TEMAT: Truskawki (kwiaty w marcu)

Truskawki (kwiaty w marcu) 24 Mar 2017 20:18 #531226

Witam serdecznie,
Zacząłem zajmować się uprawa truskawek (na razie ok. 1000 krzaków). Jestem początkujący. Pytanie dotyczy kwiatów, które właśnie zawiązały mi się na truskawkach, nie na wszystkich, ale na większości? Teraz moje pytanie.. co z tym robić? Zostawić tak jak jest, czy zerwać te kwiaty? Boję się po prostu o to, że mogę nie mieć owoców w okresie plonowania.
Spekuluje, ze przyspieszony rozwój może być spowodowany tym, że użyłem folii perforowanej...
Proszę o pomoc!

Truskawki (kwiaty w marcu) 06 Kwi 2017 20:41 #533580

• Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Otrzymane dziękuję: 4924
Jak to nie będziesz miał owoców? Jeżeli te pierwsze kwiaty Ci zmarzną, no to faktycznie nie będziesz miał. Dla otwartych kwiatów truskawki niebezpieczne sa przymrozki poniżej -1,4st, zamknięty pak wytrzymuje do -5,3 st, a biały pąk -3,5 st. Tak że musisz chronić kwiat przed przymrozkami. W naszym klimacie pąki kwiatostanowe z zaczątkami kwiatów tworzą się zwykle w drugiej połowie lata i na początku jesieni i to czy będziesz miał owoce w następnym roku zależy od kondycji krzaków w tym okresie. Tak ,że termin ich kwitnięcia nie ma wpływu na wielkość plonów. Wpływ ma mróz i kondycja ( nawadnianie) roślin w jesieni.

Moderatorzy: lucysia
Wygenerowano w 0.379 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum