TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 21 Cze 2026 11:14 #895041

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22916
  • Otrzymane dziękuję: 97166
We Wrocławiu nie było spokojnie. Burza dłuższa, niż norma przewiduje, ulewny deszcz, a co najmniej fajne - grad. I nad moim ogrodem (ślady nadal usuwam), i nad ogrodem naszych przyjaciół na wschodnich obrzeżach miasta.
U minie sporo pociętych gradem liści, głównie drzew. Straty w kwitnących roślinach zdumiewająco małe. Złamany czub paulowni -chyba coś jej dolegało w miejscu złamania.



Dziś od rana piękne lato, w prognozie znowu burza, ale z niedużym prawdopodobieństwem.
Na razie tak:



I lekko parno przy maksymalnie nawilżonej roślinności. Temperatura pewnie dobija do trzydziestki.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Marlenka, CHI, koma, MARRY, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, zwykły chłop, Mejra, lusinda, Sonka


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 21 Cze 2026 13:50 #895050

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1984
  • Otrzymane dziękuję: 14335
Okropna duchota. W cieniu 30 stopni. Coraz więcej chmur zasnuwa niebo, zza których co jakiś czas wyłania się słońce. Boję się zapowiadanej na późne popołudnie burzy.





Downysageflowersingarden-beginningspring1.jpg




Spokojnego popołudnia i wieczoru :flower1:
Pozdrawiam Ewa
Ostatnio zmieniany: 21 Cze 2026 13:51 przez ewakatarzyna.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Marlenka, CHI, koma, Nimfa, JaNina, zwykły chłop, Mejra, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 21 Cze 2026 16:12 #895056

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2332
  • Otrzymane dziękuję: 16726
Tropikalne klimaty w końcu zaczęły się i u nas, :cool3: jest 34*C w cieniu, delikatny gorący wiaterek, po prostu wspaniale. :hearts:

Lato rozpoczęło się pięknie, nie wiem jak u Was, ale u mnie najbliższy tydzień z temperaturami powyżej 30*C.
Cały duży ogród zacieniowałam. Rośliny niedawno wysadzone, nie dają rady żyć w takich warunkach, musiałam interweniować. :wink4:

Dziś odpoczywam... :bravo: :drink1:

U Was deszcze, burze, a ja za jakieś dwie godziny muszę wszystko podlać. :garden1:


b7e14f5d-f3f2-4850-bdb5-dc7ecbe92194.jpg



dc9798eb-6f79-4624-93de-581a4bace74a.jpg


Miłego, niedzielnego popołudnia. :hearts:
Pozdrawiam
Ewa

" Życie, to jedna
Wielka przygoda."
Ostatnio zmieniany: 21 Cze 2026 16:25 przez lusinda.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Łatka, Marlenka, CHI, koma, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Mejra, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 22 Cze 2026 08:48 #895086

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22916
  • Otrzymane dziękuję: 97166
Pochmurny ranek. 20 stopni przy pełnym zachmurzeniu to niemało, lecz w porównaniu z ostatnimi dniami - chłodno (wyjęłam cienki sweterek :lol: ).
Prognoza mówi, że to stan przejściowy, już się zresztą zaczyna robić jaśniej.
Życząc dobrego tygodnia zostawiam Lady of Shalott nieco zbitą gradem.

Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, CHI, koma, JaNina, ewakatarzyna, Mejra, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 22 Cze 2026 10:22 #895089

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4228
  • Otrzymane dziękuję: 23140
U mnie też były upały, nie było czym oddychać.
Wczorajszy zachód słańca 21:14 - wszystko fajnie, tylko dlaczego od północy???

P6213717_may.jpg


Głupio, ale skutecznie zrobiłam sobie krzywdę - mam "stłuczone żebra" - znów dwa tygodnie w plecy. I to dosłownie. Wszystko leży, nawet pisać mi się nie chciało.

Kwitły piwonie, zaczęły róże i lilie.

Pierwsza lilia:
P6203612_may.jpg


Zakwitł tulipanowiec, skubaniec znów się wywinął. :devil1: W 2025 r powiedziałam mu, że jak nie zakwitnie to go przytnę o połowę - to miał kilka kwiatów. Teraz ma słownie CZTERY.
Ale za to piękne.
Kwiaty tylipanowca:

P6193592_may.jpg


P6203620_may.jpg


P6193570_may.jpg


W tej chwili kwitnie piwonia do Babci Ali :thanks: jest piękna:

Piwonia ITOH Scarlet heaven:

P6213704_kadr_may.jpg

Zdjęcie nie oddaje koloru. Jest bardzo ciemna, ale jeszcze czerwona.

Moje padalce:
P6193597_may.jpg

Jest tego na metry :devil1:

Spuszczają Zalew Pilchowicki - niedługo ma zostać sam Bóbr:

P6193583_may.jpg


P6193576_may.jpg


P6193575_may.jpg



Dmuchawce, latawce, wiatr...

P6203643_may.jpg



Spokojnego lata
Ostatnio zmieniany: 22 Cze 2026 10:25 przez CHI.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, JaNina, ewakatarzyna, zwykły chłop, Mejra, jack90, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 22 Cze 2026 12:51 #895095

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9563
  • Otrzymane dziękuję: 62834
U mnie też upalnie. Wszystkie większe ulewy i burze mnie omijały. Zaledwie parę razy spadł niewielki i któtkotrwały deszcz. Podlewać niczego nie muszę. To jedna z zalet gliny ;)
Moja najstarsza trochę dziwnie się kąpie :happy:

IMG_2521.jpeg


Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 22 Cze 2026 12:52 przez JaNina.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, ewakatarzyna, zwykły chłop, Mejra, jack90, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 22 Cze 2026 13:45 #895098

  • jack90
  • jack90's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1420
  • Otrzymane dziękuję: 13114
A może to tylko zdjęcie jest odwrotnie? ;) :)


Zrzutekranu2026-06-22133848-2.png



U mnie ciągle przesuwają godziny wystąpienia burzy i opadów. Miało lać już o 11-stej, a obecnie, po wielu korektach zeszło na 18-stą. Teraz jest upalnie i duszno.
:bye:
Pozdrawiam,
Jacek
Ostatnio zmieniany: 22 Cze 2026 13:51 przez jack90.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, JaNina, ewakatarzyna, zwykły chłop, Mejra, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 22 Cze 2026 14:39 #895100

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7912
  • Otrzymane dziękuję: 50471
Jest ciepło miło i prawie lato.Wczorajszy wieczór burzowy był z grzmotami,błyskawicami i potężnym deszczem.W sumie spadło 26 l.wody na m2.Szkód nie ma żadnych,oprócz przytłumionych warzyw typu buraczki,marchew ale już się roślinki podnoszą.Woda wszędzie wsiąkła,sa tylko mokre plamy.Miłego dnia!!!!
IMG_20260622_1009402.jpg

IMG_20260621_131728kopia.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Łatka, koma, JaNina, ewakatarzyna, zwykły chłop, Mejra, jack90, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 23 Cze 2026 08:39 #895118

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4417
  • Otrzymane dziękuję: 37670
Dzisiejsza noc chłodna-10 stopni.
Skończyłam prace w warzywniku,zaczęłam o 4:30,na dzisiaj wystarczy.Obecnie na termometrze w cieniu jest 24,a będzie dużo więcej.Druga kawa,trochę relaksu i wyjazd do lekarza.
Na rabacie kwiatowej robi się ciasno,a jeszcze urosną dalie.

20260623_081750.jpg


Spokojnego, dobrego dnia.

20260623_081816.jpg
Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, JaNina, ewakatarzyna, zwykły chłop, Mejra, lusinda, Rumianek

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 23 Cze 2026 11:57 #895122

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9563
  • Otrzymane dziękuję: 62834
Jest ciepło, ale za tydzień ma być jeszcze o 10* więcej. Ciekawe czy się sprawdzi. Wczoraj porobiłam co nieco w warzywniku, ale tylko dlatego, że co jakiś czas wchodziłam do wody. Dzisiaj raniutko nazbierałam porzeczek z jednego krzaczka, więc teraz siedzę w cieniu i je obieram.

IMG_2534.jpeg


Później jeszcze bób i groszek muszę pozbierać.
Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Łatka, ewakatarzyna, zwykły chłop, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 23 Cze 2026 13:00 #895126

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1984
  • Otrzymane dziękuję: 14335
Lato, lato wszędzie....


PyrethrumSnowCapflowersinbalconygarden.jpg
Pozdrawiam Ewa
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Łatka, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXIII 23 Cze 2026 13:17 #895130

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7912
  • Otrzymane dziękuję: 50471
Poranek z temperaturą 17,6 był mocno schłodzony.Słońce jednak szybciutko ogrzało powietrze i jest fajnie.Teraz termometr wskazuje 28,3*.Na niebie pływa sporo chmurek i momentami mocniej dmucha.Często tez słoneczko chowa się za nie.Spokojnego i miłego dnia. :coffe: :coffe: :bye: :bye: :bravo: :bravo:
IMG_20260622_1543112.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Łatka, Mejra, lusinda


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.437 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum