TEMAT: Azalie, różaneczniki - kompozycje, portrety roślin, uwagi o pielęgnacji

Azalie, różaneczniki - kompozycje, portrety roślin, uwagi o pielęgnacji 29 Lis 2017 16:50 #576919

• Sonka
  • Sonka's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 68
Z lata...

komrka_20172014-2.jpg
Ogród pod lasem -ogrodowa terapia
pozdrawiam Krysia
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Łatka, CHI

Azalie, różaneczniki - kompozycje, portrety roślin, uwagi o pielęgnacji 06 Sty 2018 15:18 #581363

• Grazka2004
  • Grazka2004's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 16
aaaa586.jpg

Największy Rh NN od ok. 20 lat w ogrodzie.
Pozdrawiam Grażyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Azalie, różaneczniki - kompozycje, portrety roślin, uwagi o pielęgnacji 06 Sty 2018 15:47 #581367

• Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 5740
Witaj, Grażynko, w różanecznkowym wątku.
Jak pokazany NN zakwitnie (nawiasem, śliczne pąki, ale to u "starszaków" raczej norma), spróbujemy identyfikować. Wygląda z pokroju i liści na hybrydę wielkokwiatową. Fioletowy?
Napisz proszę, jak jest duży po tych 20 latach.
Aż tak dojrzałych nie mam - lecz niewiele mniej, najstarsze rododendrony wielkokwiatowe dochodzą u mnie do 15 wiosny.
Mam jeszcze starsze azalie, wielkokwiatowe hybrydy, w mieście.
W tamtych czasach kupowało się roślinę pod wezwaniem "azalia", albo "azalia różowa" w najlepszym wypadku, prawda? :happy:
Napisz też może, jakie warunki glebowe mają Twoje różaneczniki (naturalnie kwaśna próchnica, specjalne sadzenie?), bo po tym okazie widzę, że ma się wspaniale.
Ostatnio zmieniany: 06 Sty 2018 15:47 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Grazka2004

Azalie, różaneczniki - kompozycje, portrety roślin, uwagi o pielęgnacji 06 Sty 2018 17:32 #581392

• Grazka2004
  • Grazka2004's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 16
Witaj. Tak to fioletowy Rh, kwitnie w drugiej połowie maja. To od niego zaczęła się moja przygoda z nimi. W tej chwili ma ok. 2m wysokości. Gdy go wsadzałam sięgał mi przed kolana. Kupiony chyba w Aldi w Niemczech. Przecież u nas w kraju to było w tym czasie bardzo kiepsko z roślinami. Wsadzony bez żadnego przygotowania bo moja wiedza na temat ich uprawy była bardzo kiepska :club2: Myślę że żywopłot w pobliżu zakwasza trochę glebę.
Pozdrawiam Grażyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Moderatorzy: Łatka
Wygenerowano w 0.103 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum