TEMAT: Narzędzia do pielęgnacji skalniaka

Narzędzia do pielęgnacji skalniaka 10 Mar 2015 21:11 #347637

  • qusiu
  • qusiu's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
Witam,
Przepraszam jeśli umieściłem wątek w złym dziale ale proszę o wyrozumiałość, jest to mój pierwszy wątek. Przejdę od razu do sedna. Jestem studentem wzornictwa przemysłowego na ASP w Krakowie i mam za zadanie zaprojektować wraz ze znajomymi zestaw (3 narzędzia) do pielęgnacji skalniaków, chodzi głównie o ergonomię uchwytu. Potrzebuję, pozyskać informację jakich narzędzi używa się do tego typu prac (zdjęcia narzędzi mile widziane :)) Co wam przeszkadza w używaniu tego czy innego narzędzia, co byście ulepszyli, zmienili, a może macie jakieś narzędzia wykonane własnoręcznie? Wszystkie informacje są dla nas na wagę złota :)
Nasza wstępna propozycja zestawu to:
nożyk (uniwersalny do cięcia roślin/materiałów np włóknina itp/usuwania chwastów itd)
mała łopatka (do przesadzania/przekopywania/przyklepywania ziemi i innych)
szczotka (do oczyszczania kamieni z mchu i nalotu/odmiatania nieczystości - liści)

Bardzo proszę o pomoc :)


Zielone okna z estimeble.pl

Narzędzia do pielęgnacji skalniaka 11 Mar 2015 19:03 #347940

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Proponowałabym narzędzia typu - dwa w jednym :)
Np. z jednej strony grabki, a po drugiej stronie grabek (na ich grzbiecie) motyczka, albo ząbki do wzruszania ziemi :)
Takie podwójne narzędzie powstało mi też przez przypadek, z jednej strony grabi wyłamały się zęby i okazało się, że jest to idealne zakończenie do robienia rowków do nasion. A po obróceniu o 90 stopni, nadal są grabie i wysiane nasiona można przykryć ziemią :happy:

Przy rączce ważny jest uchwyt, żeby można było powiesić na jakimś haczyku :)

Czy nożyk i miotełka się przydają? Trudno powiedzieć, do włókniny mam solidne nożyce krawieckie, do cięcia sekator, chwasty usuwam ręcznie :)

Najczęściej używam łopatki, ząbków, wąskiej łopatki do sadzenia cebul, motyczki :)

Narzędzia do pielęgnacji skalniaka 11 Mar 2015 19:42 #347967

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Ja z kolei przyzwyczaiłam się do używania noża - bardzo mi ułatwiał w zeszłym sezonie plewienia w trudnych miejscach (np. usuwanie chwastów z kęp traw ozdobnych, ze szczelin między kamieniami itp). Używam noża typu finka.
Zapraszam
Mania Zieleni
Ostatnio zmieniany: 11 Mar 2015 19:43 przez Zielona Ania.

Narzędzia do pielęgnacji skalniaka 21 Mar 2015 08:11 #351000

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Drobne chwasty dobrze się usuwa zwykłym widelcem :bye:

DSCF7183.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania

Narzędzia do pielęgnacji skalniaka 21 Mar 2015 09:47 #351020

  • Zuza
  • Zuza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 287
  • Otrzymane dziękuję: 327
Oooo tak ! popieram widelec :) To moje ulubione , nie odłączne narzędzie w ogrodzie .
Musi być wąski z długimi " paluszkami " :)
Ostatnio zmieniany: 21 Mar 2015 09:49 przez Zuza.

Narzędzia do pielęgnacji skalniaka 26 Mar 2015 21:04 #352846

  • qusiu
  • qusiu's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
Jak zapatrujecie się na taką propozycję? Szkice są tylko poglądowe, chodzi mi bardziej o sam schemat z poszczególnymi założeniami (cyfry w kółkach)
Załączniki:


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.399 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum