Jeżeli jesteś zielono zakręcony, ogród to Twoja obecna lub przyszła pasja, kochasz ludzi, zwierzęta i rośliny, masz dużą wiedzę na temat ogrodnictwa, lub, wręcz przeciwnie, jesteś "w tym temacie" zielony jak szczypiorek na wiosnę - to jest forum dla Ciebie!
Pragniemy stworzyć forum przyjazne, sympatyczne, a jednocześnie - merytoryczne.

TEMAT: Wątek powitalny 2019-2024

Wątek powitalny 2019 25 Maj 2019 13:25 #659125

  • Eliza62
  • Eliza62's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 7
  • Otrzymane dziękuję: 1
Witam mam na imię Elżbieta, zaczynam uprawę małej działki, myślę że znajdę tutaj wiele cennych porad.
Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wątek powitalny 2019 26 Maj 2019 08:11 #659244

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19223
  • Otrzymane dziękuję: 79362
Witaj, Marzeno - przede wszystkim korzystaj z funkcji "szukaj" (przycisk prawie na samej górze ekranu), pamiętaj, by wybrać opcję bez limitu czasowego (zorientujesz się, jak użyjesz tej funkcji). Pytania najlepiej zadawać w wątkach tematycznych dotyczących danej rośliny. Nowy watek oczywiście też możesz założyć - lecz to nie jest dobre rozwiązanie, jeśli na forum już o danej roślinie pisano. Musisz wejść do adekwatnego działu (np. "Róże") i wybrać "nowy temat".

Wątek powitalny 2019 27 Maj 2019 19:31 #659533

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Witaj sąsiadko. Warto tu być. Witaj.

Wątek powitalny 2019 28 Maj 2019 07:48 #659599

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Witajcie. Jestem od końca lutego na forum. Jeszcze wtedy tego wątku nie było więc pisałam w tym z poprzedniego roku. W sumie tylko 2 krótkie zdania napisałam także poprawie się. Mam na imię Ania, mieszkam na wsi w okolicach Krakowa (w kierunku Warszawy). Mam prawie 11 letniego syna i dwie córki 7 i 4lat. Głównie domem i dziećmi się zajmuje a w wolnych chwilach szydełkuje w sumie od 7 lat. Dlatego mój nick to sznurkiani. Mąż zawsze mówi bawisz się tymi sznurkami i tak zostało. Z ogrodem miałam tyle wspólnego co skosić trawe(od jakiegoś roku) i posadzić kupne kwiatki w doniczkach. W tym roku zachciało mi się kwiatów z nasionek. Szukając informacji jak to robić trafiłam na to forum i się zarejsrowałam. Cześć moich nasionkowych kwiatów już w gruncie. Z reszta czekam aż podrosna i pogoda się unormuje bo maj w tym roku w małopolsce jest deszczowy. Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Łatka, Betula, ewakatarzyna

Wątek powitalny 2019 28 Maj 2019 10:54 #659631

  • Sandra Schenk
  • Sandra Schenk's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 17
  • Otrzymane dziękuję: 20
Świetny pomysł z tą "sekcją młodzieżową" :D
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Wątek powitalny 2019 28 Maj 2019 21:07 #659747

  • barbara68
  • barbara68's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 2
Witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie, Barbara68
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, ewakatarzyna

Wątek powitalny 2019 02 Cze 2019 10:44 #660420

  • RobertCh
  • RobertCh's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 2
Witam wszystkich. Robert z Rybnika.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Betula

Wątek powitalny 2019 09 Cze 2019 22:27 #661640

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
A skąd z Rybnika ? :hug: Czy miś ma pozwolenie na broń?
Ostatnio zmieniany: 09 Cze 2019 22:29 przez MagdaH.

Wątek powitalny 2019 12 Cze 2019 15:58 #662180

  • romashka
  • romashka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 49
  • Otrzymane dziękuję: 156
Witam wszystkich!

Trafiłam na forum w poszukiwaniu pomocy w identyfikacji różyczek. Okazało się, że tu są poruszane tematy i innych roslin :)
Pozdrawiam,
Irenka
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Wątek powitalny 2019 12 Cze 2019 17:16 #662189

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19223
  • Otrzymane dziękuję: 79362
Witaj, Irenko - jakie piękne, nostalgiczne imię!
Oczywiście, że rozmawiamy o wszelkich roślinach.
Co do róż - zapraszam do naszego spisu, przejrzyj, może rozpoznasz którąś z Twoich.

Wątek powitalny 2019 12 Cze 2019 21:35 #662256

  • Renata
  • Renata's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 2
Cześć :bye: Mam na imię Renata. Jestem pewna, że znajdę tutaj bratnie dusze
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, ewakatarzyna

Wątek powitalny 2019 13 Cze 2019 12:30 #662419

  • Spinarak
  • Spinarak's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 2
Witam wszystkich :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaedda, ewakatarzyna

Wątek powitalny 2019 14 Cze 2019 09:35 #662566

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Witajcie na forum :) i rozgośćcie się.
Pozdrawiam
Bea

Wątek powitalny 2019 14 Cze 2019 14:18 #662600

  • Adamko72
  • Adamko72's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 16
  • Otrzymane dziękuję: 15
Witam, mam na imię Adam, pochodzę w woj. lubuskiego. Od 4 lat mam ogródek 300 mkw, na którym głównie uprawiam warzywa. Od dwóch lat dzięki temu Forum stosuje z dużym powodzeniem środki eko. Bardzo się cieszę że jestem z Wami. Podrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin, Łatka, Betula, ewakatarzyna

Wątek powitalny 2019 15 Cze 2019 18:32 #662788

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Witamy na forum i mamy cichą nadzieję na relacje z uprawy Twoich warzyw w naszym "Warzywniku".
Pozdrawiam
Bea

Wątek powitalny 2019 18 Cze 2019 14:32 #663329

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Cześć,mam na imię Anka.Obserwuję Forum od zeszłego roku.Wpadłam na Was przypadkiem i bardzo się ciesze ,bo wiele to u mnie zmieniło.To,że zaczęłam znów się interesować ogrodem,spowodował przypadek.Owszem miałam sad,maliny,truskawki,róże,skalniak i iglaki.Działka dość duża,koło domu,ale do przekopania bardzo ciężka gliniasta ziemia,a na wjechanie ciągnikiem z pługiem za wąsko.Do momentu ,kiedy córka poszła do szkoły,coś tam uprawialiśmy,ale niedużo i raz tylko pomidory,bo zachorowały i nic z nich nie było.Potem poszłam do pracy i w ogóle nie było na nic czasu,nawet,żeby trawę skosić.
Dwa lata temu wrzuciłam w markecie do koszyka paczkę nasion pomidorów koktajlowych.Miałam w domu trochę ziemi uniwersalnej,więc wsypałam pół paczki do ziemi na jakiejś tacce,podlałam ,wyniosłam na ogród i...zapomniałam.Byłam ogromnie zdziwiona jak mój mąż przyniósł mi roślinki i spytał :Coś tu posiałaś?
Ale się zdziwiłam.Miałam mnóstwo pomidorków,dużo zaprawiłam w słoiczki w occie,pycha.
Potem moja córka powiedziała,że chciałaby takie większe, na kanapkę,więc w zeszłym roku zasiałam też większe i najgorsze, że zgubiłam opakowanie ,ale to nic. Wtedy dopiero się zaczęło...Mąż stwierdził,że nie ukopie tej ziemi,bo widły i łopaty się wyginały.Kupiliśmy mocną glebogryzarkę,mieliśmy warzywnik jak się patrzy,pomidory najważniejsze oczywiście .20koktajlówek i 28szt NN.Miałam dużo pomidorów,ostatnie zjedliśmy 30 listopada.Tamten rok był udany,na pomidorach NN miałam ,jak się TUTAJ dowiedziałam,suchą zgniliznę wierzchołkową,ale tylko oberwałam chore owoce i trochę częściej je podlewałam.
Moja mama,żona doświadczonego działkowicza,nie mogła się nadziwić,że ja mam takie pomidory,a u nich takie liche.Tata się obruszał,że dobrą pogodę trafiłam a ja mu tłumaczę,że ma za blisko ziemniaki.Nieważne ,w tym roku dałam mu 30 pomidorów ze swojej rozsady i zobaczymy.Zimą dużo czytałam forum,dzięki WAM już drugi raz zrobiłam małosolne(posiane w kubki 4.04),kupiliśmy tunel foliowy,mam w nich 44 pomidory i 2 ogórki .W gruncie też ponad 40 szt,a oprócz tego papryki słodkie,buraczki ,sałaty,bazylię,okrę ,cukinie,melony i arbuzy.Jeszcze fasolka szparagowa.Wszystko było z rozsady,dom wyglądał jak dżungla,a jest mały,jakoś to przeszliśmy :club2: Rozdałam dużo sadzonek,bo obiecałam,a dzięki temu mam różne rodzaje pomidorów.
Bardzo się cieszę,że mogę korzystać z Waszych porad ,obserwować efekty ciężkiej pracy.Normalnie pamiętnik.
Naturalne ,niebanalne,własne.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, Łatka, Betula, Jasia, Basia Rozyczka, JaNina, Zygowa, Estera_k, ewakatarzyna

Wątek powitalny 2019 21 Cze 2019 17:32 #663919

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Witaj Aniu na forum. Widzę, że wkręciłaś się w uprawę warzyw na całego :) I dobrze. Nie ma to jak własne warzywka wyhodowane od nasionka.
Ziemia gliniasta jest trudna w uprawie bo zbita, ale z reguły żyzna. Moja mama ma glinę, a ja piach. Jakbym nie nawoziła, to u niej i tak wszystko lepiej rośnie :)
Powinnaś dostarczać glebie jak najwięcej próchnicy, więc warto zgłębić temat zielonych nawozów.
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 26 Cze 2019 05:00 przez Betula.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka

Wątek powitalny 2019 21 Cze 2019 19:56 #663949

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Witaj,dziękuję.Tak bardzo przywykłam do czytania forum,że zapomniałam się zalogować.Teraz sezon w pełni,więc zaskoczyłaś mnie tym wpisem.Biegnę podlać ogórki,bo są pyszne i chcę więcej :bye: Tak ziemia gliniasta jest bardzo żyzna,trzeba jej tylko troszkę pomóc.Pa.
Naturalne ,niebanalne,własne.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen, Betula
Wygenerowano w 0.597 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum