• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: CHINY

CHINY 03 Paź 2017 16:46 #567619

Witaj Sonka,

Ja już w Chinach byłam trzy razy, w tym raz na pół roku. Jeżeli masz do mnie jakieś pytania to śmiało zadawaj. Im bardziej konkretne, tym łatwiej mi będzie na nie odpowiedzieć. ;-) Pozdrawiam


Zielone okna z estimeble.pl

CHINY 07 Paź 2017 09:21 #568295

  • kryonka
  • kryonka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 256
  • Otrzymane dziękuję: 183
Cieszę się,ze możesz mi podpowiedzieć, mam wiele wątpliwości.
Czy można tam bez problemu kupić wodę mineralną?
Jak w płatnościami w dolarach, mam parę drobnych po 1,2, 5,10.
Mamy dwa posiłki zapewnione, śniadanie i kolację a jak z jakimiś małymi posiłkami w ciągu dnia, można coś zjeść i jest bezpiecznie?
Kawa to moje życie,
Jeżeli będę potrzebowała jakiś ciuch, którego nie zabrałam, czy można kupić? np sandałki, sweterek,polar, jak ceny się kształtują?
Nie mam pojęcia jaką kwotę powinnam zabrać na drobne wydatki.
Ciekawe czy w hotelu są suszarki do włosów?
Najważniejsze- temperatura w pażdzierniku, chodzi o odzież.
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Ogród pod lasem -ogrodowa terapia
pozdrawiam Krysia

CHINY 07 Paź 2017 09:56 #568303

  • kryonka
  • kryonka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 256
  • Otrzymane dziękuję: 183
Nie mam porządnego aparatu fotograficznego, czy jest tam szansa na kupno, czy lepiej w pl?
Ogród pod lasem -ogrodowa terapia
pozdrawiam Krysia

CHINY 07 Paź 2017 11:25 #568307

  • kryonka
  • kryonka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 256
  • Otrzymane dziękuję: 183
Sonka wrote:
Nie mam porządnego aparatu fotograficznego, czy jest tam szansa na kupno, czy lepiej w pl?
No i soki czy są, może to głupie pytania, ale jest to tak odległy od nas kraj więc pytam.
Ogród pod lasem -ogrodowa terapia
pozdrawiam Krysia

CHINY 10 Paź 2017 08:14 #568821

Przepraszam za zwłokę, ale zajrzałam jeszcze kilka razy po dodaniu swoich postów, nie widziałam żadnych odpowiedzi i rzuciłam się w wir swoich spraw.
Postaram się odpowiedzieć na tyle, na ile pozwala mi moja wiedza i doświadczenie...
Jeżeli chodzi o wodę mineralną to oczywiście, dostaniesz ją w każdym mniejszym i większym sklepie, w różnych przedziałach cenowych, najtańsza nie przekracza 1 zł.
Niestety w Chinach nie zapłacisz dolarami, jednakże nie ma problemu, by wymienić je na chińską walutę - yuany - w szczególności na lotniskach.
Aha, z drobnymi niestety za wiele nie zdziałasz...
Z czym jak z czym, ale z jedzeniem w Chinach problemu mieć nie będziesz, na każdej ulicy znajdziesz przynajmniej kilka knajpek!
Na pierwszą podróż radziłabym jednak jadać w większych miejscach i tam, gdzie stołuje się wielu Chińczyków... to znak, że jedzenie jest w miarę bezpieczne. Ja na swoim poziomie wtajemniczenia nie martwię się zbytnio, gdzie jadam, byle widok miejsca nie odbierał apetytu.
Ja ani razu nie miałam problemów żołądkowych, ale każdy reaguje inaczej.

Kawa w Chinach dostępna jest przede wszystkim w Starbucksie i Costa Coffee, jest też koreański wynalazek Zoo Coffee. Jeżeli chcesz kupić kawę na miejscu to najlepiej w dużych marketach, ale uprzedzam, jest bardzo droga i często tylko rozpuszczalna. Ja zawsze biorę zapas kawy ze sobą.

Ubrania... No cóż, Chiny to fabryka wszystkich znanych Tobie marek. Jednakże kupowanie w znanych sieciówkach to sprawa trochę kosztowna, jest drożej. Radziłabym szukać mniejszych bazarków i sklepików. Może jakością nie porażają, ale na podróż wystarczą. Nie mam zbyt wielu doświadczeń w tym względzie, a jeżeli już jakieś są, to raczej kojarzą mi się z drożyzną. Ale to może tylko dlatego, że nie przykładałam się do tej materii wystarczająco. ;-) W sieciówkach kojarzę, że zwykła bluzeczka kosztowała ponad 200 yuanów, czyli ok. 110 zł, w pomniejszym sklepiku ok. 50 yuanów. Nie martw się jednak, jestem pewna, że w każdym mieście są dzielnice lub duże domy handlowe, gdzie sprzedają ubrania po taniości. ;-)

Ciężko mi powiedzieć, zależy co rozumiesz przez "drobne wydatki" i na jak długo lecisz, bo przeoczyłam...

Niestety w dziedzinie elektroniki tutaj jestem zielona, ale jeżeli chcesz coś firmowego, to ceny będę podobne do tych w Polsce. Słyszałam, że są miejsca, gdzie podróbki są tanie, ale nie jestem znawcą tematu niestety... :(

Czasami są suszarki, czasami nie ma, to zależy od hotelu tak naprawdę, jak w Polsce :D Skontaktuj się z hotelem i po prostu zapytaj, tak będzie łatwiej :D

Październik to łagodny miesiąc, trochę jak u nas lato. Raz chłodniej, ale przeważnie ciepło, czasami także prawdziwe upały! Obecnie jest 28 stopni na południu, w mieście Hangzhou, w Pekinie najpewniej jest trochę chłodniej. Zależy, gdzie jedziesz :)

Tak, soki są. Z tym że ciężko o naturalne, ale jeżeli pytasz o słodzone napoje, jak u nas fortuna, to tak, są :)

CHINY 10 Paź 2017 08:55 #568830

  • kryonka
  • kryonka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 256
  • Otrzymane dziękuję: 183
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedz, jadę na 12 dni, będziemy w Pekinie,XIAN,Longmen Shiku,Zhengzhou,Szanghaju,Suzhou, Tongli, Dobrze że tam będzie ciepło, choć ostatnio podawali,że spadł śnieg w północnych Chinach.
Ja nakupiłam jednodolarówek, bo tak koleżanka mi podpowiedziała, ale ona była 10 lat temu.
Wyżywienie mamy zapewnione, dwa posiłki i czasami lunch.
Już wiem,że ciuchami się nie mam martwić, jak czegoś nie zabiorę, albo temperatura zrobi psikusa.
Jeżeli można kupić napoje czy posiłek, to ok. Jaką kwotę trzeba wydać na posiłek? Tak około, pi razy drzwi. Bankomaty funkcjonują w razie potrzeby?
Wynika z Twego postu,że dolarami tam nie bardzo można się posługiwać, a ich środkami płatniczymi.
Zatem należy wymiany dokonać na lotnisku.
Dziękuję szczególnie za info o kawie, to dla mnie ważne.
Pozdrawiam serdecznie.
Ogród pod lasem -ogrodowa terapia
pozdrawiam Krysia


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.235 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum