Jeżeli jesteś zielono zakręcony, ogród to Twoja obecna lub przyszła pasja, kochasz ludzi, zwierzęta i rośliny, masz dużą wiedzę na temat ogrodnictwa, lub, wręcz przeciwnie, jesteś "w tym temacie" zielony jak szczypiorek na wiosnę - to jest forum dla Ciebie!
Pragniemy stworzyć forum przyjazne, sympatyczne, a jednocześnie - merytoryczne.

TEMAT: Wątek powitalny cz.3 rok 2014

Wątek powitalny cz.3 rok 2014 12 Lut 2014 17:43 #223904

  • vidusha
  • vidusha's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 1
Witam wszystkim Oazowiczów! :bye:
Mam na imię Iza. Od zawsze kocham przyrodę. Lubię też, kiedy wokół mnie żyją sobie "zieloni";).
Jestem amatorką. Skupiam się raczej na roślinach doniczkowych.
Ogród i sad, mini-grządki z truskawkami, fasolką szparagową czy ziołami też są obecne w moim życiu.
I obowiązkowo kot, aktualnie Kubuś:).

Postanowiłam przyłączyć się do Oazy w nadziei na wzajemną wymianę doświadczeń i wiedzy w przyjaznej atmosferze:) :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant


Zielone okna z estimeble.pl

Wątek powitalny cz.3 rok 2014 12 Lut 2014 21:46 #223969

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Witaj Adam,
to się nie nazywa marudzenie, raczej dociekliwość. Przydaje się w ogrodzie. Z pewnością znajdziesz tu pomoc. :)

Cześć Iza,
z pewnością znajdziesz tu wiele ciekawych dla siebie tematów. :)
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.3 rok 2014 12 Lut 2014 22:46 #223987

  • Roma
  • Roma's Avatar
Witaj Izo w naszych skromnych progach :bye: Będzie miło kiedy zechcesz podzielić się z nami wiedzą i doświadczeniem.
Adamie-witam wśród zielono zakręconej braci.Kto pyta nie błądzi :P
Ostatnio zmieniany: 12 Lut 2014 22:49 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.3 rok 2014 13 Lut 2014 21:11 #224208

  • Matt
  • Matt's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Miłość do roślin jest piękną miłością.
  • Posty: 59
  • Otrzymane dziękuję: 10
Witam Wszystkich miłośników roślin bardzo serdecznie :)
Mam na imię Mateusz. Moja przygoda z roślinami zaczęła się już wtedy kiedy zacząłem chodzić. Mama opowiadała mi jak obrywałem wszystkie kwitnące kwiaty w domu :)
Obecnie nie obrywam < z wyjątkiem te przekwitłe > hihi :) Zastanawiałem się czy załapałem bakcyla lecz to już jest we mnie. Kocham rośliny, pielęgnować je dbać i napawać się ich urokiem. Niestety nie mam ulubionej rośliny. Jestem typem kolekcjonera , muszę mieć wszystkie, odmiany kolory i gatunki. Dzięki temu stworzyłem piękny ogród u moich rodziców. Zgromadziłem ok 500 odmian i gatunków roślin.
Od dwóch lat mieszkam w Świnoujściu. Rodzinny dom mieści się aż w Kielcach, najbardziej brakuje mi... ogrodu.Pięknych kwitnących róż, hortensji , liliowców które darzę wielką sympatią.
Starałem się dostać ogródek działkowy lecz daremne moje starania. Nie jestem mieszkańcem zameldowanym miasta więc mogę pomarzyć. Od jakiegoś czasu staram się o dzierżawę działki 1000 m/2 Nad zalewem. Są to tereny graniczące przy działkach ROD i często zalewowe, podmokłe. Mam nadzieję że uda mi się wydzierżawić Kawałek raju na ziemi. Jestem szczęśliwcem gdyż klimat jest tu wyjątkowo łagodny. Chciałbym posadzić Wisterie Floribundę. Glicynie chińską o kwiatach pełnych. U mamy zasadziłem ale zmarzła. Ciesze się że mogę być z Wami. Kocham ludzi którzy darzą miłością rośliny. Od kiedy zaczęła się afera z ROD dzielnie kibicowałem aby zachowali je mimo iż sam nie mam tam działki. Ludzie nie potrafią zrozumieć że dla jednych ważna jest kasa a dla innych ten mały kawałek ziemi gdzie mogą swobodnie rozwijać swoją pasję dbać o dobro roślinek i mimo iż jest tak a nie inaczej w naszym Kraju cieszyć się życiem. Czasami to jedyna radość pośród tych wszystkich zmartwień. Kochani mam nadzieję że będziemy mogli się wymieniać wiedzą , swoimi doświadczeniami :) Jestem z wykształcenia architektem krajobrazu mam sporą wiedzę :) Byłem prymusem hehe w szkole :) Ale Wiecie co? Praktyka z widzą książkową nie idzie w parze :)
Pozdrawiam Wszystkich bardzo ciepło :)
Mateusz :)
P9110512.JPG


P9270030.JPG
Mateusz Kałafut
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, muchazezlotym, waldek727, Leosta, Amarant

Wątek powitalny cz.3 rok 2014 14 Lut 2014 00:30 #224272

  • Roma
  • Roma's Avatar
Witaj Mateuszu w Oazie,ktoś z takim wykształceniem i umiłowaniem przyrody zawsze mile widziany wśród zielono zakręconych. :bye: Już ja coś wymyślę abyś się z nami nie nudził :P
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.3 rok 2014 15 Lut 2014 00:26 #224560

Witam!!! Zajmuje się projektowaniem ogrodów. Mam nadzieje że przy pomocy swojego doświadczenia i wiedzy będę w stanie komuś pomoc oraz przy okazji znajdę kilka inspiracji na forum.

Pozdrawiam wszystkich

Adres reklamowy w stopce został usunięty
Roma
Ostatnio zmieniany: 16 Lut 2014 15:37 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.3 rok 2014 15 Lut 2014 01:07 #224564

  • Roma
  • Roma's Avatar
Witaj Krzysztofie. :bye: Bardzo chętnie skorzystamy z Twojego doświadczenia.
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.3 rok 2014 15 Lut 2014 22:22 #224850

  • maria
  • maria's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 84
witam wszystkich.
jestem Maria- kocham kwiaty i zwierzeta ,a ze grono tutaj bardzo obszerne ,wiec napewno mozna bedzie liczyc na pomoc w pielegncji roslin
pozdrawiam sredecznie
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.3 rok 2014 15 Lut 2014 22:24 #224852

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Witaj Mario, zapraszamy do dyskusji na forum.
Może pokażesz nam swój ogród ? można tutaj: forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/33-moj-ogrod
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.3 rok 2014 15 Lut 2014 22:40 #224859

  • Roma
  • Roma's Avatar
Mario-witam Cię w Oazie.czytaj,oglądaj,pytaj,tutaj żadne Twoje pytanie nie zostanie bez odpowiedzi :bye:
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.3 rok 2014 16 Lut 2014 07:11 #224889

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Witam nowo przybyłych użytkowników oazy. :flower2:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.3 rok 2014 16 Lut 2014 17:08 #225078

  • Roma
  • Roma's Avatar
Mario-w tle pierwszej fotki widzę ciekawy ogród, czy mogłabyś pokazać go w większej perspektywie?
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.3 rok 2014 17 Lut 2014 10:13 #225338

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Bardzo serdecznie witam wszystkich nowych forumowiczów i serdecznie zapraszam do dyskusji forumowych. :flower1:

Podzielcie się swoim doświadczeniem w prowadzeniu ogrodu i pielęgnacji roślin :flower2:
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.3 rok 2014 17 Lut 2014 14:13 #225404

hej, tutaj jannet :)

Mam nadzieję, że zagoszczę tutaj na dłużej i będę mogła się od Was dużo nauczyć :)

Pozdrawiam

Jannet
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.3 rok 2014 17 Lut 2014 15:36 #225418

  • maria
  • maria's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 84
witaj !tez jestem nowa i tez mysle sie troszke doktształcic
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.3 rok 2014 18 Lut 2014 18:49 #225717

  • nati6
  • nati6's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 424
  • Otrzymane dziękuję: 652
Witam!

Mam na imię Justyna,moją pasją są roślinki.

Pozdrawiam wszystkich :garden1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Wątek powitalny cz.3 rok 2014 18 Lut 2014 19:11 #225726

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Witam serdecznie, zapraszam do forumowych dyskusji :)
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.3 rok 2014 19 Lut 2014 16:33 #226017

  • shalan
  • shalan's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
  • Otrzymane dziękuję: 2
Witam wszystkich forumowiczów!

Mam na imię Arek i mieszkam na podkarpaciu. Od pewnego czasu chodzą mi po głowie myśli, żeby założyć swój ogródek (moim marzeniem jest ogród w stylu japońskim, mniej więcej w stylu chaniwa (roji), ale nawet bez konkretnego rodzaju, byleby tylko wytworzyć klimat :) ). Mieszkam na wsi, więc miejsce nie powinno stanowić dużego problemu, jednak nie mogę się zdecydować. Na roślinach zbytnio się nie znam, ale każdy kiedyś zaczynał :)
Może nie będę się tutaj zbytnio rozpisywał, utworzę temat w dziale "Mój ogród" i tam poproszę o rady. Tutaj zamieszczę link:

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...ledwie-zaczete-plany

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniany: 20 Lut 2014 17:12 przez Hiacynta. Powód: dodanie linku na prośbę forumowicza
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, VERA


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen, Betula
Wygenerowano w 0.323 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum