TEMAT: Mini oczko wodne Stacha

Mini oczko wodne Stacha 14 Sty 2019 18:10 #636800

  • Stachu
  • Stachu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 184
  • Otrzymane dziękuję: 147
Witam mój drugi pomysł na ten rok to mini oczko wodne o co chodzi? Wszystko ma swój początek w tym zdjęciu znalezionym na pinterest
02c883bd3fb525d6b6affe1410f9e8c6.jpg


Jest tu pokazane jak ktoś etapami zamienia doniczkę w mini oczko wodne ja chcę pójść o krok dalej
17440221_1886472954899960_2066266975_n-2.jpg


Pamiętacie pewnie to miałem w tym pływacze jednak rosły tam tylko 2 pływacze no i torf zaczął się psuć (śmierdział) i postanowiłem przenieść oba pływacze do mniejszego pojemnika szklanego a z tym nie miałem co zrobić aż do tego momentu. Co więc zamierzam? przerobić to akwarium na oczko wodne podobnie jak osoba na pinterescie doniczkę. ten pojemnik jest większy więc plan jest taki. Chce zrobić tam ok 5 cm gruntu (dla roślin), wyspę (z doniczki) będzie tam roślinna bagienna. Roślinny:
Moczarka kanadyjska
Mięta wodna
Babka wodna drobnokwiatowa
mała lilia wodna
jakaś roślina bagienna nadbrzeżna
Dodatkowo myślałem nad "zwierzęcymi" mieszkańcami oczka wybrałem roślinny filtrujące wodę co znaczy że nie potrzeba by było filtrów do wody ani bardzo częstego czyszczenia (jak w akwarium) naturalny obieg rybka coś zjada wydala resztki a substancje z nich wchłaniają roślinny by rosnąć. Jednak większość ryb wymaga jeszcze tlenu czyli potrzebna jest pompka lub inna konstrukcja ale nie w każdym wypadku istnieje jedna dość popularna rybka która nie potrzebuje tlenu w wodzie (oddycha tlenem atmosferycznym) jest to Bojownik. Mała ładna rybka żyje w stojącej wodzie w naturze żywi się larwami owadów (kolejny plus) jednak że nie lubi innych osobników swojego gatunku i z nimi walczy dlatego może być tylko jeden w oczku w lato spokojnie sobie poradzi a w zimę żadna ryba na zewnątrz sobie nie poradzi (akwarium całkiem zamarznie) więc i tak będę musiał schować je do ciepłego. Liczę też na to że pojawi się żabka lub ropucha jako mieszkaniec było by to bardzo pożyteczne ponieważ żaby zjadają muchy i inne nie fajne owady a ropuchy ślimaki bezskorupowe i inne takie zastanawiam się jedynie czy żaba a zwłaszcza ropucha nie stanowiła by zagrożenia dla bojownika. Nie wiem też jak rozwiązać problem z glonami ślimaka nie chce bo one szybko się mnożą i mogą zjeść wszystkie roślinny w oczku a ryby glonojady potrzebują tlenu rozpuszczonego w wodzie. Może macie jakiś pomysł na glony. Myślę zrobić to wiosną

Pozdrawiam
Ewolucja Tworzy różne niezwykłe organizmy

Hoduję rośliny owadożerne, sukulenty, kilka innych roślin takie jak dracena i placyterium
Za tę wiadomość podziękował(a): Carmen


Zielone okna z estimeble.pl

Mini oczko wodne Stacha 14 Sty 2019 18:41 #636810

  • Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1883
  • Otrzymane dziękuję: 3199
Pomysł fajny, ale zamiast szklanego pojemnika lepiej zastosuj np. taką wanienkę aluminiową (można za grosze kupić na złomie, albo poszperać na strychu)na dworze akwarium błyskawicznie Ci zarośnie glonami, a bojownik wykituje, bo woda nagrzeje się niemiłosiernie, lepszy byłby zwykły karaś, żaba taki zbiornik może i odwiedzi na chwilkę, prędzej ptaki, żeby się napić :flower2:
Zielono pozdrawiam Iwona


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.253 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum