TEMAT: Przesadzanie naparstnicy purpurowej z doniczki

Przesadzanie naparstnicy purpurowej z doniczki 30 Kwi 2018 13:26 #603521

  • Wiki21
  • Wiki21's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Witam,
Moja naprastnicę wysiałam bardzo gęsto, teraz kiedy ma już półtorej miesiąca rozsadziłam pojedynczo do doniczek i tylko dwie wyglądają jako tako reszta po prostu się nie przyjęła :( Nie wiem jaki może być powód tego. Inne kwiaty po przesadzeniu funkcjonują normalnie a tutaj porażka za każdym razem. Podobnie się dzieje z tytoniem ozdobnym, a przecież rośliny mają już za ciasno w jednej doniczce :/ Bardzo proszę o rady.

naparstnicapurpurow1a.jpg


naparstnicapurpurowa.jpg


Zielone okna z estimeble.pl

Przesadzanie naparstnicy purpurowej z doniczki 02 Maj 2018 20:47 #603976

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
Wiki, co do naparstnicy to trudno powiedzieć dlaczego tylko dwie się przyjęły, kilka lat temu posiałam torebkę na rozsadnik, potem wysadziłam na stałe miejsce i dotąd mam siewki w różnych miejscach ogródka. Ona generalnie im ma "gorzej" tym lepiej rośnie. Tzn pięknie rośnie na piasku i w słońcu, jak ma zbyt żyzną ziemię to znika. Może to jest powód? Jeżeli masz jeszcze nasiona spróbuj może wysiać na rozsadnik, a latem posadź od razu na stałe miejsce i powinno być dobrze :).
Tytoniu chyba nigdy nie siałam, więc nie wiem.
Pozdrawiam
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)

Przesadzanie naparstnicy purpurowej z doniczki 04 Maj 2018 11:39 #604305

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Zacznijmy od tego, że naparstnica jest trująca i najlepiej podczas jakichkolwiek zabiegów używać rękawiczek jednorazowych.
Naparstnica lubi i świetnie daje sobie radę na słabych glebach. U mnie zawsze rośnie pod płotem. Faktycznie zbyt żyzna gleba może powodować, że młode sadzonki będą zamierać. Dlatego najlepiej było by, gdybyś nasiona wysiała w miejsce półcieniste do ogrodu (docelowe). Potem delikatnie podlała i w zasadzie zostawiła je na pastwę losu. Ona lubi takie warunki i traktowanie po macoszemu. Akurat zbyt troskliwa opieka ją zabije.

Przesadzanie naparstnicy purpurowej z doniczki 04 Maj 2018 15:00 #604332

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Michale, nie strasz ludzi naparstnicą :) Istotnie zawiera ona glikozydy, które są toksyczne w dużych dawkach po spozyciu w postaci np. herbatki. W mniejszych dawkach działają leczniczo. Naparstnica jest składnikiem wielu mieszanek wspomagających leczenie chorób wieńcowych.

Mam w ogrodzie od zawsze kilka kęp naparstnicy, która sama się sieje, czasem samosiewy przesadzam, czasem wyrzucam na kompost, a czasem obrywam uschnięte listki. Już dawno powinnam być trupem, wg tego, co piszesz :)


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.290 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum