TEMAT: Targ Kwiatowy

Targ Kwiatowy 2020 26 Lut 2020 17:45 #695341

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
uuff udało się ogarnąć do końca nasionka na Targ dla Was.
IMG_20200226_173903.jpg

ze 3 dni mi się zeszło z tym. Nawet bym nie pomyślała że to takie czasochłonne. Do karp nie dotarłam jeszcze, ale w tym tygodniu nie mam czasu, a nasionka chciałam już wysłać w najbliższych dniach, żeby dotarły do Was na czas, bo już niektórych najwyższy czas wysiewu, a na karpy jeszcze jest czas.
Jeśli nie będzie to złamaniem regulaminu to chetnym wyślę prywatnie karpy. Będą też miały jedną podróż mniej.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla


Zielone okna z estimeble.pl

Targ Kwiatowy 2020 26 Lut 2020 17:46 #695342

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Paweł, dobry początek! Gdybyś miał ochotę na więcej, zapraszam do formularza!
Ula, nic nie szkodzi. To spory rośnie, taki parasol...
Aniu, myślę, że to doskonały pomysł, żeby karpy powędrowały od razu do zainteresowanych - mniej podróżowania, mniejszy koszt, same plusy! Powiedzmy, że Targ posłużył tutaj za "tablicę ogłoszeń" - bo czemu nie? Regulamin nie mówi "nie" :happy3: A nasionka od Ciebie wyglądają imponująco!

A tymczasem na nasz Targ dotarły szczęśliwie nasiona od Barborki - dziękujemy serdecznie, Basiu!
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Ostatnio zmieniany: 26 Lut 2020 17:50 przez Mandorla.
Za tę wiadomość podziękował(a): Barborka, brodus

Targ Kwiatowy 2020 26 Lut 2020 17:59 #695345

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Na wysiew bezpośrednio do gruntu czekają już groszek ozdobny, niezapominajki, krwawnik. Facelia (będzie jej więcej bo na poplon i dla pszczół).

Możecie mi podpowiedzieć gdzie znaleźć tabele z terminami wysiewu do gruntu kwiatów jednorocznych.

Targ Kwiatowy 2020 26 Lut 2020 18:07 #695353

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): brodus

Targ Kwiatowy 2020 26 Lut 2020 18:16 #695356

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
brodus ja zawsze wypisuje nazwę nasion i żeby wyświetliło zdjęcie opakowań i czytam z tamtąd
Za tę wiadomość podziękował(a): brodus

Targ Kwiatowy 2020 26 Lut 2020 18:50 #695366

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Czasami tylko nie zgadza się opis kiedy siać z praktyką.
Jak ogladam opakowania z nasionami to często jest że wysiewać V-VI a forumki polecają wysiać już II-III aby uzyskać rozsadę.

:club2:

Targ Kwiatowy 2020 26 Lut 2020 19:05 #695371

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
tu się z Tobą sto procent zgadzam. Ale chyba nie ma nigdzie idealnego terminu siewu zapisane. Ja sobie spisuje i z własnego doświadczenia potem wiem kiedy wysiać. A też druga sprawa zależy kiedy chcemy mieć kwitnienie. Niektórych kwiatów producent mówi że zakwitną w lipcu, a bez problemu przy wcześniejszym wysiewie mogą już kwitnąć już w czerwcu i możemy się nimi dłużej cieszyć
Za tę wiadomość podziękował(a): brodus

Targ Kwiatowy 2020 26 Lut 2020 19:58 #695400

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Dla mnie sianie kwiatów w ogrodzie jest jeszcze większa nowością niż uprawa warzyw.
W warzywniku pomagałem mamie :lol:

Targ Kwiatowy 2020 26 Lut 2020 23:54 #695435

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Za to z kwiatami jest dużo prościej, nie masz takiej wewnętrznej presji dążenia do wielkich plonów :happy4: .
Wiecie co, można by w zasadzie na nasze potrzeby zrobić taką zbiorczą tabelę z terminami siewów i ewentualnie dodatkowymi zaleceniami, typu stratyfikacja czy kiełkowanie na świetle... Teraz już się zaczyna robić gorąco pod względem prac ogrodowych, to tego nie ogarnę, ale może przyszłej zimy? Na następny sezon byłaby ściągawka jak znalazł.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): sznurki Ani, Barborka, Black Rose, brodus

Targ Kwiatowy 2020 27 Lut 2020 00:06 #695437

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Zajrzałam do formularza. Ale dużo nasion, dobrze ze mam sprecyzowane jakie rodzaju kwiatów nie widzę w moim ogrodzie, to nie miałam trudnego wyboru. Przypomniały mi się dawne czasy i polne kwiaty tylko brak bławatków. wybrałam tak troszeczkę co by innym zostało, ja i tak już kilka nowych nasionek eksperymentalnie kupiłam. Za dużo różnorodnych kwiatów mieć nie można. A jeszcze chciałam zapytać o lawende z formularza. Jaka to odmiana?

Targ Kwiatowy 2020 27 Lut 2020 00:14 #695438

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Iza fajny pomysł z tą tabelą. Myślę że fajnie by też było żeby w takiej tabelce znalazły się informacje na temat ile kiełkuje choć nie konieczne, bardziej przydatne informacje to ile czasu jest od wysiania do początku kwitnienia. Wtedy większość nawet by sobie obliczyła kiedy wysłać żeby np w maju czy lipcu zakwitło. Tylko do tego chyba potrzebni by byli testerzy, przynajmniej mnie się tak wydaje.
Ostatnio zmieniany: 27 Lut 2020 00:16 przez sznurki Ani.
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka

Targ Kwiatowy 2020 27 Lut 2020 00:39 #695440

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Aniu, co do lawendy, to pojęcia nie mam, podpisana jest po prostu "lawenda".
Ja od tego sezonu zaczęłam prowadzić już konkretne notatki z datami wysiewu, wschodów, pikowania, w dalszej kolejności pewnie kwitnienia/owocowania, więc zawsze już coś tam do tabeli będzie. Bardzo liczę na to, że przynajmniej niektórzy z Was też co nieco notują (albo pamiętają) i podzielą się swymi spostrzeżeniami. Myślę, że wspólnymi siłami zmajstrujemy jakąś fajną i przydatną tabelkę :comp:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Barborka

Targ Kwiatowy 2020 27 Lut 2020 06:48 #695446

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
A skuszę się na nią chyba nie ma jakoś specjalnie wielkich różnic. Jeśli rośnie nie wielka to biorę w ciemno.
Odnośnie tabelki na mnie możesz liczyć. Prowadzę zeszyt z danymi w tym roku mam zamiar każdą stronę przeznaczyć do innego kwiata bo z poprzedniego miksu teraz ciężko odszukać tak na szybko. Zresztą kto zagląda do mojego wątku to wie, że staram się też tam opisywać moje uprawy, po prostu tam mieć to czego nie znalzłam czytając w necie, bo w nim dużo informacji nie ma. Np jak wyglądają siejki, jak zebrać nasiona. Dla nich ważniejszy kraj pochodzenia.
Ostatnio zmieniany: 27 Lut 2020 06:50 przez sznurki Ani.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla, Prządka

Targ Kwiatowy 2020 27 Lut 2020 18:30 #695540

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2253
  • Otrzymane dziękuję: 8377
Dostałam w prezencie nasiona Orlayi (Orlaya), sobie już wysiałam i zostało mi może ok. 40 mogę chętnym wysłać,
czy dobrze trafiłam ? Holenderskie, ale może wzejdą :whistle: .

P1060777.jpg
MARRY
Ostatnio zmieniany: 27 Lut 2020 18:31 przez MARRY.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla

Targ Kwiatowy 2020 27 Lut 2020 21:16 #695583

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Aniu, bardzo się cieszę! Dobrze jest co nieco zapisywać, bo człowiekowi zawsze wydaje się, że będzie pamiętał, a potem... hmm, no, powiedzmy, że różnie bywa.
Marry, witaj! :bye: . Bardzo dobrze trafiłaś; :flower2: wygooglałam na szybko tę orlaję i jestem pewna, że błyskawicznie znajdą się na nią chętni, bo wygląda na świetną roślinę. Dziękuję! Mam nadzieję, że wypatrzyłaś coś ciekawego w naszym formularzu?
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): MARRY

Targ Kwiatowy 2020 27 Lut 2020 21:28 #695586

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2253
  • Otrzymane dziękuję: 8377
Mandorla :flower1: jak trafić do formularza ?
MARRY

Targ Kwiatowy 2020 27 Lut 2020 21:36 #695588

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Na pierwszej stronie wątku, na samym dole pierwszego postu, nad fotką nagietka jest czerwony link FORMULARZ ZAMÓWIEŃ - klikasz i jesteś :drink1:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Ostatnio zmieniany: 27 Lut 2020 21:37 przez Mandorla.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARRY

Targ Kwiatowy 2020 29 Lut 2020 20:24 #695891

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Moje pierwsze w życiu rozsady kwiatów (aksamitki i chabry). Nie spodziewłem się że wykiełkują w 3 dni i stały w ciemnej piwnicy. Zastanawiam się czy coś z nich będzie.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.441 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum