• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Preparaty roślinne w ochronie roślin

Preparaty roślinne w ochronie roślin 30 Lip 2017 11:10 #558137

• Dino_saur
  • Dino_saur's Avatar
  • Senior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 45
Mam pytanie o karencje stosowanych środków roślinnych. W tej chwili przeszukuję sieć w poszukiwaniu środków naturalnych do zwalczania mączlika szklarniowego. Jednoznacznym tutaj liderem jest wrotycz i wywar z niego. Ok, zgoda, wrotyczu u mnie sporo, wywar zrobić i opryskać nie problem.
Wrotycz - dość zasobna roślina w związki bakterio-, grzybo-, owado- i pasozytobójcze. Przy zastosowaniach medycznych bardzo przestrzegają przed przedawkowaniem preparatów z tej rośliny.
A co z opryskami roślin użytkowych (warzywa, owoce) preparatami z wrotycza? Zacząłem szukać informacji o karencji oprysków z wrotycza - w dwóch szacownych blogach znalazłem dwie informacje - w jednym 20 dni w drugim 2 dni. Różnica zasadnicza. Czy posiadacie jakieś wiarygodne informacje na temat karencji tego oprysku? A także karencji innych preparatów roślinnych? Czy Pani dr Legutowska pisze coś o tym w swojej książce (jeszcze nie mam tej książki, ale jestem na tropie...)
Slowly and steady wins the race...

Pozdrawiam
Zbyszek
Ostatnio zmieniany: 30 Lip 2017 12:47 przez Emalia112.

Preparaty roślinne w ochronie roślin 13 Wrz 2017 21:43 #564665

• lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Moderator
  • Cogito ergo sum
  • Otrzymane dziękuję: 1854
Muszę zostawić swój ślad.Będę miała w ulubionych tematach.
Swego czasu stosowałam gnojówkę z pokrzyw.Muszę wrócić.
Kobieta z miasta ,która nie widzi świata poza wsią.
…………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi

Preparaty roślinne w ochronie roślin 14 Wrz 2017 10:31 #564694

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Otrzymane dziękuję: 7046
Zbyszku, herbatki z wrotyczu są stosowane jako środek leczniczy przy wielu schorzeniach. Prof. Różański (a jest to jeden z największych autorytetów w dziedzicie fitoterapii) w swoich opracowaniach podaje przepis na napar z wrotyczu zawierający 3 łyżki suszonego ziela na 2 szklanki wrzącej wody. Pić 2-4 razy dziennie po 1 szklance. Przy zakażeniu pasożytami wypić na czczo.

Teraz pytanie, ile wrotyczu pozostanie na np. pomidorach po oprysku. Ile wchłonie się do wnętrza owocu przez skórkę? Ile zmyje się podczas płukania owoców? Czy tego wrotyczu na owocach będzie więcej, niż np. w 4 szklankach naparu?

Dodatkowo mogę dodać, że olej wrotyczowy jest też stosowany w medycynie chińskiej, jako panaceum na: siniaki, świąd, podrażnienie, zapalenie skóry, rumień, nabłonka, zwichnięcia, reumatyzm, zapalenie stawów, rwę kulszową, reumatyzm mięśniowy, gorączkę. Tonizuje i wzmaga Lung Qi, czyli pomaga w leczeniu astmy, rozedmy płuc, przeziębieniu.

Tonuje serce Qi; normalizuje Hun, niezdolność do wypoczynku, niecierpliwość, nadciśnienie tętnicze, zapalenie nerwu, napięcie nerwowe, stres, lęk, brak cierpliwości, niepokój.

Wzmacnia żołądek i śledzionę; Wypędza robaki: robaki jelitowe, niestrawność, skurcze, cukrzyca.

Ponieważ wrotycz zawiera tujon, substancję, która spożyta w większej ilości, jest toksyczna, podaję ilości tujonu dopuszczalne w przemyśle spożywczym (cukierki szałwiowe, nalewki, itp.)

5 mg/kg w napojach alkoholowych z nie więcej niż 25% objętości alkoholu (słodkie nalewki)

25 mg/kg w środkach spożywczych zawierających preparaty na bazie szałwi (syropy, cukierki do ssania)

35 mg/kg w gorzkich napojach alkoholowych (czeski absynt)
Ostatnio zmieniany: 14 Wrz 2017 11:00 przez Hiacynta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dino_saur

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: TeBe
Wygenerowano w 0.109 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum