TEMAT: Skrętnik (Streptocarpus) - pogaduszki i prezentacja kwitnień

Skrętnik (Streptocarpus) - pogaduszki i prezentacja kwitnień 08 Paź 2017 08:47 #568458

  • Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1881
  • Otrzymane dziękuję: 3190
Kochana, ja po nocach nie śpię i kombinuję, gdzie znaleźć miejsce na oranżerie, już nawet na słupkach chciałam stawiać, ale mąż rozsądnie wybił mi to z głowy :club2: :happy4: :happy4: :happy4: Ale jeszcze będę kombinować :hearts:
Zielono pozdrawiam Iwona
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15


Zielone okna z estimeble.pl

Skrętnik (Streptocarpus) - pogaduszki i prezentacja kwitnień 08 Paź 2017 10:09 #568481

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
Dorota15 wrote:
Nasze kolekcje się rozrastają :dance:
Moim marzeniem byłaby cała przeszklona ściana z delikatnymi, nie rzucajacymi sie w oczy półkami :lev: Dużo miejsca, łatwy dostęp i doskonała ekspozycja.
Macie babki takie marzenia ???

Ufff...to byłoby piękne :lev:
Nie musiałabym ściągać skrętniczków do domu...a co za tym idzie, zmieniać im warunków bytowania.
I oczywiście, miałabym komfort przestrzeni. Teraz, chociaż kwieciście...ale ciasno. Pewnie szybko zaczną gubić kwiaty :(
Mało elegancki jest ten widok :crazy:

002pz-151.jpg
Ostatnio zmieniany: 08 Paź 2017 10:18 przez Tola.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, Armasza, agabeata, Carmen

Skrętnik (Streptocarpus) - pogaduszki i prezentacja kwitnień 08 Paź 2017 16:24 #568529

  • Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1881
  • Otrzymane dziękuję: 3190
Znam te ból, chciałoby się mieć jak najwięcej różnych roślin, a tu guzik, miejsca coraz mniej :unsure: , ostatnio byłam szczęśliwa, że udało mi się jedną schlumbergerę umieścić u mamy w pokoju, tyle miejsca się zrobiło nagle, jak w tym kawale o kozie :happy3:
Zielono pozdrawiam Iwona

Skrętnik (Streptocarpus) - pogaduszki i prezentacja kwitnień 08 Paź 2017 18:31 #568556

  • Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1881
  • Otrzymane dziękuję: 3190
Grażynko, poszperałam w gospodarczym, znalazłam Kohinor i ponad 2 godziny pryskałam - "strzeżonego Pan Bóg strzeże"- opryskałam wszystko, tak na wszelki wypadek. Dziękuję Ci za zauważenie potencjalnego problemu. :hearts:
Zielono pozdrawiam Iwona

Skrętnik (Streptocarpus) - pogaduszki i prezentacja kwitnień 09 Paź 2017 13:53 #568673

  • Zosia2
  • Zosia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 413
  • Otrzymane dziękuję: 607
U mnie już końcówka kwitnień, jestem bardzo zadowolona z sezonu.
Skrętniki dostają teraz nowe doniczki i nowe podloże bo niektóre bardzo przerosły bryłę korzeniową i żeby się nie bawić dwa razy przesadzam wszystkie.

Jeszcze pokazuja się kwity u mlodych sadzonek.

Temu musiałam pomuc się rowinąć

DSC03229.jpg



DSC03234.jpg


DSC03236.jpg
Ostatnio zmieniany: 09 Paź 2017 13:55 przez Zosia2.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, Tola, dana581958, agabeata, Carmen

Skrętnik (Streptocarpus) - pogaduszki i prezentacja kwitnień 09 Paź 2017 15:14 #568674

  • Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1881
  • Otrzymane dziękuję: 3190
Jak ja lubię ds-y, śliczne :hearts:
Zielono pozdrawiam Iwona

Skrętnik (Streptocarpus) - pogaduszki i prezentacja kwitnień 09 Paź 2017 15:39 #568676

  • dana581958
  • dana581958's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1200
  • Otrzymane dziękuję: 3154
Jolu, cudne.Lubię Ds-y, a te są bardzo urodziwe :woohoo: Podobno nie mam już miejsca? - no ale przecież 3 w tę , 3 w tamtą - przy 200 to już nie zrobi różnicy. :evil:
Pozdrawiam. Ewa.

Skrętnik (Streptocarpus) - pogaduszki i prezentacja kwitnień 09 Paź 2017 16:33 #568685

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
Właśnie...z tym miejscem...hehehe...Ja też pękam w szwach...Ale, co tam ...wzniosę się na wyższy pułap w następnym sezonie; będę wybierać i przebierać w kolorach, odcieniach rysunkach i bogactwie kwitnień...A propos bogactwa kwitnień...jesteś Jolu zadowolona z ilości uzyskanych kwiatów? Sprawdziła się Twoja formuła zasilania?

Skrętnik (Streptocarpus) - pogaduszki i prezentacja kwitnień 09 Paź 2017 17:24 #568695

  • Zosia2
  • Zosia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 413
  • Otrzymane dziękuję: 607
Carmen ja też bardzo kocham te odmiany i za ich urodę i za różnorodność i za bogactwo odmian ale to pewnie jest związane z tym że Dimetris tworzy najwięcej odmian i chyba najdłużej.

dana581958 no własnie a mialo być "tylko" 100 bo na więcej nie mam miejsca i na pewno na tych trzech się nie zakończy . Ewa pamiętaj ktore chcesz bo potem jak nie będą kwitły to znowu Cię będę musiała namawiać. :devil1:

Tolu u mnie z miejscem jest bardzo, bardzo źle bo skrętniki dostały nwe doniczki i na półkach regału nie mieści się tyle co przed przesadzeniem, już znalazłam miejsce w sypialni a teraz czekam na parapet który niebawem do mnie wróci.
Jestem bardzo zadowolona z tego sezonu. Skrętniki wcześnie zaczęły kwitnienie i teraz już zdecydowanie kwitną pojedyncze sztuki ale w sezonie kwitły pięknie i obficie. Bardzo dobrze zniosły upały, na pewno dużo pomógł nawilżacz.Teraz dobrze przetrwać zimę i już będziemy się cieszyły nowymi kwitnieniami.Mam jeszcze sporo młodych sadzonek ktore nie kwitły jeszcze więc kwitnienia pewnie przeciągną się jeszcze chociaż nie będą tak spektakularne jak w sezonie ale będą z dreszczykiem bo to sadzonki nowych odmian.
Za tę wiadomość podziękował(a): dana581958, Carmen

Skrętnik (Streptocarpus) - pogaduszki i prezentacja kwitnień 09 Paź 2017 18:03 #568700

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
A w jakim czasie miałaś pełnię kwitnień? Możesz przypomnieć zdjęciami?

Pamiętam doskonale Twój wyjątkowo szybki start ...to chyba był nawet marzec...Kurcze, nawet zazdrościłam tych widoków...Moje jeszcze były głęboko uśpione...Zaczęły się budzić pomiędzy kwietniem i majem.
Ale, gdy ruszyły z pełnią kwitnienia, to od czerwca nie mogą się zatrzymać ..
Może warto przeanalizować tę sytuację; różnego podejścia do uprawy i różnych efektów :idea1:

U mnie teraz jest tak:

007pzs-31.jpg
Ostatnio zmieniany: 09 Paź 2017 21:10 przez Tola.

Skrętnik (Streptocarpus) - pogaduszki i prezentacja kwitnień 09 Paź 2017 20:00 #568718

  • Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1881
  • Otrzymane dziękuję: 3190
Ja całkiem niedawno sobie uświadomiłam, że od Grażynki mam zaklepane sadzonki, które już wędrują, zakupiłam u Pana Piotra kolejne 4 sztuki (no, ale jak nie kupić nowej odmiany Kruk- jak ją zobaczyłam to mnie prawie powaliło :happy2: :happy2: :happy2: ), 3 wylicytowałam na ebayu i jeszcze coś z allegro, no i wyszło mi 16 sztuk :crazy: i zaczynam myśleć, gdzie je włożę :unsure:
Zielono pozdrawiam Iwona
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, dana581958

Skrętnik (Streptocarpus) - pogaduszki i prezentacja kwitnień 09 Paź 2017 20:55 #568740

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
Kurcze, Carmen...patrzę do sklepu Kleszczyńskiego, ale nigdzie nie widzę żadnego Kruka...

Znalazłam....
Ostatnio zmieniany: 09 Paź 2017 21:08 przez Tola.
Za tę wiadomość podziękował(a): Carmen

Skrętnik (Streptocarpus) - pogaduszki i prezentacja kwitnień 09 Paź 2017 21:54 #568764

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
Carmen wrote:
Ja całkiem niedawno sobie uświadomiłam, że od Grażynki mam zaklepane sadzonki, które już wędrują, zakupiłam u Pana Piotra kolejne 4 sztuki (no, ale jak nie kupić nowej odmiany Kruk- jak ją zobaczyłam to mnie prawie powaliło :happy2: :happy2: :happy2: ), 3 wylicytowałam na ebayu i jeszcze coś z allegro, no i wyszło mi 16 sztuk :crazy: i zaczynam myśleć, gdzie je włożę :unsure:

Jestem ogromnie ciekawa tych ebayowskich nowinek...hihihi...aż mnie skręca.... :happy:

Skrętnik (Streptocarpus) - pogaduszki i prezentacja kwitnień 10 Paź 2017 10:52 #568844

  • Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1881
  • Otrzymane dziękuję: 3190
Z tymi nowinkami od Pana Piotra jest tak, że są dostępne przez parę minut, jak się trafi, ja poluję jeszcze na Nokturna, a nowinki z ebaya to wspomniany już dem Szampan i Podciep 7395.

Zdjęcia z netu
Dem Szampan
m3yxMgBXXCMnUpITKRTYhXw.jpg


7395
s-l2252.jpg


no i KRUK
s-l225.jpg


Jak Grażynko podoba się KRUK, bo mi bardzo i już go mam, co prawda, jeszcze w paczce w torebce, ale jest :hearts:
Zielono pozdrawiam Iwona
Ostatnio zmieniany: 10 Paź 2017 10:54 przez Carmen.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zosia2, dana581958

Skrętnik (Streptocarpus) - pogaduszki i prezentacja kwitnień 10 Paź 2017 15:03 #568882

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
Ha....piękne Iwonko :drool:
Zastanawiam się, które najbardziej są w moim guście...które chciałabym najbardziej?
Nie wiem ... :crazy: Nie potrafię odpowiedzieć...
A tak w ogóle z odmianami Kleszczyńskiego trzeba uważać...są...i znikają...jak zaczarowane :crazy:
Nie wiem dlaczego... :crazy: Nie dotyczy to wszystkich jego odmian, ale wielu...
O wiele bardziej stabilne są odmiany Jenikeva...
Pewnie trochę zamieszałam w tym kotle...
Za tę wiadomość podziękował(a): Carmen

Skrętnik (Streptocarpus) - pogaduszki i prezentacja kwitnień 10 Paź 2017 18:56 #568918

  • dana581958
  • dana581958's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1200
  • Otrzymane dziękuję: 3154
Carmenpokazałaś piękne odmiany, ale Kruk będzie mi się marzył.

U mnie trochę młodzieży...
WaT Riżenkij
WaTRienkij.jpg


UA Zakołdowanyj Les
UAZakodowanyjLes.jpg


UA Lord
UALord.jpg


Ds-Wiecznost
DS-Wiecznost.jpg


Br.Spectacular
Br.Spectacular.jpg


Huggo Bos
HuggoBos.jpg


I starszyzna chwali się swoim wyglądem...

Ds-Machaon
Ds-Machaon-2.jpg


7152
7152-2.jpg


Ds-Syberia
Ds-Syberia.jpg
Pozdrawiam. Ewa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tola, Zosia2, agabeata, Carmen

Skrętnik (Streptocarpus) - pogaduszki i prezentacja kwitnień 10 Paź 2017 19:31 #568926

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
Tak sobie myślę....wszystkie piękne...każdy inny i rozbraja swoją urodą :hearts:
Zastanawiam się nad pisownią odmiany Mahaon...w cyrlicy jest tylko jedno h ...więc jak pisać? Machaon czy Mahaon?
Za tę wiadomość podziękował(a): dana581958

Skrętnik (Streptocarpus) - pogaduszki i prezentacja kwitnień 10 Paź 2017 19:44 #568929

  • Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1881
  • Otrzymane dziękuję: 3190
Śliczności, szczególnie młodzież :hearts: Tylko Hugo Boss mnie nie pociąga i nie z powodu kwiatka tylko nazwy :mad2:
Zielono pozdrawiam Iwona
Za tę wiadomość podziękował(a): dana581958


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.518 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum