TEMAT: Filtr do akwarium słodkowodnego z zasoloną wodą.

Filtr do akwarium słodkowodnego z zasoloną wodą. 21 Lut 2016 21:41 #437413

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Myślę, że tak samo rozwiną się słonowodne jak i słodko wodne. Trzeba jednak poczekać aby wytworzyła się równowaga. Jednak weź pod uwagę, że równowagę w małym zbiorniku bardzo łatwo jest zaburzyć.Zakładane są nanoakwaria ze słoną wodą. A co chcesz hodować w tym małym zbiorniku?
Ostatnio zmieniany: 21 Lut 2016 21:42 przez Bozi.


Zielone okna z estimeble.pl

Filtr do akwarium słodkowodnego z zasoloną wodą. 21 Lut 2016 21:52 #437419

  • Qra
  • Qra's Avatar
Bozi Dziękuję za informację. Zbiornik miał być dla kraba pustelnika ale szacując dostępną powierzchnię oraz czytając publikacje na temat takiego dodatkowego zbiornika doszedłem do wniosku że lepiej będzie zmieniać częściej wodę niż wprowadzać dodatkowy sprzęt którym i tak jest dość mocno naszpikowane terrarium :)

Filtr do akwarium słodkowodnego z zasoloną wodą. 21 Lut 2016 22:01 #437425

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Nie wiem jak bardzo brudzą kraby. Krewetki dosyć brudzą. Być może taki mały filterek byłby za mało wydajny i codziennie trzeba by płukać gąbkę. Mam takie nanoakwarium i gąbka szybko się zużywa. Gąbka jest gęsta i szybko się zapycha.

Filtr do akwarium słodkowodnego z zasoloną wodą. 21 Lut 2016 22:17 #437434

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Qra wrote:
Czy bakterie będą rozwijać się na gąbce filtra w zasolonej wodzie?
Aby bakterie się rozwinęły i nie wyginęły trzeba by dać do nanoakwarium jakieś podłoże. Wtedy osiądą w podłożu. Jak wiadomo taką gąbkę również się płucze w wodzie z akwarium aby nie wybić bakterii.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.243 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum