• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Owady pożyteczne w ochronie roślin

Owady pożyteczne w ochronie roślin 10 Lip 2017 20:35 #554363

  • Edyta D
  • Edyta D's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 522
  • Otrzymane dziękuję: 767
Tak Dorka, to Paź Królowej :)
Za tę wiadomość podziękował(a): XYZ


Zielone okna z estimeble.pl

Owady pożyteczne w ochronie roślin 13 Lip 2017 02:09 #554833

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Bardzo często nad kwiatami zauważyć można zawisającego niczym helikopter bzyga prążkowanego,

fot. ELZMUZI1

Odżywia się on nektarem, pyłkiem oraz spadzią. Często też odpoczywa na liściach rozmaitych roślin, oczekując na krople spadzi.
Ten słodki przysmak jest dla bzyga prążkowanego sygnałem, że można składać jaja, bowiem jego larwy odżywiają się mszycami.

fot. ELZMUZI1
Ostatnio zmieniany: 13 Lip 2017 02:11 przez Hiacynta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Edyta D

Owady pożyteczne w ochronie roślin 17 Mar 2019 16:28 #648764

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5534
  • Otrzymane dziękuję: 12679
Pierwsza żaba spotkana na działce. :)

DSCN2738.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Edyta D

Owady pożyteczne w ochronie roślin 17 Mar 2019 16:32 #648767

  • Edyta D
  • Edyta D's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 522
  • Otrzymane dziękuję: 767
Wie ktoś może czy żaby żyjące w ziemi są pożyteczne? Czasem spotykam taką żabkę plewiąc i nie wiem czy mam ją delikatnie usunąć z tunelu czy zostawić.

Owady pożyteczne w ochronie roślin 17 Mar 2019 16:47 #648777

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5534
  • Otrzymane dziękuję: 12679
Owady są głównym ich pożywieniem, wystarczy kilka żab w ogródku i możemy zapomnieć o owadach niszczących nasze plony. W skład ich pokarmu wchodzą m.in.: chrząszcze , ślimaki, dżdżownice, pająki, larwy, stonka ziemniaczana, ... .
Ostatnio zmieniany: 17 Mar 2019 17:20 przez Jan4.

Owady pożyteczne w ochronie roślin 28 Mar 2024 23:40 #854299

  • EwG
  • EwG's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 347
  • Otrzymane dziękuję: 1307
Zabrałam się dziś za czyszczenie rabat kwiatowych. Mam na nich dużo liści z drzew sąsiadki (dąb, grab, leszczyna, kasztanowiec). Zostawiam liście na zimę na rabatach, bo stanowią naturalną ochronę roślin. A na wiosnę te liście uprzątam.
No i dziś robiłam kolejną część rabat, a tam w tych liściach siedzą dziesiątki biedronek siedmiokropek. Jest ich napraw dużo. Zawsze w tych liściach żyją owady, w zimie się tam chronią, biedronki w każdym roku widziałam. Ale w tym roku są takie ilości, że zaczęłam się zastanawiać, czy nie za wcześnie uprzątam te liście.
Czy biedronki zmarzną bez takiej ochrony liściowej? Teraz jest ciepło, ale pewnie będą jeszcze zimniejsze dni.
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa

Podlasie
Strefa: 6b

Cierpię na nieprzerwany brak miejsca do uprawy, brak wolnych parapetów oraz brak czasu ....
Za tę wiadomość podziękował(a): lusinda

Owady pożyteczne w ochronie roślin 29 Mar 2024 01:32 #854301

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 497
  • Otrzymane dziękuję: 3400
Ewciu, jak byłam na wsi, to biedronek było już dużo w polu. Wiosna wcześnie, to owady wszystkie ruszyły. Nad drzewem osiki było codziennie głośne buczenie pszczół.
Biedronki zimują m.in. w stertach liści i budzą się w marcu, więc chyba nie zmarzną :)

Jeśli chodzi o żaby, to wszystkie są pożyteczne, eliminują ślimaki, owady i pająki z Twojego ogrodu. Ciesz się, ze je masz i dbaj o nie :)
Pozdrawiam Ewa

"Tutaj z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tutaj śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo..."
św. Jan Paweł II
Ostatnio zmieniany: 29 Mar 2024 03:24 przez lusinda.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala, EwG, Ewaewa


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.182 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum