TEMAT: Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 03 Cze 2025 20:00 #878545

  • Lulu
  • Lulu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 413
  • Otrzymane dziękuję: 2183
Bobka dziękuję za troskę :hug:
Mieciu, Aniu dzięki za odzew.
A teraz pytanko
Dwa dni temu podlane były infinito to kiedy mogę zrobić oprysk i czym najlepiej?.czy obserwować czy dalej będzie postępować. Są to 3 donice na tarasie na tą chwilę z pojedynczymi plamami. Wszystkie mają podobne kropki tylko ja właśnie mam problem czy znajdują się słoje czy nie niestety :)
Jutro postaram się zrobić lepsze zdjęcie to mi pomożecie szukać czy są słoje :happy2: Trzeba trochę się pośmiać bo ja naprawdę nie mogę rozróżnić ;)
Pozdrawiam Patrycja.
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2025 20:12 przez Lulu.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobka, Sonka


Zielone okna z estimeble.pl

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 11 Cze 2025 16:42 #879004

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2130
  • Otrzymane dziękuję: 15506
Dzień dobry!

Proszę o pomoc!

Coś się dzieje z moimi pomidorami.

Pomidory w szklarni, zasilone tylko raz saletrzakiem tydzień po wysadzeniu.

Wcześniej obornik.
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 11 Cze 2025 16:44 #879005

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2130
  • Otrzymane dziękuję: 15506
Oto zdjęcia
20250611_163020.jpg
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 11 Cze 2025 16:45 #879006

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2130
  • Otrzymane dziękuję: 15506
20250611_163028.jpg
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 11 Cze 2025 16:48 #879007

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2130
  • Otrzymane dziękuję: 15506
20250611_163053.jpg
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Sonka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 11 Cze 2025 16:55 #879008

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2130
  • Otrzymane dziękuję: 15506
20250611_163121.jpg
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Sonka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 11 Cze 2025 20:13 #879019

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 16377
  • Otrzymane dziękuję: 56892
Nie chcę Cię martwić ale to mi wygląda na raka bakteryjnego.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek, Sonka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 11 Cze 2025 21:05 #879023

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2272
  • Otrzymane dziękuję: 15475
Na kilku krzakach w szklarni pojawiło się na liściach takie coś


chor1-5.jpg


spód liścia
chor2-5.jpg
pozdrawiam,
Tomek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Sonka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 12 Cze 2025 04:34 #879034

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2130
  • Otrzymane dziękuję: 15506
pomodoro wrote:
Nie chcę Cię martwić ale to mi wygląda na raka bakteryjnego.

Mieciu, co mogę zrobić?
Jest jakiś sposób żeby uratować pomidorki, czy wyrwać i zutylizować?
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 12 Cze 2025 05:35 #879036

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 16377
  • Otrzymane dziękuję: 56892
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): leszek0921, Jan4, Azbi, Szczypiorek, tomekgt

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 20 Cze 2025 17:35 #879347

  • Betris
  • Betris's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 6
  • Otrzymane dziękuję: 1
Witajcie, bardzo proszę o pomoc. Mój pierwszy rok upraw pomidorów pod osłonami i nie wiem czy coś z tego będzie, już się załamuję bo tyle pracy na marne... Zacznę od podłoża. Na wiosnę przygotowałam grządki, rodzima ziemia z ogrodu, wymieszana z obornikiem końskim, na to warstwa kompostu. Na początku pomidory rosły pięknie, od tygodnia zaczęły zwijać się liście, widoczne deformacje nowych liści oraz jasne przebarwienia. Proszę o pomoc czego im brakuje. Z góry dziękuję.

IMG_20250620_155417-2.jpg


IMG_20250620_142606.jpg
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 20 Cze 2025 17:36 #879348

  • Betris
  • Betris's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 6
  • Otrzymane dziękuję: 1
IMG_20250620_141722.jpg
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 20 Cze 2025 17:38 #879349

  • Betris
  • Betris's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 6
  • Otrzymane dziękuję: 1
IMG_20250620_141137.jpg
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 20 Cze 2025 18:21 #879350

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1644
  • Otrzymane dziękuję: 6950
Bardziej obstawiam, nie czego im brakuje ale czego jest za dużo.
Piotr :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del, Betris

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 20 Cze 2025 22:46 #879356

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1644
  • Otrzymane dziękuję: 6950
Betris Zrób zdjęcie całego krzaka.Betris wrote:
... Na wiosnę przygotowałam grządki, rodzima ziemia z ogrodu, wymieszana z obornikiem końskim, na to warstwa kompostu.
A tak konkretnie. Czyli co? Ziemia z ogrodu wymieszana z obornikiem poszła do szklarni/foli ? Ile tego obornika? Na jaką powierzchnię? Rozumiem kompost warstwa na wierzchu? Jak sadziłaś rozsadę to dołki jeszcze nawoziłaś? Analizę gleby kiedyś robiłaś?
Piotr :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 20 Cze 2025 23:45 #879359

  • Betris
  • Betris's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 6
  • Otrzymane dziękuję: 1
Sporo tego obornika dałam, myślę że były to proporcje 1/4 obornika z ziemią zogródka.Obornik koński, świeży nieprzerobiony.Ziemia została zebrana z ścieżek z ogrodu gdzie wcześniej była wysypana zrębka więc fajna próchnicza ziemia. Na to warstwa ok 5 cm tegorocznego kompostu, gdzie de facto też był wrzucony wczesną wiosną obornik...Jak sprawdzałam co dzieje się przy korzeniach to odslanialam nieprzerobiony obornik...więc wnioski nasuwają mi się same :( tylko sadzonki wystartowały w tym fajnie, rosły zdrowo do czasu. Wysadzone ok 6 czerwca. Podlewane raczej wieczorami deszczówką co ok 3 dni. Raczej miały wilgotne podłoże. Niczym więcej nie nawoziłam.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 20 Cze 2025 23:53 #879360

  • Betris
  • Betris's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 6
  • Otrzymane dziękuję: 1
A w dołki szedł kompost. Przychodzi mi tylko do głowy, to, że póki korzeń był w kompoście było ok, a z czasem gdy korzenie dostały się do świeżego obornika zaczęły się problemy. Analizy gleby nie robiłam. Dodam tylko, że ogórki na tak przygotowanej ziemi rosną pięknie.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. III 21 Cze 2025 00:21 #879362

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1644
  • Otrzymane dziękuję: 6950
No i widzisz kilka pytań i sama sobie odpowiedziałaś :)
póki korzeń był w kompoście było ok, a z czasem gdy korzenie dostały się do świeżego obornika zaczęły się problemy
Pozostaje utrzymać wilgotność (podlewać rano) , obrywać wilki, prowadzić na jeden pęd. Chociaż przy tej ilości obornika ...
Zaglądaj tu częściej, nie tylko jak trwoga :)
Piotr :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lulu, Betris


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.891 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum