• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Goji - liście na dole żółkną

Odp: Goji - liście na dole żółkną 24 Cze 2012 19:42 #49981

  • pikks
  • pikks's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 49
  • Otrzymane dziękuję: 2
Jeszcze żółkną :(

Dziś zrobiłem to:
-podlewałem wodą z nawozem dla pomidorów. Myślę, że jeden raz nie zaszkodzi, może pomożę. Nie wiem.
-zrobiłem tą herbatę z pokrzywą. Gotowałem z 15 minut dużej ilości liści (woda była mocno zielona)
-pryskałem liście (góra i dół) tą herbatą...

Czy następny raz mam pryskać kiedy jest słońce czy lepiej po 13, kiedy słońca bezpośredniego już nie ma? Jak często? Na jak długo?

Czy może pryskać raz pokrzywa, raz czosnek a raz tym www.target.com.pl/produkty/target-natura...-koncentrat,386.html, który wygląda na to, że nic nie daje ani na mszyce ani na przędziorki?
Ostatnio zmieniany: 24 Cze 2012 19:44 przez pikks.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Goji - liście na dole żółkną 24 Cze 2012 22:22 #50055

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Nie powinno się robić oprysku żadnych roślin podczas słonecznej pogody, ponieważ kropelki cieczy działają jak soczewki rośliny mogą zostać poparzone, dodatkowo z rozcieńczonego preparatu robi się mocniejszy koncentrat.

Ten preparat, do którego link dałeś jest na bazie oleju, nigdy nie stosowałam, trudno mi coś na ten temat powiedzieć, ale myślę, że nie zaszkodzi :)

Odp: Goji - liście na dole żółkną 12 Lip 2012 23:50 #54307

  • Brysiak
  • Brysiak's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • kolcowoje, cytryńce, iglaki i inne krzaki ;)
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 15
pikks wrote:
Jeszcze żółkną :(

Dziś zrobiłem to:
-podlewałem wodą z nawozem dla pomidorów. Myślę, że jeden raz nie zaszkodzi, może pomożę. Nie wiem.
-zrobiłem tą herbatę z pokrzywą. Gotowałem z 15 minut dużej ilości liści (woda była mocno zielona)
-pryskałem liście (góra i dół) tą herbatą...

Czy następny raz mam pryskać kiedy jest słońce czy lepiej po 13, kiedy słońca bezpośredniego już nie ma? Jak często? Na jak długo?

Czy może pryskać raz pokrzywa, raz czosnek a raz tym www.target.com.pl/produkty/target-natura...-koncentrat,386.html, który wygląda na to, że nic nie daje ani na mszyce ani na przędziorki?

I jak wygląda sytuacja z Twoim kolcowojem na dzień dzisiejszy ?

Odp: Goji - liście na dole żółkną 24 Lip 2012 20:30 #57118

  • pikks
  • pikks's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 49
  • Otrzymane dziękuję: 2
No to więc... taka jest sytuacja.
Pod koniec czerwca wyjeźdzalem na 2 tyg - nieprzewidywany wyjazd. Ustawiłem dozowniki do automatycznego podlewania z 15litrów wody.

Wróciłem po 2 tyg. Co znalazłem 95% liści żółte lub już na podłodze. System nawadniania nie zadziałał. Goji nie miał co pić. :( Myślałem, że wszystko jest stracone, ale.... w niektórych miejscach było jeszczde kilka (naprawdę kilka) zielonych liści.

Zdecydowałem kontynuować podlewać.... minęło jeszcze 2 tygodni i widzę, że Goji żyje i ma się nieźle i chyba będą też owoce (jeśli zdąża dojrzewać).

Jest bardzo mało liści, ale rodzą się nowe :happy4:

P.s. czasami podlewam trochę wody z nawozem do pomidorów, może też pomoże. Widziałem w necie, że Goji lubi azot tak jak pomidory.

2 zdjęcia :))


IMG_0391.JPG


IMG_0392.JPG

Goji - liście na dole żółkną 13 Cze 2016 10:23 #480371

  • AnkaMSZ
  • AnkaMSZ's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Witam
Dziś na swojej goi znalazłam coś czego nie mogę sklasyfikowac. Proszę pomóżcie. Chyba to jakieś szkodniki robią takie wgłębienia w liściach i są też widoczne brązowe plamy a'la tarcznik a na dodatek liście zolknal i opadają.za odpowiedź z góry dziękuję.
1465805970784-989572140.jpg


1465806036926-683942229.jpg


1465806142254-615324986.jpg
Ostatnio zmieniany: 22 Sie 2016 17:48 przez Forumowa Żabula.


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.226 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum