TEMAT: Brzoskwinia mszyce- czarne-czerwone plamy

Brzoskwinia mszyce- czarne-czerwone plamy 19 Sie 2020 18:10 #725829

Dzień dobry, jestem nowym użytkownikiem u Państwa na forum (w ogóle na forum) więc proszę o wyrozumiałość :happy4:

Opis:
Ostatnio na brzoskwini zauważyłem zwijające się liście i w niektórych miejscach było widać czarne punkciki (robaczki mniej niż ~1mm). Stwierdziłem iż to mogą być mszyce i zakupiłem w sklepie preparat na mszyce (zdjęcie). Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją- spryskałem każdy liść z osobna od góry i dołu wieczorem. Po kilku dniach na brzoskwini pojawiły się czarne plamy (zdjęcie). Zastanawiam się teraz nad trzema wariantami:
1. Choroba brzoskwini (niezwiązana z opryskiem, przypadek)
2. Preparat "skumulował" światło w kilku miejscach i brzoskwinia została "poparzona"
3. Preparat wraz z odcięciem mszyc od powietrza odciął także liście brzoskwini przez co nie mogła zajść fotosynteza.

Zaznaczam, że nie jestem żadnym zaawansowanym ogrodnikiem, powyższe punkty podaje jako możliwe przyczyny, które chciałbym by ktoś mógł ocenić. Mogą być także innych o których nawet nie mam pojęcia

Dodam że preparat na mszyce polega na tym (co wyczytałem) że ma odciąć mszyce od powietrza i udusić. Cały opis preparatu pojawi sie po wpisaniu w google "Preparat na mszyce- AROX"
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 19 Sie 2020 18:15 przez Zalezny444. Powód: poprawa ortograficzna


Zielone okna z estimeble.pl



Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.214 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum