Jeżeli jesteś zielono zakręcony, ogród to Twoja obecna lub przyszła pasja, kochasz ludzi, zwierzęta i rośliny, masz dużą wiedzę na temat ogrodnictwa, lub, wręcz przeciwnie, jesteś "w tym temacie" zielony jak szczypiorek na wiosnę - to jest forum dla Ciebie!
Pragniemy stworzyć forum przyjazne, sympatyczne, a jednocześnie - merytoryczne.

TEMAT: Wątek powitalny 2019-2024

Wątek powitalny 2019 22 Lis 2019 15:30 #681760

  • Estera_k
  • Estera_k's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 10
Witam wszystkich forumowiczów :flower1:
Jestem Estera , mieszkam koło Poznania.
jestem szczęśliwą i szaloną matką trójki dzieci. Generalnie ogrodem warzywnym interesuję się mniej więcej od pięciu lat może ciut więcej. Lubię grzebać w ziemi :lol:
Zajmowałam się głownie podstawowymi warzywami taki jak, burak pomidor, ogórek, cebula, por i seler.
Generalnie cała historia ma sie tak iż dziś uprawiam więcej warzyw mam więcej czasu dla mojego ogrodu w obecnej chwili i warzywnego i ziołowego jak i rekreacyjnego. Kocham swoje dzieci, sport wyczynowy, przyrodę , mój skromny ogród i gotowanie.
Nim się zalogowałam , przeczytałam sporo postów ...i ????!!!!! I doszłam do wniosku że bardzo mało wiem .. tak , jestem wdzięczna wszystkim za zamieszczanie wszelkich informacji nawet tych banalnych ponieważ one dużo pomagają laikom którzy dopiero zaczynają przygodę z ogrodem.
Dziękuję , mam nadzieje że zostanę pozytywnie wprowadzona w Państwa świat.
Miłego wszystkim :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Jasia, Jaedda, aga, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wątek powitalny 2019 22 Lis 2019 16:13 #681765

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19222
  • Otrzymane dziękuję: 79356
Witaj, Estero - pięknie się przedstawiłaś, naprawdę rozbudzając moją ciekawość. Sport wyczynowy - fiu, fiu... Choć wychowywanie trójki dzieci samo w sobie jest sportem wyczynowym :lol: .
Rozgość się, pytaj o wszystko - a może pokażesz nam swój ogród? Wiem, teraz nie za dobra pora, pewnie jednak masz wiosenno-letnie zdjęcia - chętnie popatrzymy.
Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2019 18:39 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka

Wątek powitalny 2019 24 Lis 2019 17:29 #681947

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1734
  • Otrzymane dziękuję: 12732
Witam Wszystkich serdecznie.
Ewa z Kielc. Jestem tu nowa.Niestety nie mam działki. W tym roku przed blokiem na bardzo małym kawałku; 15 m próbuję coś zdziałać. Nie mam dużego doświadczenia, dlatego liczę na pomoc bardziej doświadczonych Forumowiczów.Póki co podziwam Wasze wspaniałe ogrody.
Pozdrawiam cieplutko :flower2:
Pozdrawiam Ewa
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Łatka, Kasionek, Jasia, Jaedda, Szafirek, aga, JaNina, anaka

Wątek powitalny 2019 09 Gru 2019 09:52 #683328

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14169
Witam,

Mam na imię Agnieszka, mieszkam w Głownie niedaleko Łodzi.

Jestem szczęśliwą posiadaczką działki ROD od 4 lat.
Uprawiałam pomidory, ogórki, które uwielbiam a z racji alergii nie mogę jeść kupnych, ale także dynie, cukinie, włoszczyznę i inne.

Mam 44 lata, a zaraz w styczniu będzie 45, pracująca matka, żona i właścicielka dwóch psów po przejściach Edzia i Julianek.

Uwielbiam czytanie o odmianach pomidorów, czas wysiewów, wysadzanie itp.

Dodatkowo robię również sporo przetworów na zimę, bo uwielbiam gotować.

Dzięki wielkie za przyjęcie mnie do forum i mam nadzieję, że będę aktywnym uczestnikiem.

Pozdrawiam serdecznie Szczypiorek :hearts:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Ostatnio zmieniany: 09 Gru 2019 10:07 przez Szczypiorek.

Wątek powitalny 2019 09 Gru 2019 20:07 #683421

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19222
  • Otrzymane dziękuję: 79356
Witaj, Agnieszko - i koniecznie pokaż swoje futra. O ile warzywa czy kwiaty teraz przeważnie prezentują się mało okazale (lub wcale), futrzaste towarzyszą nam i w niesprzyjającej porze roku, więc jako również opiekunka dwóch sztuk - baaaardzo proszę...
Ostatnio zmieniany: 10 Gru 2019 21:12 przez Łatka.

Wątek powitalny 2019 10 Gru 2019 07:35 #683468

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14169
Nie ma problemu

Oto Edzia

I Julianek

Niestety nie mogę zamieścić zdjęcie
Mam nowy telefon i spróbuję później jak któryś z synów wróci
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Ostatnio zmieniany: 10 Gru 2019 07:42 przez Szczypiorek.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza

Wątek powitalny 2019 10 Gru 2019 10:45 #683488

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14169
Moje psy
Załączniki:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka

Wątek powitalny 2019 10 Gru 2019 10:54 #683490

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14169
Uczę się, więc jeszcze raz

Edzia i Julianek moje psy

Jednak pierwszy jest Julianek a druga Edzia




Załączniki:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Ostatnio zmieniany: 10 Gru 2019 20:08 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Pestka, aga, anaka, ewakatarzyna

Wątek powitalny 2019 10 Gru 2019 10:58 #683494

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14169
Niestety zdjęcia wchodzą mi tylko w załączniach, czy ktoś mi może podpowiedzieć co źle robię?
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka

Wątek powitalny 2019 10 Gru 2019 15:13 #683524

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14169
Jeszcze raz witam
20170611_121007.jpg
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, ewakatarzyna

Wątek powitalny 2019 10 Gru 2019 20:09 #683562

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19222
  • Otrzymane dziękuję: 79356
Hokus, pokus...psinki już są. Choć malutkie te zdjęcia.

Wątek powitalny 2019 10 Gru 2019 21:02 #683573

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14169
Mam nadzieję, że następne będą już spore, nie mam wprawy po prostu.
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Jasia, aga, ewakatarzyna

Wątek powitalny 2019 12 Gru 2019 13:11 #683695

  • wipie52
  • wipie52's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 22
  • Otrzymane dziękuję: 164
Witam serdecznie. Ostatni mój post to 23 kwietnia 2019r. Mogło to się wydawać: zapisał się na forum, otrzymał nasiona pomidorów i tyle go widzieli. Jednak nie, życie potrafi zafundować okrutne scenariusze. Coraz bardziej dokuczliwe bóle kręgosłupa spowodowały szukanie przyczyn. Po kilku wizytach u lekarzy, dwóch pobytach w szpitalu pojawiła się diagnoza: zaawansowane zmiany onkologiczne kręgosłupa. W międzyczasie wystąpił niedowład całkowity kończyn dolnych i od września miejsce, którego nie opuszczam to łóżko. Bardzo trudno jest się z tym pogodzić, ale trzeba żyć dalej i mieć siłę do walki. Przynajmniej na razie udało mi się jakoś to wszystko poukładać. Ale dość narzekania. Zacząłem czytać wpisy na Forum (a spore mam zaległości) i cieszyć się Waszymi sukcesami. Chociaż, dzięki żonie i nasze działkowe plony były zadowalające, a największy zebrany pomidor (zagadka Prirody otrzymany z Pomidorowego Targu) ważył 860g. Niestety, ponieważ nie były dokonywane żadne opryski nie zdecydowaliśmy się na wysyłkę nasion, niektóre odmiany były zainfekowane. Postaram się dalej uczestniczyć na Forum, może z fotek, które mi czasem przesyłali synowie uda się coś wybrać i pokazać. Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam:
Wiesiek
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Kasionek, MARRY, olegowa, Jasia, anaka, Barborka, ewakatarzyna

Wątek powitalny 2019 13 Gru 2019 08:21 #683761

  • PomiDorka
  • PomiDorka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 68
  • Otrzymane dziękuję: 244
Dzień dobry, mimo że dzisiaj piątek 13, to mam nadzieję, że to nie będzie miało znaczenia :)
Mam na imię Dorota, zdrobniale Dorka. Połączenie mojego pomidorowego bzika i imienia, to nazwa mojego sklepu ogrodniczego i nicka tutaj. Na innych forach funkcjonuję jako dorkasz1. Ogród uprawiam "od zawsze". Skutecznie zaraził mnie mój Tatko, bo był maniakiem ogrodnictwa i od urodzenia spędzałam czas na działce. Sama uprawiam ogród od... szybko liczę... od 28-29 lat.
Pochodzę z Nysy na Opolszczyźnie, a od 15 lat mam ogród i mieszkam w Miłoszycach, gdzie wyemigrowaliśmy z Wrocławia.
Mam dwie sunie - Milkę i Daisy oraz kota Banderasa.
Jestem zakręcona na tle poznawania nowych odmian warzyw. Mam zestaw sprawdzonych odmian, ale co roku dokładam nowe i testuję, testuję, testuję :)
Lubię to forum, bo ludzie są przyjaźni i nie używają w nadmiarze tych skaczących emotikonek :D
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Adasiowa, Betula, bietkae, Jasia, wipie52, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Wątek powitalny 2019 13 Gru 2019 10:03 #683784

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Wiesiu - dużo zdrówka i w wolnej chwili wskakuj na forum.
Dorka -witaj. Mam nadzieję, że swoim doświadczeniem w dziedzinie uprawy pomidorków podzielisz się z nami. :lol: Masz racje - ludzie na naszym forum są bardzo sympatyczni i życzliwi. Normalni i pełni energii w realizowaniu swoich marzeń. Poznałam tutaj wiele wspaniałych osób czego Tobie życzę.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorkasz1, wipie52, ewakatarzyna, PomiDorka

Wątek powitalny 2019 14 Gru 2019 18:30 #683931

  • PomiDorka
  • PomiDorka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 68
  • Otrzymane dziękuję: 244
Bardzo dziękuję za powitanie, a Betuli za pomoc przy zdjęciach. Jeśli tylko będę umiała, na pewno pomogę. Muszę tylko jeszcze nauczyć się trochę lepiej korzystać z Forum :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula

Wątek powitalny 2019 14 Gru 2019 18:53 #683936

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1985
  • Otrzymane dziękuję: 11315
PomiDorka mieszkamy blisko siebie bo ja w pow. oleśnickim. Witaj :flower1:
Pozdrawiam Ela

Wątek powitalny 2019 20 Gru 2019 21:31 #684579

  • SylwiaS
  • SylwiaS's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 53
  • Otrzymane dziękuję: 320
Hej! Mam na imię Sylwia i mieszkam niedaleko Opola. Wiosną na tym właśnie forum zgłębiałam wiedzę na temat odmian pomidorów. Teraz natomiast trafiłam tu szukając informacji na temat róż które chcę kupić. Stwierdziłam, że i ja mogę się podzielić swoimi osiągnięciami, więc zarejestrowałam się na forum. I oto jestem B) .
Ostatnio zmieniany: 20 Gru 2019 21:32 przez SylwiaS. Powód: Edit plus emotka
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, kuhara, Adasiowa, Łatka, Betula, bietkae, MARRY, Jasia, Nimfa, aga, vigo, ewakatarzyna, Szczypiorek, malinaa


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen, Betula
Wygenerowano w 0.710 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum