TEMAT: RODODENDRONY - wymagania, pielęgnacja, kalendarium prac sezonowych

RODODENDRONY - wymagania, pielęgnacja, kalendarium prac sezonowych 24 Maj 2017 12:05 #543498

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Otrzymane dziękuję: 7314
Koło tego rododendronu widzę betonowe kawałki ścieżki, może wypłukiwane z wodą cząstki zmieniają w tym miejscu pH gruntu? Oprócz wycięcia obumierających fragmentów radziłabym jeszcze przesadzenie w inne miejsce z solidną dawką kwaśnego torfu.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monia Piwonia

RODODENDRONY - wymagania, pielęgnacja, kalendarium prac sezonowych 24 Maj 2017 14:43 #543526

• Monia Piwonia
  • Monia Piwonia's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 72
Dziękuję bardzo , idę działać :bye:

RODODENDRONY - wymagania, pielęgnacja, kalendarium prac sezonowych 29 Lis 2017 10:42 #576883

• Sonka
  • Sonka's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 67
Zajrzałam do tego wątku,bo tradycyjnie dosadzam kwasoluby, moje krzewy urosły bardzo, ale zdjęc z bieżącego roku właściwie nie mam.Ciągle uczę się uprawy tych pięknych roślin. W listopadzie posadziłam 3 szt Catawbiense Boursault, mają " robić" za żywopłot.Wydawało mi się,że potrafię właściwie przygotować im podłoże. Kupiłam nowy kwasomierz i się załamałam, prawie wszystkie mają za wysokie pH.
Dodawałam do podłoża przekompostowanych liści dębu i kolek iglastych, kompostu, niestety to nie był chyba dobry pomysł.Lepiej mi rosną te, które otrzymały próchnicę leśną, kiedy nie miałam finansów na kupno gotowego podłoża.Zmierzyłam ph zakupionej ziemii i torfu kwaśnego i niestety, załamka, dobrze,że mam mieloną korę.
Ogród pod lasem -ogrodowa terapia
pozdrawiam Krysia

RODODENDRONY - wymagania, pielęgnacja, kalendarium prac sezonowych 29 Lis 2017 12:18 #576897

• Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 5361
Nie martw się na zapas, wiosną podlewaj Magiczną siłą, albo innym zakwaszaczem. Będzie dobrze. Ale szkoda wielka, że nie uwieczniłaś swoich różaneczników. Czekam na relację w nowym sezonie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Sonka

Moderatorzy: Łatka
Wygenerowano w 0.085 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum