TEMAT: Cebula dymka i sianka cz. II

Cebula dymka i sianka cz. II 23 Cze 2026 10:54 #895119

  • jack90
  • jack90's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1420
  • Otrzymane dziękuję: 13114
Powoli zaczynam żniwa cebuli zimowej Senshyu Yellow. Te, które kilka dni temu załamały szczypior już wyrwane. Będą się suszyć, bo pogoda do tego zapowiada się korzystna. Ogólnie cebula super. Dorodna, zdrowa.

20260623_102015.jpg


Jeszcze z tydzień zbiorę resztę i zwolni się teren.


20260623_101214.jpg



Rozsady buraczków na zbiór jesienny już rosną. Cebula jest dla nich dobrym przedplonem. :)

20260623_102414.jpg


:bye:
Pozdrawiam,
Jacek
Ostatnio zmieniany: 23 Cze 2026 11:06 przez jack90.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, JaNina, zwykły chłop, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

Cebula dymka i sianka cz. II 23 Cze 2026 13:05 #895127

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2014
  • Otrzymane dziękuję: 10777
Jak udało Ci się zrobić pojedyncze sztuki na rozsadę. ??
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Za tę wiadomość podziękował(a): jack90

Cebula dymka i sianka cz. II 23 Cze 2026 13:14 #895129

  • jack90
  • jack90's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1420
  • Otrzymane dziękuję: 13114
Nie rozumiem pytania. Nasypałem do wielodoniczki ziemi, wsiałem po jednym nasionku, no i to chyba wszystko :garden1:
Nasiona buraków mają często podwójne kiełki. Uszczykuję wtedy jednego i pozostaje solo ;)
Pozdrawiam,
Jacek
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, JaNina, zwykły chłop

Cebula dymka i sianka cz. II 23 Cze 2026 13:31 #895131

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2014
  • Otrzymane dziękuję: 10777
No i o to mi chodzilo. Nadmiar kielków usunięty. Dla Ciebie to rozwiązanie oczywiste. Dla mnie zaskoczenie że metoda jest tak prosta i sam na nią nie wpadłem. No cóż, dlatego właśnie jestem na forum, zeby podpatrywać innych :drink1:
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Za tę wiadomość podziękował(a): jack90
Wygenerowano w 0.782 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum