania na rzecz ofiar trzęsienia ziemi! Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Liczymy na Waszą pomoc po naszym powrocie do Polski. Chcemy zorganizować spotkanie w Warszawie, może w Łodzi, w Chełmie, w Rypinie...wszędzie zresztą, gdzie możecie nam pomóc je zorganizować - chcemy się spotkać ze wszystkimi, którzy wciąż są gotowi pomóc. Chcemy Wam pokazać to, co zostało z domów Nepalczyków, jak teraz żyją, chcemy Wam o tym opowiedzieć. Na naszym blogu na stronie www.odkryjnepal.pl zamieściliśmy relację z tego, co się działo po trzęsieniu ziemi. Ale to tylko subiektywny opis, zdecydowanie uboższy niż realia, bo papier nie przyjmuje emocji, łez, bólu, stresu, strachu o życie własne i bliskich. Albo ja nie umiem tego opisać.

Jeśli możecie sobie wyobrazić co czują ludzie tutaj teraz po trzęsieniu ziemi, jak próbują wrócić do normalności, jak jest ciężko zasnąć w nocy we własnym domu - jeśli się go wciąż ma, jak trudno przechodzić obok zawalonych domów sąsiadów, wiedząc, że ich ciała są w środku, albo że musieli uciekać, bo dom grozi zawaleniem ..., to pomóżcie!

Wszystkich, którzy gotowi są pomóc konkretnym rodzinom, ludziom prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy po naszym powrocie (po 12 maja). Osoby, które były z nami na treku znają Shree Krishnę, Nawaraja, Sudana, Santosha, Nabina, Deva, Basu, Shyama i wielu innych naszych chłopaków - to ich domy będziemy odbudowywać. Może macie pomysły na jakąś inną pomoc? My myślimy o zorganizowaniu wyjazdu dla lekarzy do Nepalu, żeby mogli przebadać i wyleczyć mieszkańców wsi, do których nie dociera żadna pomoc medyczna. Myślimy o wyjazdach dla osób, które znają się i chcą pomóc w odbudowie domów. To na razie pomysły - czy obrócą się w czyn, zależy od Was.

Do zobaczenia wkrótce.

Pozdrawiamy!

Magdalena Pietruszka-Pandey i Exploring Nepal Team

Exploring Nepal Treks & Adventures Pvt. Ltd.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel. Nepal: +977 9843 60 38 58
tel. Polska: + 48 606 442 542
www.odkryjnepal.pl
www.exploringnepal.net

www.facebook.com/pages/Exploring-Nepal-T...tLtd/290895390937659

Ja planuję jakoś ich wspierać :hearts: Może ktoś chciałby też?
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Nepal - apel UNICEF 10 Maj 2015 19:28 #367009

• Roma
  • Roma's Avatar
Marysiu-przekażę ten mail jednej z firm farmaceutycznych w której mam kilku znajomych,może uda się coś zorganizować.

Nepal - apel UNICEF 11 Maj 2015 17:28 #367486

• Jo37
  • Jo37's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 266
Marysiu - ja też postaram się pomóc.
Pozdrawiam,Joanna
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Nepal - apel UNICEF 29 Maj 2015 09:46 #374266

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Otrzymane dziękuję: 7059
Dziś w pracy mamy loterię fantową i kawiarenkę na rzecz dzieci z Nepalu. Brak wieczorami Internetu bardzo się przydał, bo wyszydełkowałam w tym czasie kilka kwiatków-broszek :)
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Wygenerowano w 0.091 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum