• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Krwawnica pospolita ( Lythrum salicaria) - odmiany, warunki uprawy w ogrodzie

Krwawnica pospolita ( Lythrum salicaria) - odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 07 Gru 2022 10:36 #818546

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15833
  • Otrzymane dziękuję: 12229
Oby Ci się udało, Ewelino. :) Bo ja mam duży niedosyt związany z tą byliną :sad2:
Wegetuje u mnie od 8 lat i nie może wykrzesać z siebie okazałej kępy. Lubi glinę - ma; lubi słońce - ma. Zmieniłam miejscówkę, bardziej uzdatniłam, i co? I nic specjalnego poza kilkoma pędami nie pokazała. Powoli tracę do niej cierpliwość :unsure: .
A takie miałam nadzieje widząc okazałe kępy na pobliskim ogródku, jak i wyżej u koleżanek Dorci, Christin, Piku, Hiacynty, MARRY...

03.05.2014.Amlos wrote:
Amlos wrote:
Chwalicie i chwalicie krwawnicę, aż mnie wzięła na nią chętka i zapisałam w chciejstwach.
Jak u Dorci na glinie jest taka niezwyciężona, to u mnie też z pewnością będzie!
Udało się! Od trzech dni ją mam! Zobaczymy jak się będzie sprawować?
03.052014010.jpg

W tym sezonie pokazała jakieś dwa mizerne kikutki, które nie zasługiwały nawet na 'sfocenie' :(
Ostatnie fotki z ubiegłego roku - słabiuśko...
30.06.'21
DSC08517.jpg


DSC08519.jpg


DSC08518.jpg


Jeśli cokolwiek pokaże się wiosną, dam jej ostatnią szansę i ostatnie lokum. A potem wóz albo przewóz :happy:
Pozdrawiam - Ania
Ostatnio zmieniany: 07 Gru 2022 12:38 przez Amlos.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARRY, ewakatarzyna, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Krwawnica pospolita ( Lythrum salicaria) - odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 07 Gru 2022 12:33 #818554

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2412
Jak puści wiosną młode pędy, zrób sadzonkę.Ukorzenia się doskonale,w ciągu kilku dni. Ta posadzone, źle rośnie, bo może wsadzono ją do torfu czy innego paskudztwa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, ewakatarzyna, Babcia Ala

Krwawnica pospolita ( Lythrum salicaria) - odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 07 Gru 2022 12:42 #818555

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15833
  • Otrzymane dziękuję: 12229
I tak zrobię, dziękuję Ci za radę. :hug: Nie wiedziałam, że tak łatwo się ukorzenia. Do uzdatniania podłoża na ogół używam ziemi kompostowej, własnej :)
Pozdrawiam - Ania
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala

Krwawnica pospolita ( Lythrum salicaria) - odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 07 Gru 2022 15:44 #818558

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2402
  • Otrzymane dziękuję: 9058
I jeszcze: krwawnica lubi wilgotne stanowiska. U mnie w okolicy rośnie dziko nad brzegami zbiorników wodnych.
Pozdrawiam. Jola
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, ewakatarzyna, Babcia Ala

Krwawnica pospolita ( Lythrum salicaria) - odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 07 Gru 2022 18:03 #818565

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15833
  • Otrzymane dziękuję: 12229
Tak, dzięki Jolu - tego dość dawno się też dowiedziałam i dlatego przesadziłam na miejsce u dołu ogrodu (jest na małym stoku}, gdzie zawsze jest bardziej mokro. Spływająca woda po opadach, bardzo często stoi dość długo w rowku, zanim wsiąknie. Jak pisałam wyżej i ten zabieg jej nie 'podkręcił' :unsure:
W pierwszym poście niniejszego wątku Alina pisała :Hiacynta wrote:
[...]
Krwawnica preferuje glebę wilgotną, żyzną, gliniastą, na słonecznym stanowisku silnie się rozrasta, tworząc z czasem dużą, dorodną kępę. Roślina posiada system korzeniowy sięgający w głąb ziemi, dlatego też dobrze znosi krótkie okresy suszy.
- więc nie powinna tak radykalnie reagować na susze. A do tego wysokość! Gdzie jej tam do 1,5 m , o którym wspomina wiele artykułów na temat krwawnicy.
Pozdrawiam - Ania
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala, Ewelina83

Krwawnica pospolita ( Lythrum salicaria) - odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 02 Wrz 2023 05:13 #842275

  • bez
  • bez's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4016
  • Otrzymane dziękuję: 4062
Krwawnica:
bez
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, ewakatarzyna, Babcia Ala

Krwawnica pospolita ( Lythrum salicaria) - odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 30 Paź 2023 16:30 #844952

  • Mimbla
  • Mimbla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Dobrego dnia :)
  • Posty: 706
  • Otrzymane dziękuję: 2204
Zdjęcie wspominkowe, wyschło jej się w suszę ;)

Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Amlos, ewakatarzyna, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.302 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum