TEMAT: Naparstnica purpurowa (Digitalis purpurea)

Naparstnica purpurowa (Digitalis purpurea) 03 Cze 2026 00:06 #894261

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 7858
  • Otrzymane dziękuję: 37176
Bogusiu, teraz naparstnic się przesadzać nie da, trzeba czekać do jesieni aż się wysieją i urosną nowe, to roślina dwuletnia. Ja mam tylko białe-śmietankowe, różowe wyrwałam.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2026 00:07 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobka


Zielone okna z estimeble.pl

Naparstnica purpurowa (Digitalis purpurea) 03 Cze 2026 17:08 #894278

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8311
  • Otrzymane dziękuję: 30346
Ok Alu ,dziekuję .
Kiedyś na wsi miłam z 5 sezonoŵ ,po każdej zimie wychodziły .
Czy to była specjalna odmiana ?
Prawdziwy przyjaciel okazuje miłość przez cały czas i jest bratem, na którym można polegać w chwilach udręki.
2026 rok .

Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .

Naparstnica purpurowa (Digitalis purpurea) 03 Cze 2026 17:27 #894279

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 7858
  • Otrzymane dziękuję: 37176
Nie, jesienią z nasion rosną rozety przy ziemi, a wiosną z tych rozet są kwiaty, podobnie jak malwy. Zdarza się, że roślina, która kwitła nie obumiera, tylko wiosną znowu kwitnie, zachowując się jak krótkowieczna bylina.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2026 17:28 przez Babcia Ala.

Naparstnica purpurowa (Digitalis purpurea) 05 Cze 2026 08:27 #894336

  • Rumianek
  • Rumianek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • działkowiczka z Warszawy
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 922
Dodam jeszcze, ze sieją się same jak głupie, zazwyczaj nie tam, gdzie by je człowiek chciał mieć,. Ja jesienią takie siewki przesadzam na miejsca wyznaczone, zazwyczaj przeżywają taką operację, choć czasem przemarzają. W tym roku, mimo dosyć ostrej zimy, przeżyły bardzo ładnie.

naparstroz.jpg


napabiala.jpg
Kamila
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Nimfa, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.328 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum