TEMAT: Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. IV

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. IV 15 Cze 2026 20:47 #894865

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3486
  • Otrzymane dziękuję: 23197
Trzecia odsłona wątku o chorobach pomidorów przekroczyła 100 stron, więc pora na nową, czwartą.

Poprzednia część jest TU

Przydatne linki

Sygnalizacja agrofagów
Poradnik sygnalizatora ochrony pomidora - Instytut w Skierniewicach

Katalog niedoborów
Objawy niedoboru składników odżywczych
Pozdrawiam Marzena
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Ewaewa, Sonka


Zielone okna z estimeble.pl

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. IV 16 Cze 2026 06:22 #894879

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 16377
  • Otrzymane dziękuję: 56892
Niekoniecznie jest to poparzenie słoneczne.

Może to być nadmiar siarczanów w glebie.


IMG_47201.jpg




Zdjęcie pochodzi z publikacji Instytutu w Skierniewicach. Nie ma jej już na internecie. Jest na moim komputerze skopiowana .


IMG_47211.jpg
Ostatnio zmieniany: 16 Cze 2026 06:30 przez pomodoro.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, leszek0921, Bobej, Nimfa, Sonka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. IV 16 Cze 2026 09:19 #894881

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2272
  • Otrzymane dziękuję: 15475
pomodoro wrote:
...
Zdjęcie pochodzi z publikacji Instytutu w Skierniewicach. Nie ma jej już na internecie. Jest na moim komputerze skopiowana .
...

Jesteś w stanie wystawić spakowany plik zip w jakimś serwisie, jak np. Wetransfer.com?
pozdrawiam,
Tomek

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. IV 16 Cze 2026 13:20 #894884

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2272
  • Otrzymane dziękuję: 15475
Czasowy link do pobrania pdfa od Miecia - niestety, darmowy więc długo nie trzymają

we.tl/t-K1mBwR6usvNt3Ty6
pozdrawiam,
Tomek
Za tę wiadomość podziękował(a): Emilia, Sonka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. IV 17 Cze 2026 22:04 #894928

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2272
  • Otrzymane dziękuję: 15475
Częściowo zarchiwizowana strona - nie wszystko działa

web.archive.org/web/20200717151249/http:....inhort.pl/index.php
pozdrawiam,
Tomek
Za tę wiadomość podziękował(a): Sonka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. IV 19 Cze 2026 12:23 #894963

  • kuhara
  • kuhara's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 586
  • Otrzymane dziękuję: 1545
Trochę zaniedbałem te krzaki i się zachwaściły. Prawie każdy z 50 krzaków ma plamy na liściach, co to może być?
Przypomina wszystko po trochu: niedobór potasu (możliwe) ale też altenariozę i szarą pleśń.
Co myślicie? Na zarazę ziemniaka to chyba za wcześnie.


20260615_170248.jpg




20260615_170240.jpg



20260615_170319.jpg


20260615_170334.jpg
Pozdrawiam, Krzysiek
Ostatnio zmieniany: 19 Cze 2026 12:26 przez kuhara.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Sonka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. IV 19 Cze 2026 14:06 #894967

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 16377
  • Otrzymane dziękuję: 56892
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, leszek0921, Sonka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. IV 19 Cze 2026 15:09 #894968

  • kuhara
  • kuhara's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 586
  • Otrzymane dziękuję: 1545
Dzięki Mietku, rzecz w tym że moje plamy są podobne zupełnie do niczego.
Gdybym miał te plamy opisać słowami bez zdjęcia, to wyglądają jak zaraza ziemniaka która zaatakowała w zasadzie głównie krawędzie liścia, czyli ten fragment gdzie zwykle występują objawy niedoboru potasu.
Zrobię oprysk Signum, bo ma szerokie spektrum, tylko mnie wkurza oprysk w czerwcu. Zazwyczaj robię 1 do 3 oprysków rocznie a pierwszy jest prewencyjny z Signum jak grad posieka liście i a nie jak teraz że coś wlazło i to tak wcześnie, w czerwcu.
Pozdrawiam, Krzysiek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.356 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum