TEMAT: Irysy MDB i SDB (miniaturowe i niskie)

Odp: Irysy MDB i SDB 2012 05 Maj 2012 21:52 #32802

  • zanna
  • zanna's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Zielonym do góry!!!
  • Posty: 141
  • Otrzymane dziękuję: 82
Nie jestem pewna, czy to Blue Denim... Bardziej niebieski jest w realu


Little Shadows (BB :hammer: jak mawia Kasia :happy2: )


Coś mi wyrosło, tylko nie wiem co :bad-idea:


Dziadki


Cudny cudak!


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Irysy MDB i SDB 2012 05 Maj 2012 21:59 #32811

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Tak na szybko bo za oknem szybko zbliża się burza i muszę wyłaczyć komp.
RP - są to moje inicjały Robert Piątek.

Odp: Irysy MDB i SDB 2012 05 Maj 2012 22:48 #32840

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
U mnie tak jak u Roberta, wesoło to będzie w przyszłym tygodniu. Zanniu, nie dobijaj mnie ( "Et tu ,Brutte, contra me?" :jeez: - a tak nad Tobą pracowałam :screem: podczas naszego rejsu ). ;) :happy3: 'Little Shadow' to ibiak. Ja wiem że to nieśmiertelna allegrowa pumilla ale jak byk jest że to IB ( bebiaki są wyższe ). :idea1: To był nóż w moje irysowe serce! ;) :happy3: Jak mogłaś tak się na mnie rzucić z tym BB moja padrugo w irysowaniu?! ;) :flower: Cudak jest cool! :P Blue Denim ma w realu taki z lekka niezapominajkowy odcień, przypatrz się swojaczkowi. Robert ten Wisienek jest naprawdę niezły ( rany, teraz zakumałam że masz inicjały jak Rzeczpospolita ;) :happy3: ).
Pozdrówka nocne ( na kwitnienie oczekujące )
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!

Odp: Irysy MDB i SDB 2012 06 Maj 2012 06:47 #32887

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Tabazo u mnie w przyszłym tygodniu to pewnie będzie już po kwitnieniu niskich i średnich ,trzeba będzie czekać na wysokie .

Genia

Odp: Irysy MDB i SDB 2012 06 Maj 2012 08:04 #32898

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Ogród po burzy - kipi radością a kto rano wstaje temu Pan Bóg daje... takie oto widoki:
w oczekiwaniu na sezon;
_DSC0307-Kopia.JPG


A teraz najnowsze siewki jeszcze bez numerów;

_DSC0301.JPG

_DSC0302.JPG

siewka 1/2012

_DSC0315.JPG

_DSC0316.JPG

siewka 2/2009

_DSC0328.JPG

siewka 3/2012
Za tę wiadomość podziękował(a): jmt-

Odp: Irysy MDB i SDB 2012 06 Maj 2012 08:16 #32899

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
A teraz pochwalę się nowością jaką jest CIRCUS DRAGON (Jones 2002) BRÓDKA MNIE POWALIŁA NA KOLANA ale kształt kwiatu ma już taki sobie (oj czuję że dziś bedę "sexił" już maluchy)... a tymczasem oto Mister CIRCUS DRAGON:
_DSC0318.JPG

_DSC0320.JPG
Ostatnio zmieniany: 06 Maj 2012 08:19 przez Irysek Robert.

Odp: Irysy MDB i SDB 2012 06 Maj 2012 08:31 #32905

  • kokolidek
  • kokolidek's Avatar
Oj powala, powala :bravo:

Odp: Irysy MDB i SDB 2012 06 Maj 2012 08:45 #32911

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Tak do poranej kawusi... EXPERIMENT (P.BLACK '09)

DSC_0060.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): kokolidek

Odp: Irysy MDB i SDB 2012 06 Maj 2012 09:52 #32951

  • kattka
  • kattka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 183
  • Otrzymane dziękuję: 53
Robercie siewki oczywiście piękne :thanks: . A ja jestem ciekawa jak to sekszenie irysków wygląda od kuchni, a dokładnie rezultaty tej czynności. Jeśli zapylę jedną odmianą drugą odmianę wychodzi z tego chyba sporo nasion i w rezultacie siewek. Nie wiem jak te małe bródki, ale np. takie syberyjskie mają w nasienniku kilkadziesiąt nasionek, więc te myślę, że niewiele mniej. Jakie rośliny z tego wychodzą, ile z nich powtarza cechy rodziców a ile jest innych, wychodzą z tego też jakieś nieciekawe krzyżówki w stylu pradziadków tych odmian, których się nie pokazuje i wyrzuca?

Odp: Irysy MDB i SDB 2012 06 Maj 2012 10:26 #32966

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Tu jest trochę o seksie.
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/7...2-irysek-juz-w-sieci
Selekcja siewek jest konieczna, z tego co wiem nie wszystkie siewki godne zostania odmianą są eliminowane. Część z nich odznaczająca się jakimiś wybitniejszymi cechami ale niezadowalająca całkowicie hodowcy służy do dalszej hybrydyzacji ( o ten pyłek z np. zaprogramowaną bródką w szpic, w dotaku dwukolorową tu biega;) :happy4: ). Wydaje mie się że nie ma lekko, co wzejdzie do fazy kwitnienia dojśc musi i dopiero wtedy następuje chwila prawdy. Trochę miejsca na to potrzeba. O łączeniu odmian tak by wynik krzyżowania powalał to nic nie wiem. Podejrzewam że uzyskałabym stado selfów. :happy3: U mnie rozpoczęło się dziś kwitnienie dziadków - odliczyły się Cherlawy Beżyk i Łatek ( prawdziwe imiona nie są mi znane ). Łatek w ramach protestu pozimowego zaczął kwitnienie w mocno nietypowy sposób. :huh: Do kwitnących kęp to jeszcze daleko, powoli to jakoś idzie ( albo ja jestem niecierpliwa :unsure: ).





Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Ostatnio zmieniany: 06 Maj 2012 10:42 przez Tabaaza.

Odp: Irysy MDB i SDB 2012 06 Maj 2012 11:05 #32988

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Tabazo,Robercie :bravo: cudności od rana pokazujecie , ja wyszłam do ogrodu mimo deszczyku ,ale nic nowego u mnie nie zakwitło .

Genia :bye:

Odp: Irysy MDB i SDB 2012 06 Maj 2012 12:09 #33016

  • kattka
  • kattka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 183
  • Otrzymane dziękuję: 53
Tabaaza wrote:
Hejka! :)
Tu jest trochę o seksie.
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/7...2-irysek-juz-w-sieci
Selekcja siewek jest konieczna, z tego co wiem nie wszystkie siewki godne zostania odmianą są eliminowane. Część z nich odznaczająca się jakimiś wybitniejszymi cechami ale niezadowalająca całkowicie hodowcy służy do dalszej hybrydyzacji ( o ten pyłek z np. zaprogramowaną bródką w szpic, w dotaku dwukolorową tu biega;) :happy4: ). Wydaje mie się że nie ma lekko, co wzejdzie do fazy kwitnienia dojśc musi i dopiero wtedy następuje chwila prawdy.

Kasiu czytałam ten wątek. I jestem ciekawa jak statystycznie wygląda ta chwila prawdy. Pozwoliłam sobie przekopiować zdjęcie stamtąd
P1400335.JPG


Mamy ok 30 nasionek, ileś procent wzeszło i zakwitło, i teraz pytanie jak wyglądają wszystkie kwiaty, czy się powtarzają, jak bardzo są zróżnicowane itd.itd. :) Tak pytam, bo w przyszłym roku pobawiłabym się w krzyżówki, tylko czy warto robić to w skali mikro. Tysiąca nie jestem w stanie wysiać. :)
Łatek, to chyba taki sam jak mój na poprzedniej stronie?
Ostatnio zmieniany: 06 Maj 2012 12:10 przez kattka.

Odp: Irysy MDB i SDB 2012 06 Maj 2012 16:46 #33110

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Oczywiście, że jest to GREEN SPOT sędziwy staruszek ma 61 lat (do emerytury jescze 6 lat!!!)
Ciekawe czy najnowsze odmiany tak długo się ostaną - myślę, że nie ponieważ hodowca, który nie sprzeda minimum 10 sztuk z nowej odmiany wyrzuca ją na kompost! W amerykańskich katalogach nie znajdziecie irysów starszych niż 5 lat - a już 10 letnia odmiana uważana jest za dość spory obciach by była w katalogu...

Odp: Irysy MDB i SDB 2012 06 Maj 2012 18:49 #33156

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Odpowiadam tak;
Statystycznie to przedstawia się nastepująco
Krzyżówka wykonana w 2010r. - SŁOŃCE JAŹWINU X BOLD VISION - nasion w torebce było 37sztuk.
Wysiane w październiku 2010 roku, wiosną 2011 wzeszło 18 siewek, które posadziłem na zagon, a resztę nasion wschodzi w nastepnym roku (średnio ok 60%) reszta ginie w dziwnych okolicznościach...
I tak też było tej wiosny gdzie spodziewałem się kolejnych wzejść siewek ale bardzo się zdziwiłem, że nic się w doniczkach nie dzieje zacząłem sprawdzać i to co odkryłem wprowadziło mnie we furię. To coś, to jakiś nasionkowy potwór, który wgryzł się w nasiono i wyjadł mu wnętrze :club2: ZABIĆ GO TO MAŁO. Naprawedę hodowla irysów to zajęcie dla bardzo ale to bardzo cierpliwych ludzi :teach: Więc radze wam jeżeli brak wam cierpliwości to nie zabierajcie się za krzyżowanie irysów - tu potrzeba wielu lat na konkretne wyniki a cała hodowla jest najeżona trudościami, które mogą człowieka zniechęcić. Za to druga strona medalu jest błyszcząca jak uda się wyhodować irysa naszych oczekiwań i marzeń... :flower2: Nie zniechecajcie się ale badźcie cierpliwi i z pokorą znoście wszystkie niepowodzenia.
pozdrawiam wszystkich cierpliwych Robert.

P1790255-Kopia.JPG

To miał być mój ideał irysa - nasiona pochodzą z ubiegłorocznego krzyżowania SWINGTOWN x STYLIZED
Ostatnio zmieniany: 06 Maj 2012 19:02 przez Irysek Robert.

Odp: Irysy MDB i SDB 2012 06 Maj 2012 22:11 #33351

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
No i proszę, Łatek ( fakt, taki sam jak kattkowy gościu ) został oficjalnie odmianą Green Spot. Prorokuje że się ostanie bo twardy z niego zawodnik. Jest w końcu tylko o rok młodszy niż kategoria do której się zalicza ( Geddes Douglas i Paul Cook zaczęli się bawić pyłkami "liliputków" w 1950r ). Dziadek zniósł mrozy, zaczyna rozwijać normalne kwiaty i generalnie jest nie do zdarcia. :happy-old: Zaraz sie z niego zrobi irys historyczny i przeżyje drugą młodość. :devil1: Mimo ziąbu przenikliwego udało się jeszcze rozwinąć dwóm następnym odmianom.

Blue Line



Cisza Przed Burzą



Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!

Odp: Irysy MDB i SDB 2012 06 Maj 2012 22:15 #33356

  • kokolidek
  • kokolidek's Avatar
A mnie się dziadki podobają, chyba dlatego, że se razem na emeryturę pójdziemy :happy:
Ale nie będę obłudna, za młodymi też potrafię się obejrzeć, jeżeli jest na czym (kim) oko zawiesić :happy:
Ostatnio zmieniany: 06 Maj 2012 23:11 przez kokolidek.

Odp: Irysy MDB i SDB 2012 06 Maj 2012 22:26 #33363

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Jak podczytując Alu twój wątek wychudnę do rozmiaru 40, to irysową paczuszkę masz w prezencie . Staraj się Ala :rotfl1:

Odp: Irysy MDB i SDB 2012 06 Maj 2012 22:46 #33387

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Rany, to ja jestem rozwiązłą kobietą! :dazed: Oglądam się za wszystkimi bez względu na wiek, a na talerzu to mąż, kochanek, pan z sąsiedztwa, żeńska drużyna futbolowa i dwóch urzędników państwowych w pasach do pończoch w charakterze fetyszów - wsztystko zusammen do kupy! ;) :supr: :happy3: Wszystkie białka i węglowodany oraz inne proteiny i witaminy w postaci takiego np. barszczyku z uszkami. :P Nie ma szans na zrzut sadła. Może zacznę medytować albo co. :lev: Albo ogrodem się porządniej zajmę. :idea2: Landryn, moją ulubioną rabatę ( z irysami rzecz jasna ) muszę porządnie przemeblować.
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Ostatnio zmieniany: 06 Maj 2012 22:52 przez Tabaaza.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.567 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum