TEMAT: Pytania, różne problemy, choroby

Szybko rosnąca roślina pnąca / bluszcz na siatkę ogrodzeniową 14 Gru 2017 12:21 #578656

• Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 7765
Tu masz opisana haderę forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/6...-hedera?limitstart=0
Hadera szybciej się ukorzenia i jak znajdziesz rośline macierzysta to w miesiąc możesz naprodukować 600 sadzonek a tyle Ci jest potrzebne, ukorzeniają się w ciągu miesiąca. Winobluszcz dłużnej sie ukorzenia i w pierwszych dwu latach jego przyrosty są minimalne dopiero potem ruszają z kopyta. jednak bardziej polecam hadere. I to ta najpospolitszą, nie wymarza i dużej masie wygląda oszołamiająco.

Szybko rosnąca roślina pnąca / bluszcz na siatkę ogrodzeniową 14 Gru 2017 12:34 #578658

• Jagoda254
  • Jagoda254's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 284
Bluszcz jest rzeczywiście świetny nie śmieci i jest ładny, ale w pierwszym okresie rośnie bardzo wolno. Mam posadzony przy siatce w tym samym celu (ogrodzenie się ) dwa lata temu i jak na razie efekt mizerny. Może Hiacynta będzie miała długie sadzonki.
Serdecznie pozdrawiam Jagoda

Szybko rosnąca roślina pnąca / bluszcz na siatkę ogrodzeniową 14 Gru 2017 17:00 #578680

• Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1332
Ja mam podejrzenia, że bluszcz nie lubi siatki ;) . Sadziłam wiele lat temu przy siatce, przy ścianach, na nasypie... . Ze ścian i nasypu go ciągle tnę, bo rośnie piorunem. Na drzewa włazi chętnie, dość szybko zarasta płaski teren, a na siatce (fakt, że go nie naprowadzam) ledwo go widać :supr3: .
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Za tę wiadomość podziękował(a): Jagoda254

Moderatorzy: Łatka
Wygenerowano w 0.085 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum