Jeżeli jesteś zielono zakręcony, ogród to Twoja obecna lub przyszła pasja, kochasz ludzi, zwierzęta i rośliny, masz dużą wiedzę na temat ogrodnictwa, lub, wręcz przeciwnie, jesteś "w tym temacie" zielony jak szczypiorek na wiosnę - to jest forum dla Ciebie!
Pragniemy stworzyć forum przyjazne, sympatyczne, a jednocześnie - merytoryczne.

TEMAT: Wątek powitalny 2019-2024

Wątek powitalny 2019/2020 15 Gru 2020 18:46 #738562

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1961
  • Otrzymane dziękuję: 11176
Ja również serdecznie witam słynną Anię kozulę :dance:
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Biedronka


Zielone okna z estimeble.pl

Wątek powitalny 2019/2020 15 Gru 2020 20:30 #738592

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3725
Gwiazdor przyszedł wcześniej w tym roku! Aniu, to niesamowite, że jesteś z nami. :dance:
Pozdrawiam,
Dorota
Ostatnio zmieniany: 15 Gru 2020 20:35 przez Horti.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, kozula

Wątek powitalny 2019/2020 15 Gru 2020 20:41 #738593

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Bardzo mi miło, że mam przyjemność powitania Pomidorowej Czarodziejki. Twoje pomidorki to już legenda nawet na forach rosyjskich pomidoromaniaków.
Ostatnio zmieniany: 15 Gru 2020 20:42 przez Hiacynta.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, aga, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Biedronka, Bobka, kozula, rzepka2

Wątek powitalny 2019/2020 17 Gru 2020 00:59 #738703

  • Kryskol
  • Kryskol's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 13
  • Otrzymane dziękuję: 128
Witam wszystkich Forumowiczów!
Zaczynam (drugi sezon) przygodę z pomidorami i paprykami. Uprawa w szklarni i donicach, województwo zachodniopomorskie. Pozdrawiam! :bye:

Wątek powitalny 2019/2020 17 Gru 2020 08:16 #738711

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7745
  • Otrzymane dziękuję: 51124
Witam Cię serdecznie na Forum i zapraszam do warzywnika :) Czy oprócz pomidorów i papryki jeszcze coś uprawiasz?
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Biedronka, Bobka, kozula

Wątek powitalny 2019/2020 17 Gru 2020 08:36 #738718

  • y_y
  • y_y's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 253
  • Otrzymane dziękuję: 1557
O matko, człowiek gimnastykuje się jak tu odnaleźć stare krzyżówki, męczy ludzi żeby podesłali jak najwcześniejsze fki, przeszukuje zagraniczne fora żeby znaleźć nasiona numerków niedostępnych gdzie indziej, a tu kozula, cała na biało ;)
Miło widzieć Cię Aniu prawie na żywo ;)

Pozdrawiam, Aneta

Wątek powitalny 2019/2020 17 Gru 2020 20:08 #738786

  • kozula
  • kozula's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 16
  • Otrzymane dziękuję: 113
Hiacynto, nie wiedziałam, że w Rosji kolorowe krzyżówki zrobiły karierę. Wysłałam po kilka nasion, a rozmnożyli je bardziej niż króliki :happy4:

JaNino, pomidorów nie miałam już latami. Sadziłam tylko nr 37 co jakiś czas żeby nasiona były zdatne do wschodów. W tym roku miałam całe 5 sztuk, ale jedzenia z nich i tak mieliśmy po uszy. Teraz dla odmiany jest seria bezkolcowych malin w drodze, tyle że młodziutkie. Muszą jeszcze przeżyć zimę, zachwycić smakiem, plonem itd, itp. Na dzień dobry żółta była słodka jeszcze w połowie listopada. Hybrydy orzechowe też powinny już zacząć owocować, kasztany jadalne również. W sumie sporo tego...

y_y, niestety, albo raczej stety, wszystkie nasiona rozdałam. Gdyby nie to, już nie nadawałyby się do wschodów i cała robota poszłaby na marne. Teraz jak będę któregoś pomidora potrzebować, mogę sobie gdzieś nasiona kupić. Rzutem na taśmę, w tym roku udało się jeszcze wykiełkować jedną sztukę z młodszych zebr, którą w sumie przekrzyżowałam 3 razy malinowym nr 37 (tzw. krzyżowanie wsteczne). Cel tego krzyżowania, to pozbycie się owocowego smaku większości zebrowatych pomidorów, którego osobiście nie lubię. Kolejny etap hodowli, to wysiew wszystkich nasion, niekoniecznie w jednym roku i polowanie na smakowitą i mięsistą zebrę. Zebrowatość, jeśli już się ją wyłowi, potem szybko się ustala.

Wątek powitalny 2019/2020 17 Gru 2020 20:29 #738791

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Aniu, na forum mamy ogromną kolekcję Twoich nasion, więc będziesz miała możliwość sprawdzenia, jak sprawują się Twoje dzieła po wędrówce przez świat :) Kiedyś z forum też dostałam paczuszkę nasion, podzieliłam się zdobyczą z koleżankami, bo sama bym wszystkiego nie ogarnęła. W tym roku wiosną nie dałam rady robić rozsad, ale i tak miałam co sadzić, bo koleżanka miała za dużo pomidorowych flanców :) Piękne czarne i zielone forumowe rarytaski do mnie wróciły :)
Ostatnio zmieniany: 17 Gru 2020 20:33 przez Hiacynta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, aga, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Biedronka, Babcia Ala, kozula

Wątek powitalny 2019/2020 18 Gru 2020 11:44 #738858

  • y_y
  • y_y's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 253
  • Otrzymane dziękuję: 1557
Aniu, w tym roku kiełkowałam nasiona z pierwszej akcji - dostałam od jankiela :) Wszystkie wzeszły, niektóre słabiej, niektóre prawie każde.
Tak więc ten tego :) Nader żywotne te krzyżówki.

Pozdrawiam, Aneta
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, bietkae, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Biedronka, kozula

Wątek powitalny 2019/2020 19 Gru 2020 20:02 #739116

  • kozula
  • kozula's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 16
  • Otrzymane dziękuję: 113
y_y, nie wszystkie nasiona są jednakowo żywotne. No ale może komentarz innym razem, w stosownym dziale.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, y_y, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Biedronka

Wątek powitalny 2019/2020 19 Gru 2020 20:36 #739122

  • ida74
  • ida74's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 78
  • Otrzymane dziękuję: 357
Wiedziałam,że nie wytrzymasz :P :bye:
Witaj .

Wątek powitalny 2019/2020 21 Gru 2020 20:04 #739342

  • kozula
  • kozula's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 16
  • Otrzymane dziękuję: 113
Ooo, chyba też dawno nie widziana osoba. Mam nadzieję, że masz się dobrze :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): ida74, bietkae, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Biedronka, czarna2066

Wątek powitalny 2019/2020 24 Gru 2020 22:11 #739637

  • Rafal_2020
  • Rafal_2020's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 35
  • Otrzymane dziękuję: 100
Dobry Wieczór. Mam na imię Rafał. Mieszkam na Podkarpaciu w okolicy wideł Wisły i Sanu.
Pozdrawiam wszystkim i cieszę się, że mogę dołączyć do tego forum. Ogrom wiedzy, która się tutaj znajduje jest niesamowity.
Pozdrawiam
Wesołych Świąt.

Wątek powitalny 2019/2020 24 Gru 2020 22:26 #739639

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7745
  • Otrzymane dziękuję: 51124
Rafale, serdecznie witamy :) Może napiszesz co uprawiasz i w jakim ogrodzie?
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Bea612, ewakatarzyna, Szczypiorek, Biedronka

Wątek powitalny 2019/2020 27 Gru 2020 11:37 #739849

  • Bukowysad
  • Bukowysad's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 134
  • Otrzymane dziękuję: 439
Właśnie zauważyłem, że się nie przedstawiłem. Jestem tu już jakiś czas a do tego tematu nie zawitałem. :club2:

Mam na imię Mirek, mieszkam obecnie na Podkarpaciu, gdzie powróciłem (w rodzinne strony) po studiach. W dzień projektuję wnętrza a nocą zakładam pelerynę.....
W sumie to szukałem długo swojej pasji i ciągle czegoś mi brakowało. W młodości uwielbiałem naturę a nawet hodowałem ptaki egzotyczne w dość dużej ilości. Studia wszystko zatrzymały. Gdy urodziło się nam dziecko postanowiliśmy wrócić na wieś i to była najlepsza z możliwych decyzji. :teach:

W tym roku rozpocząłem swoją przygodę z ogrodnictwem/sadownictwem. Przez brak czasu idzie to powolutku, ale działam krok po kroku i myślę, że za 2-3 lata będzie to już wyglądać całkiem dobrze. Założyłem niewielki warzywnik, jestem w trakcie zakładania sadu. Sadzę żywopłot i powoli przygotowuję się do budowy domu. Jak już on powstanie to wezmę się za ogród.

Dla zainteresowanych zapraszam do mojego wątku: forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...-bukowy-sad?start=36

PS. Zdążyłem w 2020 roku :P
Zapraszam na mojego bloga: www.bukowysad.pl/
Mój sad, warzywnik, ogród - forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...29957-moj-bukowy-sad
Pozdrawiam Mirek
Ostatnio zmieniany: 27 Gru 2020 11:43 przez Bukowysad.

Wątek powitalny 2019/2020 06 Sty 2021 16:51 #741358

  • lobuzka
  • lobuzka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 17
  • Otrzymane dziękuję: 58
Dzień dobry, dobry wieczór...
I ja "przyczłapałam" za Wami(z FO) i dołączam do grona braci ogrodowej Oaza.
Mam na imię Aneta, "zielone" to moje hobby. Lubię patrzeć na efekty pracy mojej i innych np. na forum, taki wirtualny spacer....
Może nie udzielam się zbytnio /co chciałabym zmienić/, ale w każdej wolnej chwili podczytuję i jestem z Wami duchem ;)

A z racji Nowego Roku wszystkim życzę dużo zdrowia i obfitości w uprawach :garden1:
I przyłączam się do pozdrowień Ani- kozuli :kiss3:

Pozdrawiam z Podkarpacia :bye:
Pozdrawiam Aneta.

Wątek powitalny 2019/2020 06 Sty 2021 17:10 #741360

  • kazko47
  • kazko47's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 861
  • Otrzymane dziękuję: 6028
Witam serdecznie. :bravo:

Kilka lat temu czytałem wszystkie Twoje wypowiedzi, uwagi. Robiłem notatki i jak chyba wszyscy tutaj uprawiam Twoje krzyżówki.

Pozdrawiam.
Kazik
Kazik
Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd wyszliście. "Jonasz Kofta"
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, bietkae, y_y, ewakatarzyna, Biedronka, Babcia Ala, Bobka

Wątek powitalny 2019/2020 07 Sty 2021 16:44 #741517

  • Marku
  • Marku's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 96
  • Otrzymane dziękuję: 346
Witam wszystkich serdecznie.
Czytam Was już od kilku lat i tak pomyślałem że Trzech Króli czyli Swięto Obiawienia Pańskiego do dobry moment żeby się ujawnić :)
Niestety zgapiłem się wczoraj że link aktywacyjny wpadł mi do spamu i dlatego dopiero dzisiaj po znalezieniu go mogę się odezwać. Ściągnęły mnie tu chyba ze 3 lata temu poszukiwania ekologicznych środków do ochrony roślin, przede wszystkim pomidorów. A jak już Was znalazłem to czytam i korzystam z rad na temat wszystkiego co wyrasta z ziemi. Jak czegoś szukam na forum, to marzy mi się aby powstały działy z takimi podstawowymi i najlepszymi radami forumowiczów. To miłe że wszyscy czują się tu dobrze (jak przystało na przyjazne forum ogrodnicze), ale jak się szuka konkretów to szpadel do przekopania jakiegoś wątku nie wystarczy a i z koparką potrzeba duuużo czasu.
O sobie oprócz tego że nazywam się Mariusz i jak wspomniałem wcześniej próbuję mieć swoje pomidory, dodam że sadzę też ogórki i inne warzywa na ogródeczku koło Warszawy a dokładnie tam gdzie Betula ;) . Na działce mam też truskawki, poziomki, porzeczki, maliny, borówki, winogrona, brzoskwinie, wiśnie, czereśnie, śliwę, śliwomorele i jabłonki. Jest też trochę innych roślinek z których się nic zjeść nie da. Wszystko na razie w odkrytym gruncie.
No to by było chyba na tyle na początek. Jeszcze raz wszystkich serdecznie pozdrawiam :bye:
Ostatnio zmieniany: 07 Sty 2021 16:52 przez Marku. Powód: dopisane informacje


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen, Betula
Wygenerowano w 0.788 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum