• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Wierzbownica/Epilobium

Wierzbownica/Epilobium 03 Sty 2018 19:19 #580815

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Otrzymane dziękuję: 7457
Herbata z fermentowanych listków wierzbownicy to prawdziwe niebo w gębie :) Niestety u nas w okolicy rośnie jej niewiele, tak więc mogłam zrobić tylko niewielką próbkę :) Kolejna taka pyszna i niezwykle aromatyczna herbata udała mi się z liści i pączków kwiatowych dzikiej róży. Ta herbata smaku i wyrazu nabiera po leżakowaniu, dokładnie, jak dobre wino :) A dla zdrowia i na wszelkie przeziębienia polecam herbatę z liści malin i brzozy, oczywiście po uprzednim sfermentowaniu :)

Wierzbownica/Epilobium 03 Sty 2018 19:23 #580819

• Dino_saur
  • Dino_saur's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 407
A czy wiesz może, gdzie można kupić nasiona kiprzycy? Posiałbym sobie w ogrodzie :garden1:
Szukam też nasion różnych odmian bazylii i mięty - możesz coś polecić :) ?
Slowly and steady wins the race...

Pozdrawiam
Zbyszek

Wierzbownica/Epilobium 03 Sty 2018 19:35 #580823

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Otrzymane dziękuję: 7457
O sprzedawanych nasionach kiprzycy nie słyszałam, pewnie trzeba by ich nazbierać na łonie natury. Z kolei nasiona bazylii są w sprzedaży w marketach budowlanych w działach ogrodniczych, ale mi taki wysiew się nie udawał, wolę kupować bazylię w doniczce i ukorzeniać oderwane łodyżki. Bazylia bardzo szybko się ukorzenia. Miętę też kupuję w ogrodniczych lub na kiermaszach, a czasem skubnę u znajomych sadzonkę. Z tym, że mięty zapachowe są wg mnie przereklamowane. Mam mięte bananową i truskawkową, faktycznie bardzo delikatny owocowy posmak w miętowym smaku można wyczuć, mięta pomarańczowa i cytrynowa jest miętowa, mięta czekoladowa jest miętowa, tyle, że młode listki ma brązowawe. Mam jeszcze miętę angielską, podobno jedna z najbardziej miętowych mięt, czy różni się czymś od mięty pieprzowej :jeez: no nie wiem. Mięta imbirowa ma z kolei listki variegata, a smak miętowy i chyba zaczęła mi wymarzać, bo coraz jej mniej.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dino_saur

Wierzbownica/Epilobium 05 Sty 2018 21:34 #581272

• violad
  • violad's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 158
U mnie kiprzycy całe łany za ogrodzeniem, mogę w lecie spróbować zebrać nasiona. Na działce pojawia się też sporo młodych roślinek, myślę, ze raczej z kłączy niż z nasion.
Viola

• Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.720 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum