Jeżeli jesteś zielono zakręcony, ogród to Twoja obecna lub przyszła pasja, kochasz ludzi, zwierzęta i rośliny, masz dużą wiedzę na temat ogrodnictwa, lub, wręcz przeciwnie, jesteś "w tym temacie" zielony jak szczypiorek na wiosnę - to jest forum dla Ciebie!
Pragniemy stworzyć forum przyjazne, sympatyczne, a jednocześnie - merytoryczne.

TEMAT: Wątek powitalny 2019-2024

Wątek powitalny 2019/2020 25 Sty 2020 13:55 #689003

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3453
  • Otrzymane dziękuję: 7374
Mimo, że kameralnie to nie zauważyłem ani jednej kamery :wink4: . Witaj Alicjo :drink1:
Ostatnio zmieniany: 25 Sty 2020 13:56 przez KaLo.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kajtkowa, bietkae, ewakatarzyna, Rzepka


Zielone okna z estimeble.pl

Wątek powitalny 2019/2020 25 Sty 2020 14:06 #689005

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2048
  • Otrzymane dziękuję: 11090
Witalski :bye:
Przyczłapałem i ja... :)
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, zielonajagoda, mymysteryy, whitedame, Kajtkowa, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Rzepka

Wątek powitalny 2019/2020 25 Sty 2020 14:36 #689010

  • Biedronka
  • Biedronka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 198
  • Otrzymane dziękuję: 1115
Witam bardzo gorąco.
Mam na imię Iwona, mieszkam w Białej Podlaskiej. Śledzę wpisy na Forum od jakiegoś roku, w końcu zdecydowałam się dołączyć. Tyle osób pozytywnie zakręconych :) Mam działkę ROD od 4 lat, która usytuowana jest obok mojego domu. Dzięki temu mogę doglądać ją nawet z okna sypialni :dance:. Niestety działka była bardzo zaniedbana, przede mną użytkowała ją 40 lat starsza już kobieta, która bardzo się starała, jednak nie na wszystko starczyło jej sił. Wciąż staram się jakoś logicznie doprowadzić ją do porządku, nie ukrywam jednak, że zajmuje mi to więcej czasu, niż początkowo sądziłam. pomijając pieniądze... :jeez: Na działce bowiem jest mnóstwo "niespodzianek", z którymi czasem trudno się zmierzyć. Przykład? Wydzieliłam część, na której zamierzałam posadzić drzewa owocowe. Rozebrałam stary skalniak, który walił się na płot (musiałam go wymienić), okazało się, że skalniak jest częścią zakopanego składowiska po spalonym 30 lat temu domku stojącym na działce. I tak wywozimy to przyczepka po przyczepce w miarę możliwości na wysypisko. Idzie wolno, bo musimy odzielać metal, szkło i gruz od ziemi, inaczej nie chcą przyjąć. Działkę chcę przeznaczyć w całości na rośliny jadalne. Wyrwałam i rozdałam wszystko, co mogło stanowić zagrożenie dla mojej niepełnosprawnej 5-letniej córki. Został tylko żywopłot posadzony przez zarząd ROD, który musimy jakoś zabezpieczyć, na razie obcinałam owoce, których kiedyś spróbowała :( .
Do tej pory posadziłam 2 jabłonie, 3 grusze, morelę, brzoskwinię, 100 malin, 100 żurawinek, 400 truskawek, śliwoświdę, 2 aronie, 2 pigwowce, porzeczki, 5 winogron, 40 borówek amerykańskich, malinojeżyny, malinotruskawkę, zioła i ok. 1/4 działki zostawiłam na zwykłą uprawę pomidory (w zeszłym roku posadziłam tylko 60 szt., w poprzednim 98), ogórki, buraki, czosnek, cebula, marchew, selery, pory, rzodkiew, sałata, pietruszka itp., z kwiatów niewiele na działce - lubię bezproblemowe aksamitki, ale mam też inne jeszcze po poprzedniej właścicielce. Niestety pracuję, tego czasu mam niewiele, córka ma codziennie rehabilitacje, na które muszę ją jeszcze wozić. Ogród jest dla mnie odskocznią, lubię go bardzo. Pewnie, gdyby nie przylegał do mojej działki, na której stoi dom, nigdy bym się na niego nie zdecydowała, ale teraz, jak już złapałam bakcyla... Po dobroci nie oddam...
Miałam się przedstawić tylko... Iwona. Nazywają mnie Biedronka, bo ktoś mi bliski powiedział kiedyś, że przynoszę szczęście. Tak zostało.
Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie.
Z serdecznymi pozdrowieniami
Iwona
"Sa dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna, to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko." Albert Einstein

Wątek powitalny 2019/2020 25 Sty 2020 15:03 #689013

  • malinaa
  • malinaa's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 76
  • Otrzymane dziękuję: 185
Betula, dziękuję bardzo. Oczywiście "popędziłam" od razu do Warzywnika i utknęłam na na rzadkich warzywach, bardzo przydatne informacje. Dziękuję :)
Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek

Wątek powitalny 2019/2020 25 Sty 2020 15:18 #689018

  • malinaa
  • malinaa's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 76
  • Otrzymane dziękuję: 185
Biedronko, dzień dobry :), działkowy bakcyl chyba pozostanie z Tobą na zawsze :)). Działkę masz chyba sporą - ilość nasadzeń i zasiewów ogromna. I ogrom pracy .Też tak miałam ale z innego powodu. Moja działka jest malutka ale była dokładnie zlana chemikaliami na chwasty. Co posiałam to niby wzeszło i po tygodnu-dwóch padało. Po kilu latach jest już lepiej:) Ach... te borówki... :))
Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, aga, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Biedronka

Wątek powitalny 2019/2020 25 Sty 2020 16:58 #689033

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Biedroneczko - tytan,nie kobieta!Podziwiam,tyle różności masz nasadzonych,a ogarniasz. :flower2: A malinotruskawka nie przeszkadza Twojej córci?Bo ja też kiedyś miałam,ale miała tak ostre,cieniutkie kolce,że kaleczyły się nie tylko moje wnuki,gdy mnie odwiedzały,ale też ja sama.Może nasz inną odmianę...Ja malinotruskawki już nie uprawiam. :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Wątek powitalny 2019/2020 25 Sty 2020 21:35 #689092

  • Biedronka
  • Biedronka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 198
  • Otrzymane dziękuję: 1115
Rzeczywiście jest mocno kłująca. Rośnie obok innych kłujących: malin, malinojeżyn, w samym rogu pod płotem, by zminimalizować ewentualne szkody. Moja pamięta, jak coś boli, nie podchodzi. Posadziłam, bo tak naprawdę skusiła mnie reklama i niewiedza... Niestety słaby plon i owoce nijakie moim zdaniem nie wróżą jej długiego życia... Jeszcze poczekam, może w tym roku urzeknie mnie więcej niż 4 owocami, z których 3 zjadła moja córcia... Apetyt to ona ma, nie powiem, na wszystko... Ale się cieszę, bo to przecież dla niej inwestuję w tą działkę...
Z serdecznymi pozdrowieniami
Iwona
"Sa dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna, to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko." Albert Einstein
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, bietkae, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, malinaa

Wątek powitalny 2019/2020 26 Sty 2020 09:02 #689124

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
W imieniu Warzywnika i własnym chciałabym serdecznie powitać wszystkich nowo przybyłych i świeżo upieczonych oazowiczów :)
Zapraszam do odwiedzin każdego działu i wątku, do korzystania z zasobów tutejszej wiedzy i dzielenia się swoją oraz aktywnego uczestnictwa w Waszych ulubionych tematach.
Życzę, aby każda chwila spędzona tutaj była dla Was miłym doświadczeniem i stanowiła moment odpoczynku i odskocznię od codzienności.

Jeżeli ktoś będzie chciał otworzyć własny wątek ogrodowy i pokazywać w nim dotychczasowe i przyszłe dokonania, to również będzie nam wszystkim bardzo odwiedzać Wasze zakątki.

Pozdrawiam w przededniu wiosny

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 26 Sty 2020 09:07 przez Adasiowa.

Wątek powitalny 2019/2020 26 Sty 2020 10:40 #689140

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3453
  • Otrzymane dziękuję: 7374
Cześć Miras, stęskniłeś się za mną? :wink2: Niedługo reszta znajomych z FO zamelduje się pod palmami :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 26 Sty 2020 10:41 przez KaLo.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Szczypiorek

Wątek powitalny 2019/2020 26 Sty 2020 19:26 #689284

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2048
  • Otrzymane dziękuję: 11090
Janusz, usychałem już z tęsknoty :happy3: :happy4:

Oby tylko pod tymi palmami kokosy nam łba nie rozbiły...
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, Szczypiorek

Wątek powitalny 2019/2020 27 Sty 2020 14:38 #689470

  • GIERUL
  • GIERUL's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 10
Hej, jestem nowy na forum i witam wszystkich gorąco. Jestem z Legnicy więc piszcie do mnie jak chcecie, może pomogę w jakiejś sprawie.
W tym sezonie zabieram się ostro za pomidory malinowe, planuję około 60-80 sztuk. Za jakiś czas założę wątek z moimi doświadczeniami w tym temacie. pozdrawiam wszystkich :ouch: :drink1:
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Horti, pszczelarz5, Betula, bietkae, Jasia, ewakatarzyna, Szczypiorek, malinaa

Wątek powitalny 2019/2020 27 Sty 2020 16:24 #689490

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
KaLo wrote:
Dziękuję za miłe przyjęcie. Mój czas na tamtym forum definitywnie dobiegł końca i myślę, że coraz więcej ludzi tu się przeniesie bo tam atmosfera gęstnieje coraz bardziej. :dry:

Który to już exodus z fo :rotfl1: zresztą to forum powstało 8lat temu właśnie po pierwszym odejściu najstarszych stażem tu użytkowników, ale ten czas leci :jeez:
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, whitedame, bietkae

Wątek powitalny 2019/2020 27 Sty 2020 18:39 #689524

  • Black Rose
  • Black Rose's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 1048
KaLo wrote:
Cześć Miras, stęskniłeś się za mną? :wink2: Niedługo reszta znajomych z FO zamelduje się pod palmami :woohoo:

Jakaś migracja nastąpiła ostatnio, jak w przyrodzie, wiosna czy co? ;)
* Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.

Pozdrawiam, Urszula.

Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2020 18:39 przez Black Rose.

Wątek powitalny 2019/2020 27 Sty 2020 20:10 #689560

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3453
  • Otrzymane dziękuję: 7374
Wiosna Ludów była w Europie w latach 1848-1849. W różnych krajach przyczyny były różne ale niektore z nich powtarzały się wszędzie. W Niemczech były to postulaty wolności prasy, w Austrii- opozycja wobec rządów Matternicha, na Węgrzech krytyka absolutyzmu austriackiego i chęć likwidacji poddaństwa, Czechy-chęć uzyskania autonomii i swobód obywatelskich, Polska żądanie wolności słowa, amnestii dla więźniów politycznych. Ktoś ma jakieś wspólczesne skojarzenia? :wink2:
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2020 20:12 przez KaLo.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, mymysteryy, whitedame, Łatka, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala

Wątek powitalny 2019/2020 27 Sty 2020 20:12 #689564

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19264
  • Otrzymane dziękuję: 79621
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Wątek powitalny 2019/2020 27 Sty 2020 20:39 #689574

  • toldi
  • toldi's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 7
  • Otrzymane dziękuję: 21
Witam wszystkich jako nowy oazowicz. Widzę, że jest tu sporo znanych mi twarzy. Zachęcony nieoczekiwanym mailem zajrzałem tutaj aby posłuchać co nowego dzieje się w gronie miłośników upraw warzywnych. W miarę możliwości postaram się również podzielić swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami
Pozdrawiam Jacek.

Wątek powitalny 2019/2020 27 Sty 2020 20:42 #689577

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Oj tam , będziesz analogie historyczne przytaczał , po prostu tutaj są bardziej leniwe moderatorki i jak już coś napiszesz to zostanie . Nie sprzątamy. Więc wolność jest konsekwencja naszego wstrętu do pracy .
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, mymysteryy, Kasionek, Agus, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek

Wątek powitalny 2019/2020 27 Sty 2020 20:42 #689579

  • Black Rose
  • Black Rose's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 1048
Emalia112, pięknie powiedziane :wink4: :wink4:

---

Toldi, serdecznie witamy!
:flower2:
* Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.

Pozdrawiam, Urszula.

Ostatnio zmieniany: 28 Sty 2020 00:51 przez Black Rose.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen, Betula
Wygenerowano w 0.687 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum