Jeżeli jesteś zielono zakręcony, ogród to Twoja obecna lub przyszła pasja, kochasz ludzi, zwierzęta i rośliny, masz dużą wiedzę na temat ogrodnictwa, lub, wręcz przeciwnie, jesteś "w tym temacie" zielony jak szczypiorek na wiosnę - to jest forum dla Ciebie!
Pragniemy stworzyć forum przyjazne, sympatyczne, a jednocześnie - merytoryczne.

TEMAT: Wątek powitalny 2019-2024

Wątek powitalny 2019/2020 10 Lip 2020 15:56 #719446

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Witam was wszystkich nowo przybyłych. :bye:
Czerpcie wiedzę i dzielcie się swoimi spostrzeżeniami.Chwalcie się swoimi sukcesami i śmiało w razie problemów proście o radę.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka


Zielone okna z estimeble.pl

Wątek powitalny 2019/2020 17 Lip 2020 17:32 #720689

  • Darotca
  • Darotca's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 190
  • Otrzymane dziękuję: 478
Witam :)
Trafiłam wczoraj na forum poszukując sprzedawcy róż i postanowiłam się zarejestrować.
Mój ogródek to 10 arów bylin z przewagą liliowców, host, tawułek i żurawek. Teraz dojrzałam do róż. I już widzę, że znajdę tu wiele przydatnych informacji.
Pozdrawiam Dorota
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Nimfa, aga, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, Biedronka, Bobka, JaKasiula

Wątek powitalny 2019/2020 17 Lip 2020 19:37 #720725

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3647
  • Otrzymane dziękuję: 19360
Witam. Forum przeglądam już od kilku lat. Zawsze, kiedy mam jakiś ogródkowy problem, znajduję tu jego rozwiązanie.Dzisiaj w końcu się zarejestrowałam, i mam nadziej~, że teraz jeszcze częściej będę tu zaglądać :).W moim ogrodzie znajduje się część ozdobna(jeszcze wiele mam tu do zrobienia), mały sąd i całkiem spory warzywnik. Pozdrawiam wszystkich. Katarzyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Nimfa, aga, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, Biedronka, Bobka

Wątek powitalny 2019/2020 17 Lip 2020 19:52 #720729

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5976
  • Otrzymane dziękuję: 21653
Zakladajcie swoje wątki i pokażcie ogrody :flower1: :flower1:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula

Wątek powitalny 2019/2020 19 Lip 2020 00:01 #720937

  • ama
  • ama's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 2147
Witam :flower1:
Wątek podglądam od 4 miesięcy ,a dzisiaj postanowiłam się zarejestrować :)
W tym roku wiosną zakupiliśmy stare siedlisko 20 km od miasta ,jest więc nadzieja na ogród warzywny i własne warzywa i owoce.
Z Waszą pomocą wierzę ,że mi się uda.

pozdrawiam wszystkich forumowiczów
ama
pozdrawiam ama
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, bietkae, aga, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Biedronka, Bobka, JaKasiula

Wątek powitalny 2019/2020 20 Lip 2020 21:42 #721241

  • Mejra
  • Mejra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 602
  • Otrzymane dziękuję: 6545
Witam serdecznie.. :bye:
Zaglądam do Was już jakiś czas i ciągle mnie tu ciągnie :)
Jestem z Małopolski uprawiam jarzynki i roślinki..bardzo to lubię..
Pozdrawiam,Anka.
Pozdrawiam,Anka
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Łatka, Marlenka, bietkae, aga, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, JaKasiula

Wątek powitalny 2019/2020 01 Sie 2020 20:54 #723154

  • IrenaS
  • IrenaS's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Otrzymane dziękuję: 236
Witajcie! Postanowiłam do Was zawitać ponieważ w tym roku zaczęłam bawić się w ogródek bardziej niż w kilka sadzonek pomidorów jak to było do tej pory. A mówię bawić bo podstawowym założeniem jest dla mnie czerpanie przyjemności z tej pracy :) Niedawno przeprowadziłam się z mężem w nowe miejsce. Od wiosny użytkuję inspekt z początku ubiegłego wieku - 20 metrów długości. Choć oszklenie nie jest kompletne utrzymuje się tam wysoka temperatura. Przygotowałam też działeczkę pod uprawy na zewnątrz. Mam trzy stare sady- jakieś 300 drzewek: jabłka, śliwki- węgielki, renklody. Jak sami widzicie będę miała o co pytać :) Mam nadzieję że z Waszą pomocą będzie łatwiej. Pozdrawiam :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, bietkae, aga, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, JaKasiula

Wątek powitalny 2019/2020 17 Sie 2020 08:09 #725494

  • trzyary
  • trzyary's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 271
  • Otrzymane dziękuję: 272
Dziękuję za rejestrację i pozdrawiam wszystkich :)
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, MARRY, aga, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, JaKasiula

Wątek powitalny 2019/2020 17 Sie 2020 16:38 #725548

  • Al_Inka
  • Al_Inka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 14
Witajcie kochani zielono-zakręceni. Często w poszukiwaniu odpowiedzi wyświetlało mi informacje z tego forum i przyszedł w końcu czas na to, żeby dołączyć do Waszego zacnego grona :flower2:
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein
Pozdrawiam, Alina
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Marlenka, bietkae, MARRY, aga, anaka, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

Wątek powitalny 2019/2020 20 Sie 2020 10:29 #725909

  • pawel_botanik
  • pawel_botanik's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 466
Witajcie!
Od zeszłego roku jestem szczęśliwym użytkownikiem działki ROD i mam miejsce, gdzie mogę realizować swoje ogrodnicze pasje :)
Forum przeglądam od dawna ale teraz postanowiłem się zarejstrować i działać aktywniej, zwłaszcza, że zacząłem zbierać nasiona, którymi chętnie się podzielę. Głównie interesują mnie warzywnictwo ale oczywiście uprawiam też trochę kwiatów. Zawodowo jestem związany z roślinami, więc mam nadzieję, że od czasu do czasu będę mógł być dla Was pomocny.
Pozdrawiam serdecznie!
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, bietkae, MARRY, Nimfa, Mandorla, aga, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, JaKasiula

Wątek powitalny 2019/2020 20 Sie 2020 10:37 #725913

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7743
  • Otrzymane dziękuję: 51113
Bardzo serdecznie Cię witam. Mam nadzieję, że będziesz częstym gościem w Naszym warzywniku. Widzę, że jesteś z Warszawy. Jest sporo Forumków z tego regionu Polski. Czekamy na pierwsze relacje z ogrodu :flower1:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, JaKasiula, pawel_botanik

Wątek powitalny 2019/2020 20 Sie 2020 11:15 #725922

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7735
Witam krajanina ;) . Pokaż swoją działeczkę :flower:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, JaKasiula

Wątek powitalny 2019/2020 20 Sie 2020 12:14 #725932

  • pawel_botanik
  • pawel_botanik's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 466
Zawsze znajduję coś ważniejszego do zrobienia niż fotografowanie działki, zwłaszcza w szerszym ujęciu ale wrzucę zdjęcie mojej działki zrobione przez SAM rozkwit oraz zdjęcie z początku marca i tego samego miejsca sprzed roku.
106697200_2674323876178841_8912035235675036091_o.jpg


IMG_20200229_101659.jpg


IMG_20190906_181323.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, bietkae, MARRY, aga, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, JaKasiula, IrenaS

Wątek powitalny 2019/2020 20 Sie 2020 12:59 #725934

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7743
  • Otrzymane dziękuję: 51113
Noooooo, to się napracowałeś przez ten rok, ale jak widać, warto było :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, JaKasiula

Wątek powitalny 2019/2020 20 Sie 2020 22:08 #726026

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7735
Tylko po domku można poznać, że to to samo miejsce! ładna metamorfoza.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, pawel_botanik

Wątek powitalny 2019/2020 25 Sie 2020 23:28 #726763

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5539
  • Otrzymane dziękuję: 26090
Ponieważ nie wiem gdzie napisać telegraficzny skrót z mojej nieobecności kilku miesięcznej na forum, uznałam, że wątek powitalny będzie odpowiedni. W tym roku wirus odbił piętno na mojej pracy zawodowej. Ucierpiał na tym bardzo ogród (małych dzieci na szczęście nie mam). Ogród ucierpiał też z powodu plagi nagich ślimaków, plagi mrówek (w krzaczkach truskawek robiły sobie kopce i niszcząc je w ten sposób) i aury, bo za dużo wody, to gorzej jak susza. W tym roku ZZ zdziesiątkowała moje pomidory. W gruncie 100%, pod daszkiem mniej, ale pomidory gniją po przyniesieniu do domu, a te które nie gniją są bardzo wodniste w smaku. Ostatni raz 30 lat temu wynosiłam zarażone pomidory wiadrami. Taki rok, ale w tym roku dużo więcej warzyw chorowało lub padło, m.in. groszek w 100%, bób w 80%, sałaty późnowiosenne zgniły, truskawki wynosiłam spleśniałe litrami, czereśnie zgniły na drzewkach, agrest biały padł, a czerwony chorował, a teraz zaczęły chorować pory, cebula gnije przez szczypior w środku, marchew ładna, ale zaczyna gnić, ogórki są bez owoców, bo zasychają zawiązki, kapusty niektóre też padły, albo ugniły przy korzeniu, albo gniją główki od środka, karczochy ułamała przy samej ziemi wichura, śliwek brak. Dwie wiśnie Groniaste obrodziły umiarkowanie, aż wychodziłam z podziwu, że nie uległy tej pogodzie i stojąc pod nimi wieczorem, dziękowałam im. Ppryka na balkonie w miarę się udała, a w gruncie buraczki, seler i dynia wysadzona b.późno, która wegetowała jako zapasowa w maleńkiej doniczce rozsadowej, oparły się też przeciwnościom borówki wysokie. Z braku czasu niektóre rośliny wegetują w zbyt małych doniczkach po dziś dzień. Chyba mam dosyć tego ogródkowania, bo jeszcze do tego nic zrobić nie można, bo albo nadmiar roboty z powodu chaotycznej tarczy betonowej, albo leje deszcz, albo leje się żar z nieba, a od 18-tej chmary komarów nie pozwalają nic zrobić. Ja jestem twarda baba i walczę z reguły do końca, ale teraz to już chyba jest na moje 160 cm i 54 kg zbyt wiele. Trzymają mnie tylko malutkie wnuczęta, które na szczęście nie grymaszą i pałaszują z ochotą prawie wszystko co babcia przywiezie lub pośle. Pocieszanie się, że przyszły rok będzie lepszy słabo mi wychodzi, bo tej perspektywy do przodu mam coraz mniej, a i z sił widzę, że opadam. Chyba ten post jest zbyt osobisty, przepraszam. A zapowiadało się nieźle. Kosz ze zdjęcia jest prezentem imieninowym na Alicję 21 VI i zarazem podziękowaniem dla Przemka1136 i Bobeja.
20200620_175115.jpg
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin, Łatka, bietkae, aga, JaNina, ewakatarzyna, pawel_botanik

Wątek powitalny 2019/2020 29 Sie 2020 09:05 #727185

  • Rejczel
  • Rejczel's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 17
Witam wszystkich forumowiczow :)
Jestem nowa, ale czytam Oazę już jakiś czas. Mieszkam w Łodzi. W ubiegłym roku kupiłam działkę (rodos) i powoli organizuję tam zieleń różnego rodzaju. Wiosną zakupiłam tunel foliowy na pomidory i tak rozwinęła się u mnie ciężka postać pomidorozy :woohoo:
Dzięki radom na forum będę miała w tym roku plon, mimo, że musiałam walczyć z zz i korygować własne błędy w nawożeniu. Wszystko dzięki informacjom, które przeczytałam na Oazie, zatem wielkie podziekowania :thanks:
Jak to na działce, mam też szereg innych roślin. Posadziłam warzywa w skrzynkach (marchew, pietruszkę, por, seler, ogórki), a w przyszłym roku chciałabym oczywiście powiększyć jeszcze warzywnik.
Z kwiatów szczególnie dumna jestem z hortensji, w których się zakochałam. Na razie mam 4 sztuki, ale sytuacja się nadal rozwija ;)
IMG_20200823_162407.jpg


IMG_20200823_162404.jpg


IMG_20200608_090957.jpg


IMG_20200726_102044.jpg


Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniany: 06 Wrz 2020 11:20 przez Emalia112.

Wątek powitalny 2019/2020 03 Wrz 2020 10:52 #727635

  • lasma
  • lasma's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 10
Część wszystkim użytkownikom forum!
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, broja, Kasionek, Marlenka, bietkae, Jaedda, Nimfa, ewakatarzyna, malinaa, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen, Betula
Wygenerowano w 0.928 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum