TEMAT: Ścieżki, murki, obrzeża, mostki...

przemeblowanie ogrodu 30 Maj 2014 18:28 #266376

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
No właśnie... ja czekam na odpowiedź, czy to drewno? Bo sama mam za sobą kilka przygód z takimi plastrami...
Pierwsza - całkiem udana, dotyczy głównej ścieżki w moim ogrodzie: drewno akacji, impregnowane ręcznie, ułożone na mojej ziemi rodzimej czyli piasku i otoczone żwirkiem. Sprawdza się świetnie, nie jest śliskie, nie łapie grzyba, po kilku latach użytkowania widać niewielkie wypadanie środkowych słojów...



Kolejne doświadczenie ze świeżym drewnem w wilgotnym miejscu - porażka: śliskie, zagrzybione... wywalone ;)

Trzeci eksperyment: plastry drewna śliwy ułożone bezpośrednio na ziemi... choć to piasek, to po dwóch latach już się rozpadają
To te po prawej stronie zdjęcia:



Nie wiem, jaka gleba jest u Ciebie, ale chyba rzeczywiście pomysł z drewnianą ścieżką jest nienajszczęśliwszy...
Pozdrawiam - Gosia


Zielone okna z estimeble.pl

przemeblowanie ogrodu 30 Maj 2014 19:12 #266391

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Jak w zyciu pomysly rozbijaja sie o kieszeń,moze Joli koncepcja najlepsza i nie psuje zamysłu Magdy

Pozdrawiam Markus

przemeblowanie ogrodu 30 Maj 2014 20:32 #266419

  • Magdaaaa
  • Magdaaaa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 4
Gorzata, tak to są plastry drewna. w sumie nie takie cienkie bo chyba z 7 cm grubosci ,buk.Miało to być niby trwałe i było ale przez dwa lata. Wgladala ta sciezka cudownie.Ciężko było z kosiarką do trawy zeby kolo drewna wykosic ale oplacalo sie meczyc dla wygladu... w szparkach był drobniutki biały źwirek:) Ale cóż z tego... Teraz drewno gnije ,cała sciezka jakby "pływa" a po deszczu o kontuzje nie łatwo...

w sumie co 2 lata wymieniac sciezkę to tak sobie... kostki brukowej nie chcę , duzo jej mam w ogrodzie...


Poll, nie na dole zdjęcia nie ma patelni jest cień... co do irysow to faktycznie moze lepiej je jakos porozrzucac... no nie mam pomysłu:(
przekopac je musze bo juz strasznie dlugo tam rosna i zaczynaja marniec...

przemeblowanie ogrodu 30 Maj 2014 20:40 #266426

  • Magdaaaa
  • Magdaaaa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 4
DSC01857.JPG

Zobaczcie jaka ta ścieżka zrobiła się nie równa... mimo że pod spodem jest piasek :( ...

przemeblowanie ogrodu 31 Maj 2014 09:00 #266628

  • Magdaaaa
  • Magdaaaa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 4
moze 7 cm to za mało... jak to robilismy to wydawało nam sie ze bedzie ok... ale okazuje sie ze jednak nie... tylko to troche trzeba tez tago materiału, jak 15 cm grubosci...

cos takiego chyba powstanie , albo sciezka z ozdobnego kamienia, plaskiego...

przemeblowanie ogrodu 06 Sie 2014 14:00 #289692

  • Magdaaaa
  • Magdaaaa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 4
tak więć prace przy ścieżce skończone,oto efekty...
może troche nie ekologicznie(ternit) no ale fundusze fundusze...
P1050645.JPG

płyty betonowe,żwir,ternit
P1050646.JPG

bukszpany obsypane ścinkami
P1050647.JPG


P1050648.JPG

Kamień w ogrodzie 11 Wrz 2015 11:23 #401224

  • stokrotka123
  • stokrotka123's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 3
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :)

Mam na imię Zosia i KOCHAM OGRODY! :hearts: Chciałabym, abyście podzielili się ze mną swoimi doświadczeniami w ogrodnictwie. Dokładnie interesuje mnie kamień dekoracyjny. Macie jakieś fotki, aby się pochwalić swoimi realizacjami? Chciałabym stworzyć ogród marzeń, ale brakuje mi też koncepcji, pomysłów. :garden: :flower2: Czekam na Wasze propozycje :)
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Kamień w ogrodzie 11 Wrz 2015 12:44 #401235

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Zosiu ,witaj .Też uwielbiam kamienie , mam nawet takie przywiezione z różnych stron świata przez moich znajomych ,tylko oczywiście małe .Zobacz do wątku Ewy z Kamiennego Kręgu ,coś wspaniałego jak pięknie i naturalnie można go wkomponować w ogrodzie .Zobacz też w wątkach , dużo się można nauczyć i podpatrzeć różne pomysły ,dobrać odpowiednie rośliny .

Beata :bye:

Kamień w ogrodzie 11 Wrz 2015 14:09 #401248

  • stokrotka123
  • stokrotka123's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 3
Dzień dobry, Beatko :) Dziękuję za powitanie, jestem tu nowa i cieszę się, że tak szybko ktoś odpisał na moją wiadomość :) Beatko, kamienie zbierasz do gabloty, czy jednak znajdują one swoje miejsce w Twoim ogródku? :) Ja pomalutku dokonuję metamorfozy w ogrodzie. Wcześniej można w nim było znaleźć tylko same kwiaty i troszeczkę drewna. Ale postanowiłam zmienić koncepcję i przerzucić się na kamień, który jest dużo trwalszy od drewna. Mam zrobioną ścieżkę z łupka szarego. Myślę, że wygląda pięknie :)
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, beatazg

Kamień w ogrodzie 11 Wrz 2015 20:54 #401324

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Bardzo ładna ścieżka ,też taką chciałabym mieć ,ale u nas mało jest takich płaskich .Kamienie mam w różnych miejscach i mur i skalniak .Wszystko gdzieś nazbierane , nawet z lasu przy grzybobraniu niosę jakieś ciekawe okazy .Mam miejsce gdzie nie może nic rosnąć w ziemi , więc leżą tam kamienie i stoją kaktusy i sukulenty w doniczkach .
Beata :bye:

022-2.jpg


100_9293.jpg


zdjcie0264.jpg


te przywiezione z Chorwacji , ale są też z Gruzji przywiezione samolotem , z nad brzegów Ebro , czy Szkocji .
Za tę wiadomość podziękował(a): Bart78, Gosia352

Kamień w ogrodzie 14 Wrz 2015 08:49 #401780

  • stokrotka123
  • stokrotka123's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 3
Pięknie! Naprawdę bardzo mi się podoba Twoja aranżacja :) Co do mojej ścieżki, niestety kamienia tego nie znalazłam :) Kupiłam specjalne płyty. Kamień przywieźli mi pod dom, wyładowali paleciakiem, a resztą zajął się mąż. Ja tylko pokazałam jak ma ścieżka wyglądać :)

Kamień w ogrodzie 14 Wrz 2015 09:25 #401794

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
U siebie robię dużo sama, chyba że coś jest bardzo ciężkie, to wtedy pomaga mi syn i mąż :)

Beata :bye:
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2016 12:34 przez Forumowa Żabula.

Kamień w ogrodzie 20 Wrz 2015 23:09 #403170

  • maciejw
  • maciejw's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
  • Otrzymane dziękuję: 4
Hej, piękne zdjęcia zamieściliście, naprawdę udane ogródki. Ja jestem raczej początkującym ogrodnikiem, mam podstawowe gatunki zieleni (m.in ponoć postrzegane jako obciachowe dziś tuje) i myślę teraz nad ścieżkami. Marzenie się spełni najbliżej za rok, ale chciałbym was zapytać co myślicie o takiej propozycji (zdjęcie katalogowe)?

Fotka została usunięta, bo się nie wyświetlała.
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2016 12:39 przez Forumowa Żabula.

Kamień w ogrodzie 20 Wrz 2015 23:21 #403172

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Takie pniaki z kamienia w każdych warunkach robią wrażenie :)

Kamień w ogrodzie 21 Wrz 2015 09:00 #403208

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1898
  • Otrzymane dziękuję: 3783
Mi też się bardzo podobaja takie ścieżki z tym że wolę
takie pniaki z kamienia w trawniku niż w korze :think:
Pozdrawiam Gosia :)

Kamień w ogrodzie 26 Wrz 2015 14:43 #404299

  • maciejw
  • maciejw's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
  • Otrzymane dziękuję: 4
Dzięki :) To zdjęcie katalogowe, ale myślę, że można zrealizować coś podobnego u siebie. Zastanawiałem się jeszcze jak owa ścieżka będzie wyglądać po ulewnym deszczu, ale to chyba nie jest aż taki problem. :)

Ścieżki, murki, obrzeża, mostki... 26 Wrz 2015 15:54 #404315

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Z pewnością kamień nie pozostanie taki jak na zdjęciu, z czasem ściemnieje i nabierze patyny, może też (w miejscach cienistych) zarastać glonami i mchem. Piaskowiec jest bardzo porowaty i higroskopijny.

Ścieżki, murki, obrzeża, mostki... 29 Wrz 2015 20:29 #404993

  • maciejw
  • maciejw's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
  • Otrzymane dziękuję: 4
Ja słyszałem o impregnacji zaraz po położeniu, a później raz na kilka lat, więc to nie taka znowu udręka. Można kostkę brukową utrzymać w ładnym stanie przez wiele lat, to z pewnością można i takie płyty. Impregnaty są drogie, fakt, jednak na kilkanaście płyt to jeden pojemnik wystarczy na 10 lat, podejrzewam.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.267 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum