• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Żywokost (Symphytum)

Żywokost (Symphytum) 16 Sty 2022 13:03 #789088

  • Agniesik4
  • Agniesik4's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
  • Otrzymane dziękuję: 15
Czy ktoś może dysponuje nasionami lub na wiosnę sadzonkami żywokostu? Bardzo chciałabym go mieć w swoim ogrodzie. W ubiegłym roku roku robiłam gnojówki z pokrzywy, krwawnika i skrzypu. Marzy mi się jescze gnojówka z żywokostu :wink2:... dla moich pomidorków.
Ostatnio zmieniany: 16 Sty 2022 13:04 przez Agniesik4.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fina


Zielone okna z estimeble.pl

Żywokost (Symphytum) 16 Sty 2022 19:07 #789126

  • Fina
  • Fina's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 257
  • Otrzymane dziękuję: 1199
Agnieszko ja też stosuję gnojówkę z żywokostu pod pomidory. Liście zrywam na przełomie maja i czerwca z roślin co rosną przy niewielkim cieku wodnym.
Z tego co wyczytałam można odkopać korzen a może cześć i wsadzić do ziemi może tak spróbuj. Będzie potrzebować dużo wilgoci. Gdyby nie udało Ci się tego zorganizować to mogę odkopać dla Ciebie korzeni właśnie w w czasie zbioru.Zycze udanych upraw pomidorów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agniesik4

Żywokost (Symphytum) 16 Sty 2022 19:24 #789128

  • Agniesik4
  • Agniesik4's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
  • Otrzymane dziękuję: 15
Bardzo dziękuję za odpowiedź:)Szukałam żywokostu w mojej okolicy, niestety bezskutecznie...Gdyby nie było to kłopotem,to bardzo prosiłabym o takie korzonki. Oczywiście poniosę wszelkie koszty.
Mam jeszcze pytanie:Czy po zastosowaniu tej gnojówki widać było poprawę kondycji pomidorów? Pozdrawiam serdecznie:)
Za tę wiadomość podziękował(a): Fina

Żywokost (Symphytum) 16 Sty 2022 19:49 #789130

  • Fina
  • Fina's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 257
  • Otrzymane dziękuję: 1199
Jeśli chodzi o nawożenie pomidorów to robię tak, że po zbiorze sieję żyto lub gorczycę i przed zimą przekopuje z liśćmi i popiołem drzewnym to. Na przedwiośniu daję obornik z dodatkiem węgla drzewnego rzędowo dość dużo tego.Tego starcza do końca czerwca i wtedy daje gnojówkę z pokrzyw i żywokostu. Od końca lipca daję jeszcze czerwony kristalon. Pomidory są wystarczająco dozywione może po posadzeniu mają trochę za bogato.
Przypomnij się proszę w maju to postaram się pomóc z sadzonkami żywokostu. Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.445 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum