TEMAT: Stawy

Stawy 26 Mar 2017 23:06 #531675

• kobi
  • kobi's Avatar
  • Otrzymane dziękuję: 5
Nie znalazłem na forum żadnego działu odnoszącego się wyłącznie do stawów, roślin i zwierząt w nich żyjących. Różnych chorób ryb, roślin, które nadają się do zasadzenia w stawie, karmienia ryb i wszystkiego co tylko można poruszyć w tej kwestii. Są wątki dotyczące oczek wodnych, które jednak ze stawami mają niewiele wspólnego. Chciałbym żebyśmy się wymieniali naszymi doświadczeniami w tej dziedzinie. Proszę również forumowiczów o wstawianie zdjęć swoich stawów, jeżeli takie posiadacie :P .
Pozdrawiam :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, barashka, CHI

Stawy 19 Kwi 2017 15:35 #535907

• barashka
  • barashka's Avatar
  • Otrzymane dziękuję: 1659
To może ja pierwsza "zanęcę" ;) Zdjęcia adekwatne do pory roku, kwitnie turzyca brzegowa ...

IMG_7661.jpg

IMG_7547-2.jpg
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2017 15:38 przez barashka.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, CHI

Stawy 19 Kwi 2017 15:53 #535910

• barashka
  • barashka's Avatar
  • Otrzymane dziękuję: 1659
i niezapomniane letnie zachody słońca ...

IMG_1722-2.jpg

z "płonącą" wodą ...

IMG_1789.jpg

IMG_6028.jpg

IMG_5577.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, tija, pszczelarz5, CHI

Stawy 10 Maj 2017 00:58 #540698

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • gg 9117859
  • Otrzymane dziękuję: 6433
Kasiu, a ja tak prozaicznie zapytam o zabezpieczenie linii brzegowej :happy: Choć to naprawdę niestosowne pytanie po tak pięknych widokach, jakie nam zaprezentowałaś :) Czy staw - jeziorko?, które pokazałaś ma coś zabezpieczającego brzeg przed erozją? Problem ten pojawia się u syna, woda pochłonęła już jakiś metr ogrodu z każdej strony, widać to po starych palikach z resztkami faszyny, kawałek gruntu na leżaczek i stolik z kawką jednak by się przydał, więc główkujemy, jak koń pod górkę, aby ten żywioł zachłanny powstrzymać :happy:

Stawy 02 Cze 2017 07:51 #545494

• tija
  • tija's Avatar
  • Otrzymane dziękuję: 324
To i ja pokażę swój "kubełek wody"
Nie jest może ogromny ale nas i tak cieszy .
Głębokość ponad 3 metry linia brzegowa nie zabezpieczona do nie dawna dawała radę , przestała dawać kiedy nasze wodne zoo podrosło ;) . Staw miał służyć do pływania i takim przez chwilę był też do momentu jak rybki podrosły . Podgryzanie tyłka, siniaki na nogach to nie dlatego że chciały nas zjeść a dlatego że chciały się bawić . Rybki w pierwotnym planie miały być do odchowania a potem do odłowienia . Latka lecą a my zatrzymaliśmy się na punkcie pierwszym :devil1: Nie da się zjeść czegoś co hodowało się od małego , co jadło z ręki i co dawało i nadal daje tyle radości . Na pewno mamy karpie i amury , co do reszty muszę spytać eMa bo nie pamiętam . To właśnie karpie mają tak silne szczęki że przy "ćmoknięciu" w nogę zostawiają siniaki za to ja jestem zauroczona amurami . Ich wygląd, kształt, wielkość , sposób zdobywania pożywienia robią wrażenie . Jak ktoś ma i kocha rybki to wie o czym piszę :P Niedawno komórką nakręciłam fajny filmik zabaw naszego narybku , znaczy podlotek już ;) Nie dość ,że mamy to na co dzień to filmik też oglądamy . Szkoda że "tutej" nie da się go wgrać/pokazać :whistle:
Szaleństwa młodzieży , plusk wody a w tle śpiew ptaszków .
Czym karmimy ? Koszoną trawą którą wcinają nie tylko amury ale i reszta ryb oraz suszonym chlebem. Żadnych chrupek , zboża czy innych udziwnień .
forum4-18.jpg

forum5-17.jpg

forum6-11.jpg

forum2-23.jpg
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Za tę wiadomość podziękował(a): Malkar, pszczelarz5, CHI

Moderatorzy: TeBe
Wygenerowano w 0.092 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum