TEMAT: Wypalony trawnik | za dużo nawozu

Wypalony trawnik | za dużo nawozu 10 Sie 2019 11:15 #671317

  • lalibre
  • lalibre's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
Dzień dobry,

W czerwcu wysiałem swój pierwszy trawnik, na początku ( do połowy lipca ) tylko go podlewałem 2 razy dziennie ( rano wieczór ). Niestety były spore miejsca w których nic nie rosło.
Stwierdziłem że kupię nawoź polifoska plus nawoź uniwersalny wieloskładnikowy 8... efekt super ( załącznik ). Niestety po kolejnym koszeniu trawnik wygląda bardzo słabo ( kolejne załączniki).

Pierwsze koszenie było gdy trawa miała jakieś 10-15cm.. ustawiłem w kosiarce około 8-9cm... kolejne koszenie również na 8-9cm.... potem niestety nie było możliwości koszenia przez prawie 2,5 tygodnia. Kolejne koszenie na 4-5cm- i właśnie po tym koszeniu trawnik tak wygląda.

Ogródek ma około 80m2 i zużyłem 6-7kg nawozu. Będę wdzięczny za pomoc.
Ostatnio zmieniany: 10 Sie 2019 11:16 przez lalibre.


Zielone okna z estimeble.pl

Wypalony trawnik | za dużo nawozu 12 Sie 2019 00:52 #671546

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Proponuję już więcej nie nawozić nawozem z zawartością azotu. We wrześniu należałoby zastosować tzw. nawóz zimowy - potas z fosforem.

Proponuję też solidnie wygrabić suche źdźbła (efekt niskiego koszenia mocno rosnącej trawy), trawnik podlać i czekać, aż zrobi się zielony dywanik. Lepsze jest podlewanie rzadsze, ale solidne, trawa wówczas mocniej się ukorzenia i jest zdrowsza.

Wypalony trawnik | za dużo nawozu 16 Sie 2019 17:50 #672441

  • lalibre
  • lalibre's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
Dziękuję za odpowiedź, tak też zrobię.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.347 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum