• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Wstawianie zdjęć na serwer

Wstawianie zdjęć na serwer 14 Kwi 2013 20:55 #145511

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Otrzymane dziękuję: 7561
W programie IrfanView jest też możliwość nakładania napisów:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...m-do-obrobki-grafiki

A przy okazji można trochę obrabiać zdjęcia:) Lubię ten program, jest prościutki, nie pożera zasobów:)

Wstawianie zdjęć na serwer 14 Kwi 2013 21:08 #145529

• Roma
  • Roma's Avatar
sku60 wrote:
Roma, dziękuję za pomoc. Zdjęcia mam na kartach pamięci aparatu oraz na pen-drive a także w mobilnym laptopie gdzie jest Biblioteka Obrazy...
co mi teraz poradzisz ? pozdr S

Najprościej (jak dla mnie) to zainstalować picasa (jest w języku polskim) przenieść tam wszystkie fotki.Potem w tym programie możesz sobie je posegregować tematycznie i wszystko jest pod ręką.Jest to program typowo dla naszego pokolenia :P ja wiem,że młodzi mają różne pomysły ale ja za nimi nie nadążam ;)

Wstawianie zdjęć na serwer 18 Kwi 2013 21:16 #146966

• sku60
  • sku60's Avatar
  • Senior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 33
Mam juz Picasa3,teraz będę pznawał jego zalety, na razie nie widzę opcji znakowania zdjęć ...

Odp: Wstawianie zdjęć 06 Cze 2013 10:41 #165713

• kurjan
  • kurjan's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1256
Hiacynta wrote:
Nasz serwer automatycznie pomniejsza zbyt duże zdjęcia - do 700 pixeli może mieć szerokość, ale jeśli wysyła się kilka dużych zdjęć, może coś się zawiesić.

Maksymalna wielkość przesyłanego pliku (1 zdjęcia) nie może być większa, niż 1,4 MB.

Do pomniejszania, kadrowania zdjęć polecam program IrfanView (absolutnie rewelacyjny i bezpłatny).

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...m-do-obrobki-grafiki

Polecam również bardzo dobry bezpłatny w języku polskim program picasa.google.pl/intl/pl/ bardzo prosty w obsłudze i umożliwiający za pomocą prostych funkcji pomniejszać jednocześnie wiele zdjęć .Program ten służy też do katalogowania zdjęć i posiada wiele innych funkcji
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2013 10:42 przez kurjan.

Korygowanie zdjęcia 08 Gru 2013 00:13 #208730

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
Często pojawia się na naszych fotkach jakiś niechciany element, który psuje całośc.

Można w prosty sposób go wyeliminować korzystając z programu do obróbki zdjęć, np. z bezpłatnego programu GIMP.

Efekt zdjęcia psuje wygryziona w liściu dziura

poprawianie-dziura.jpg

Uruchamiamy program GIMP, powiększamy zdjęcie, żeby miejsce do poprawiania było dobrze widoczne:
dziura-powiekszenie.jpg

Wybieramy narzędzie STEMPEL i kopiujemy fragment liścia (ctrl+lewy przycisk myszy), a następnie nanosimy na dziurę w liściu - klik lewym przyciskiem

Dziura-stempel-napis.jpg

Następnie usuwamy nadmierne regularności wprowadzonych poprawek narzędziem 'Stempel' połączonym z teksturowaniem. Czyli fragment, który nanosimy na dziurę ma różne nieregularności.

Na koniec pozostaje tylko zatarcie ostrych krawędzi, aby przejścia między kolorami były łagodniejsze. Robimy to przy pomocy naezędzia 'Łatka':
dziura-rozmazywanie-wyrownywaniekolorow.jpg

A tak wygląda liść po wprowadzonych zmianach:

poprawianie-dziura-poprawione.jpg

Zachęcam do zabawy z programem GIMP :)
Ostatnio zmieniany: 11 Gru 2013 10:05 przez Hiacynta. Powód: uzupełnienie zdania

Korygowanie zdjęcia 08 Gru 2013 10:00 #208747

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
Bardzo prosty, a skuteczny sposób na usuwanie niepotrzebnych elementów ze zdjęć zdradziła Dorciaj - forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...lko?start=252#205092

dorciaj wrote:

Wiesiu, robię to w Infranie - kopiuję dowolny fragment fotki, którym chcę zasłonić coś na zdjęciu, a potem wklejam na miejsce, zasłaniając w ten sposób niechciany fragment :whistle: . Ale to amatorka jest - do domowego użytku :happy: .

A znaczniki były jeszcze dwa a nie jeden :P

No i nikt nie musi wiedzieć, że Polcia ma hosty w donicach B)

Polu przepraszam :oops: :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 08 Gru 2013 10:01 przez Hiacynta.

Wstawianie zdjęć na serwer 29 Sty 2014 21:41 #219917

• marusmk
  • marusmk's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 96
Domyślam się, że korzystający z usług Google znają jego regulamin i wiedzą, że wszystko co jest umieszczane w ich usługach- nie jest już własnością autora?
I że np. pijaną buzię autora może umieścić w akcji antyalkoholowej.

11.1 Użytkownik zachowuje prawa autorskie i wszelkie inne przysługujące mu prawa do Treści, które Użytkownik dostarczał, publikował lub wyświetlał w Serwisie lub za jego pośrednictwem. Poprzez dostarczanie, publikowanie lub wyświetlanie treści Użytkownik udziela spółce Google bezterminowej, nieodwołalnej, obowiązującej na całym świecie (globalnej), bezpłatnej i niewyłącznej licencji na reprodukowanie, dostosowywanie, modyfikowanie, tłumaczenie, publikowanie, publiczne wykonywanie, publiczne wyświetlanie i rozpowszechnianie Treści dostarczanych, publikowanych lub wyświetlanych przez Użytkownika w Serwisie lub za jego pośrednictwem. Wyłącznym celem tej licencji jest umożliwienie spółce Google wyświetlania, rozpowszechniania i promowania Serwisów; licencja może zostać odwołana w odniesieniu do niektórych Serwisów, zgodnie z Dodatkowymi Warunkami ich dotyczącymi.

11.2 Użytkownik uznaje, że na podstawie niniejszej licencji Google ma prawo udostępniać Treść innym podmiotom, organizacjom lub osobom fizycznym, z którymi Google współpracuje w celu wspólnego świadczenia usług, jak również wykorzystywać Treści w związku ze świadczeniem takich usług.

11.3 Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że przy podejmowaniu czynności technicznych koniecznych w celu udostępniania Serwisów użytkownikom Google może (a) przekazywać lub rozpowszechniać Treść Użytkownika w różnych sieciach publicznych i w różnych środkach przekazu; oraz (b) dokonywać zmian Treści Użytkownika koniecznych w celu dostosowania ich do wymogów technicznych połączonych sieci, urządzeń, usług lub środków przekazu. Użytkownik wyraża zgodę, aby przedmiotowa licencja zezwalała spółce Google na podjęcie takich działań.

11.4 Użytkownik potwierdza i zapewnia spółkę Google, że posiada wszelkie prawa, kompetencje i upoważnienia konieczne w celu udzielenia powyższej licencji.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Amarant, Roszpunka

Wstawianie zdjęć na serwer 03 Lut 2014 18:12 #221356

• Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1020
test nr 1

Asaoniecozmniejszonafotka.jpg

DSCI0002.JPG

super, bardzo mi się podoba takie wstawianie zdjęć na serwer (bardziej, niż te (bez) płatne fotosiki, "żaby" itd.) ale mam pytanie do Szefostwa - JAK DUŻO fizycznie jest tego miejsca na serwerach??

Jedyna niedogodność to zmniejszanie bo fotki mają 1-2 MB. Choć Samo zmniejszenie to kilka-kilkanaście sekund w InfraView by zapisać zmniejszoną na pulpicie. Potem wrzucić na forum a tę mniejszą wersję można wyrzucić.

Na drugim zdjęciu dodałem nieduży podpis. Raz utworzony można szybko dodawać przy kolejnym zdjęciu. Ale czy takie coś pomoże?
Ktoś nieuczciwy skopiuje i po prostu przytnie zdjęcie??
A robić podpisy na kwiatku - no bez sensu psuć zdjęcie.
Widziałem czasem, że niektóre sklepy mają na całym zdjęciu przezroczysty znak wodny - ale do tego pewnie potrzeba konkretny program graficzny??
Ostatnio zmieniany: 03 Lut 2014 18:26 przez Adrian.

Wstawianie zdjęć na serwer 03 Lut 2014 18:53 #221370

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
Adrianie, miejsca na serwerze jest od groma :)
Można wysyłać pakiet zdjęć bez pomniejszania, a nasz serwer je sam zmniejszy:

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...r?limitstart=0#71565

Ale czasem, przy zbyt dużej ilości MB w jednym poście może się takie wysyłanie zaciąć.

Jeśli chodzi o znak wodny, nie znalazłam sensownych bezpłatnych modułów do tworzenia znaku wodnego na fotkach, a na płatne niestety nie mam możliwości ;( bo opłaty za moc obliczeniową serwera pochłaniają naprawdę ogromne pieniądze :(
Ostatnio zmieniany: 03 Lut 2014 18:57 przez Hiacynta.

Wstawianie zdjęć na serwer 06 Lut 2014 10:24 #222022

• Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 388
Korzystam z Imageshack , ale widzę ,że jest już w jakiejś nowej formie facebookowej. Do tego pojawia mi się komunikat ,że tylko przez 30 dni mam wersję "free" do prób.
Teraz z każdym dniem skraca mi się oczywiście ten czas .
Przeczytałam regulamin, ale z tego , co zrozumiałam, wersja abonamentowa - czyli odpłatna - jest dla tych korzystających w 'celach biznesowych' .
Ja nie bizneswoman tylko amator ! :ohmy: Ratunku... :sad2:

Czy moglibyście mnie oświecić i powiedzieć
- czy po upływie tych 30 dni będę musiała zapłacić jakiś abonament ?
- jeśli tak , to w jaki sposób
- jeśli nie zechcę skorzystać z abonamentu , to czy znikną moje zdjęcia zamieszczone dotąd na Forum?

Ale swoją drogą , skoro mamy możliwość zamieszczania zdjęć przez nasze FO to może spróbuję :

DSCN9073mop.JPG

ciekawe , czy się uda... : Dobra, próbuję .

Huuura !!! Już widzę, że jest ok! Dziękuję ! :bye:

Ale mimo wszystko dalej poproszę o odpowiedź w sprawie imageshack'a, martwi mnie ,że nie wiem, o co w nim chodzi...
Ostatnio zmieniany: 06 Lut 2014 12:07 przez Firletka.

Wstawianie zdjęć na serwer 06 Lut 2014 13:16 #222079

• Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Ruda Śląska, strefa 6b
  • Otrzymane dziękuję: 1811
No właśnie, ja z tego powodu z imageshacka zrezygnowałem a taki fajny był :flower1:

Wstawianie zdjęć na serwer 16 Kwi 2014 22:30 #244136

• tija
  • tija's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 484
Co robię nie tak ? Wklepuję zdjęcia w kolejnych wpisach w swoim wątku a jakiś chochlik podmienia mi je na inne , dwoją się a ja tak nie cem :cry2: jak piszę o dyni ma być dynia a nie widok w dwóch egzemplarzach :jeez: jak to naprawić ? pomocy .
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko

Wstawianie zdjęć na serwer 16 Kwi 2014 23:04 #244159

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
Wstawiłaś do postu zdjęcie o nazwie forum1, a na tym zdjęciu był widoczek z jeziorem :)
Najlepiej jest nadawać zdjęcia zgodne z tym, co przedstawiają :) Oprócz tego, że nazwy się nie mylą i łatwiej jest wstawiać fotki w odpowiednich miejscach, Google takie zdjęcia indeksuje po nazwie. Wtedy fotki pojawiają się w wyszukiwarce graficznej przy danym słowie kluczowym. zdjęć nazwanych przypadkową kombinacją liter i cyfr przeglądarki nie dostrzegają :)

Wstawianie zdjęć na serwer 25 Kwi 2014 22:07 #247504

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
Chciałabym też przypomnieć, że w nazwie zdjęcia nie może być spacji i polskich znaków diakrytycznych. Najlepiej byłoby, gdyby zdjęcie miało nazwę zgodną z treścią. Zdjęcia są wtedy indeksowane przez wyszukiwarki - forumową i internetową.

Lepiej jest, jeśli na forum wstawia się zdjęcia pomniejszone do 700 pixeli szerokości lub wysokości. Usprawnia to pracę serwera, proces tworzenia postu nie jest pamięciożerny :)

Łączna wielkość wysyłanych na serwer plików powinna być mniejsza niż 24 MB.

Podpisywanie zdjęć w programie Paint 02 Lip 2014 09:32 #279297

• Daniela
  • Daniela's Avatar
Najprostszym i dostępnym powszechnie programem w którym można wykonać napisy na zdjęciu jest Paint.

1.jpg

1. Otwieramy wybrane zdjęcie, jeżeli ma nieodpowiedni rozmiar widoczną na rysunku opcją "Zmień rozmiar" możemy je dopasować do swoich potrzeb.

2. Wybieramy opcję "A" (w chmurce mamy opis: "Tekst. Wstaw tekst do obrazu").

2.jpg

3. W miejscu gdzie klikniemy na zdjęciu pojawia się ramka, w której można pisać.

4. Wybieramy tło "Przezroczyste" (zaznaczone na rys. 2). Można wybrać czcionkę (przykładowa Calibri), jej wielkość, pochylenie, pogrubienie itd.

5. Klikamy "Kolor 1" i z palety kolorów znajdującej się po prawej stronie wybieramy jakim kolorem chcemy napisać.

6. Jeśli zaznaczyliśmy w pkt. 4 "Nieprzezroczyste", a następnie klikając "Kolor 2" możemy wybrać kolor tła naszego napisu. W zdjęciach ogrodowych raczej tego nie stosujemy, ale opcja taka jest dostępna.

7. Po napisaniu nazwy rośliny (czy np. swojego podpisu) możemy używając kursora (gdy przerywana ramka jest aktywna) przemieścić napis w inne miejsce obrazu.

8. Wystarczy zapisać i gotowe.

Można w podobny sposób wykonywać własne podpisy dla większej liczby zdjęć. Gdy widoczna na 2 rysunku przerywana ramka jest aktywna wystarczy skopiować "do schowka" przez Ctrl+C, wtedy na kolejnym otwartym zdjęciu wystarczy wkleić przez Ctrl+V i nasz podpis znajdzie się na kolejnym zdjęciu itd.

Napisy na zdjęciach wykonać można w dowolnym programie graficznym na podobnej zasadzie.

Powodzenia.

Wstawianie zdjęć na serwer 27 Cze 2016 14:55 #484998

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
W tym wątku można przećwiczyć wstawianie zdjęć do postów:

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...anie-zdjec-na-serwer

Wstawianie zdjęć na serwer 02 Lip 2017 11:42 #552455

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
Kochani, bardzo proszę w działach tematycznych, gdzie opisywane są rozmaite odmiany roślin, wstawiać zdjęcia poprzez serwer forum.

Od kilku dni znikają z forum zdjęcia wstawiane przez hosting Photobucket.

Tak wygląda obecnie wiele postów:

awaria-hosting.jpg

Bardzo proszę osoby, które korzystały z tego hostingu
, by przejrzały swoje wpisy zgłosiły do usunięcia lub porozumiały się z moderatorami albo ze mną w sprawie uzupełnienia zdjęć.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

• Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.318 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum