TEMAT: Szałwia hiszpańska - chia

Szałwia hiszpańska - chia 19 Sie 2014 15:39 #292722

Szukałem na forum, ale nigdzie nie mogłem nic znaleźć odnośnie tej rośiny. Czy ktoś wie jakie są wymogi jej uprawy i czy w Polsce można śmiało próbować uzyskać efekt końcowy w postaci nasion chia?

Dziękuję za pomoc :)


Zielone okna z estimeble.pl

Szałwia hiszpańska - chia 19 Sie 2014 21:08 #292784

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Roślina ta pochodzi z południowego Meksyku, można więc mieć 150% pewności, ze potrzebuje ciepła, długiego dnia i dużej ilości słońca :) W naszych warunkach pozostaje uprawa szklarniowa przy dużym nakładzie kasy na dobre oświetlenie :)

Szałwia hiszpańska - chia 20 Sie 2014 09:06 #292871

Aha w ten sposób. No tak, zdawałem sobie sprawę, że roślina meksykańska jest ciepłolubna, ale czy możesz potwierdzić, że ma tak duże wymagania co do słońca?

Jest jednoroczna to plus. A z tego co się orientuję w PL jest wiele gatunków krzewów, warzyw ciepłolubnych, ale jakoś dają radę. Wiem, że plon może być kiepski, ale czy bez szklarni, wysadzając ją wiosną można coś uzyskać?

Chyba nie wiele osób próbuje z tą roślinką :)

Szałwia hiszpańska - chia 27 Lis 2015 23:03 #415872

  • halgla
  • halgla's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 142
  • Otrzymane dziękuję: 156
Siałam tą szałwię w tym roku. Bardzo ładnie rosła, rozkrzewiła się, ale mimo bardzo gorącego lata i dużo słońca,nie tylko nie zakwitła, ale nawet nie widziałam pączków kwiatowych:(
Klimat nasz chyba jednak nie dla niej. A szklarnię wolę przeznaczyć na inne rośliny :P


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.285 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum