TEMAT: Ogrody (pod)wodne i nie tylko

Ogrody (pod)wodne i nie tylko 24 Maj 2016 09:48 #473246

  • MarSz
  • MarSz's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 7
  • Otrzymane dziękuję: 20
Witam,

jak już pisałem w wątku powitalnym - ogrodnictwem jako takim interesuję się od dłuższego czasu - ale własny ogród jest dopiero w planach (na razie wystartowałem z sadem). W tych tematach na razie jestem bardziej czytelnikiem ale od dawna "bawiłem" się w "ogrody podwodne" - choć potem trochę to wyszło poza ramy szkła (ale o tym później).

Jako, że jest tutaj dział akwarystyczny - więc by nie być tylko biernym czytelnikiem (w innych działach) to choć tutaj postaram się coś pokazać od siebie.

Przy okazji - będzie to dla mnie okazja do "wspomnień" bo trochę się tego zebrało przez kilka lat mojej zabawy z akwarystyką (ostatnio niestety trochę to osłabło z braku czasu - ale z tego się nigdy nie wyrasta).

Wiec na początek - pokażę moje pierwsze akwarium. No dobra - nie pierwsze - bo pierwsze to miałem w wieku kilku lat (pewnie wiele osób jeszcze pamięta akwaria klejone na kit w metalowych kątownikach).
Z tamtych czasów nie mam zdjęć - potem było naście lat przerwy - więc prezentowane niżej akwarium jest pierwszym po długiej przerwie - niech więc będzie, że jest pierwsze.

Bez podawania szczegółów (chyba, że będzie ktoś bardzo zainteresowany) był to nietypowy zbiornik 71l brutto. Przechodził różne przemiany - niektóre z nich wyglądały tak:

001.jpg



002.jpg



003.jpg



005.jpg


I niektórzy mieszkańcy:

006.jpg



007.jpg


008.jpg


Jedne z moich pierwszych krewetek i krab miniaturowy:

011.jpg


012.jpg


Mam nadzieję, że się spodoba - choć z perspektywy czasu - widzę, że to żadna rewelacja - jednak dla mnie każde akwarium było czymś nowym i stanowiło wielką frajdę.


Może ktoś już to gdzieś widział - publikowałem na moim lokalnym forum akwarystycznym - jednak na razie nie wiedząc, czy ragulamin forum pozwala/zabrania - nie podaję nazwy. Gdyby ktoś był zainteresowany (z jakiegokolwiek powodu) mogę na PW podać lokalizację, w której będzie można znaleźć więcej zdjęć i szczegółowy opis.

Jak znajdę trochę czasu to postaram się wstawić inne akwaria w tym temacie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Bozi


Zielone okna z estimeble.pl

Ogrody (pod)wodne i nie tylko 24 Maj 2016 13:50 #473325

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Co Ty opowiadasz, że nie rewelacja, w życiu nie widziałam ładniejszego akwarium.

Ogrody (pod)wodne i nie tylko 24 Maj 2016 17:02 #473373

  • MarSz
  • MarSz's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 7
  • Otrzymane dziękuję: 20
Dzięki - ale widziałem lepsze a tak szczególnie to miałem na myśli to, że wtedy nie potrafiłem ustawić akwarium na zdjęcia (jak wiadomo - rośłiny rosną, trzeba coś z nimi robić i po tych zabiegach przez jakiś czas nie wyglądają najlepiej).
Tak było w tym przypadku - jak się przyjżeć zdjęciom to nie ma takiego, na którym wszystko by grało - jak z lewej strony jest ok, to prawa jest akurat po wycince. Jak prawa jest ok - to lewa już przerośnięta lub coś innego nie gra do końca.

Taka sztuczka ze zrobieniem zdjęcia "na czas" udała mi się (choć też nie do końca) dopiero z kolejnym akwarium (ale to nastepnym razem) - oczywiście to nie oznacza, że akwarium wygląda ładnie tylko przez chwilę - ale jak ktoś jest perfekcjonistą to rzeczywiście do tego zdjęcia trzeba zgrać wiele szczegółów.

Ogrody (pod)wodne i nie tylko 30 Maj 2016 13:28 #475606

  • MarSz
  • MarSz's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 7
  • Otrzymane dziękuję: 20
Później miałem okazję potestować sobie na akwarium kolegi.
Kolejna aranżacja to mój pomysł i wykonanie ale już nie moje akwarium :)

O świcie:

0020swit.jpg



W południe:

0021poludnie.jpg



I o zachodzie:

0022zachod.jpg



Oczywiście te pory to z przymróżeniem oka - jakby co to jak na razie jeden odnotowany przypadek gdzie słońce wschodzi i zachodzi po tej samej stronie :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Ogrody (pod)wodne i nie tylko 04 Wrz 2016 21:32 #500036

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Piękna aranżacja, jakich roślin do tego użyłeś?

Ogrody (pod)wodne i nie tylko 04 Wrz 2016 21:50 #500038

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Witaj, akwarium na dwutlenku węgla?

Ogrody (pod)wodne i nie tylko 27 Wrz 2016 14:38 #503505

  • MarSz
  • MarSz's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 7
  • Otrzymane dziękuję: 20
Długo tu nie zaglądałem ....

Akwarium już dawno nie istnieje i nie stało u mnie tylko u kolegi - to było coś w rodzaju - "aranżacji na życzenie" - ale co nieco pamiętam.

Co do dwutlenku węgla to okresowo tam działała tylko bimbrownia ale trzeba by to raczej traktować jak brak bo różnie było z jej działaniem.

Jeśli chodzi o rośliny to na "drzewkach" jest susswassertang i phoenix moss.
A pod spodem to jak pamiętam mały heniek, mini pelia, glosia, marsilea hirsuta i jeszcze coś ale nie pamiętam dokładnie.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.181 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum